تاریخ ارسال : ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۷:۴۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نگاهی به ابعاد ارتباطات مخفیی عربستان و اسرائیل

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، یک عضوکابینه رژیم صهیونیستی در تازه‌ترین سخنان خود ارتباطات مخفی این رژیم یا عربستان سعودی را بصورت رسمی افشا کرد.

بنا به گزارش شلمچه نیوز به نقل از رویترز، «یووال اشتاینیتز» وزیر انرژی رژیم صهیونیستی در صحبت با یک رادیوی جایی افشا کرد که برای آن چیزی که مبارزه با نفوذ ایران در منطقه خواند، رژیم صهیونیستی ارتباطات مخفیی با بسیاری از کشورهای عربی من جمله عربستان سعودی دارد.

افشای رسمی ارتباطات مخفیی عربستان و رژیم صهیونیستی برای مبارزه با ایران

اگرچه طی هفته‌های موخر گزارش‎های بسیاری مبنی بر ارتباط دیرینه خاندان سعودی و مقام های رژیم صهیونیستی انتشار یافته شده ولی حالا این اولین بار هست که یک مقام ارشد صهیونیستی آشکارا به این ارتباطات اشاره می‌کند.

در تاریخ ۲۲ آبان ماه روزنامه الاخبار لبنان سند محرمانه‌ای از وزارت خارجه عربستان انتشار یافته کرد؛ این سند نامه محرمانه‌ای هست که عادل الجبیر، وزیر خارجه، برای محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان نوشته که دربردارنده چکیده مسائل و پیشنهادات در مورد طرح احداث ارتباطات میان عربستان و رژیم صهیونیستی با استناد به توافق شراکت سیاست هایی با آمریکاست.

افشای رسمی ارتباطات مخفیی عربستان و رژیم صهیونیستی برای مبارزه با ایران

چند روز پس از این افشای نامه محرمانه وزارت خارجه عربستان، به یکباره رسانه‌های خبری گزارش دادند که ریاست ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی، در اقدامی بی‌سابقه و برای اولین بار با یک رسانه عربستان سعودی گفت‌وگو کرده و به تعریف زمینه‌های همکاری‌های مشترک عربستان واسرائیل پرداخته هست.

افشای رسمی ارتباطات مخفیی عربستان و رژیم صهیونیستی برای مبارزه با ایران

««

« «یووال اشتاینیتز» در جواب به اینکه به چه سبب رژیم صهیونیستی میل به پنهان‌کردن ارتباطات خود با عربستان سعودی دارد تبیین کرد: ما ارتباطاتی با بسیاری از کشورهای عربی داریم که قسمتی از آن همواره مخقی هست، و بر بر اساس مرسوم ما از چنین روباطی احساس شرم نداریم، ولی عربستان و دیگر کشورها میل به مخقی‌ماندن این ارتباطات دارند و ما به این خواسته آنان احترام می‌گذاریم.

افشای رسمی ارتباطات مخفیی عربستان و رژیم صهیونیستی برای مبارزه با ایران

علاوه بر این «رادیو اسرائیل» گفت که «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان در ماه سپتامبر سال جاری دیدارهای مخفیی با مقام های رژیم صهیونیستیی داشته هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=75483

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.