تاریخ ارسال : ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۴۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نگاه ما به تمامی استان‌ها یکسان است/ لزوم آموزش به مربیان سازنده

مجید ترکان در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه اردوهای بسترسازی رده های پایه کشتی به خوبی و طبق برنامه در حال اجراست، گفت: اردوی متعددی در شهرهای مخلف ایران برگزار کردیم تا با این کار، تمامی کشتی گیران نونهال بتوانند در کنار ملی پوشان و همچنین مربیان توانمند این رده تمرین کنند. با این کار هم ایجاد انگیزه می کنیم و هم می توانیم استعدادهای ناب کشتی را کشف و شناسایی کنیم. در این راستا اردوی بعدی ما همزمان با برگزاری رقابتهای بین المللی جام کودک در استان البرز خواهد بود

وی تصریح کرد: پس از بازگشت از رقابتهای جهانی نوجوانان در یونان به خوبی از سبک جدید کشتی گرفتن این رده و همچنین قوانین جدید وزن کشی در روز مسابقات الگوبرداری کردیم تا بتوانیم این نکات را در اردوهای بسترسازی خودمان به کار گیریم.

مدیر فنی تیم های پایه کشتی در خصوص اهداف فدراسیون از برگزاری اردوهای بسترسازی اظهار داشت: اهداف ما در دو بخش گنجانده شده و علاوه بر کار روی رده پایه نونهالان و کشف و پرورش این رده، مربیان سازنده را هم زیر نظر می گیریم. چراکه مربیان سازنده هم باید با توجه به مسئولیت حساس خود بتوانند به علم روز دنیا مجهز شوند و امر آموزش را طبق آخرین تغییر و تحولات روز کشتی دنبال کنند.

ترکان با تاکید بر اینکه تمامی استان های کشور نیاز به توجه و کشف استعداد دارند، گفت: پیش از این تنها به چند استان خاص به عنوان مناطق کشتی خیز و قهرمان پرور توجه می شد، اما در طول برپایی اردوهای بسترسازی در نقاط مختلف کشور به وضوح دیدیم که استعدادهای نابی در سراسر کشور وجود دارند که باید کشف و جذب شوند. به عنوان مثال باید به استان کرمان اشاره کرد که ما با برگزاری اردوی بسترسازی دیدیم که چه کشتی گیران آینده دار و مستعدی را داراست.

وی در پایان گفت: حتی نگاه ما به استان های کشتی خیز در دو رشته کشتی آزاد و فرنگی هم یکسان است. بطوریکه چندی پیش با برگزاری اردوی بسترسازی کشتی فرنگی در استان خوزستان به عنوان مهر کشتی فرنگی، اردوی کشتی آزاد را هم در آبادان برگزار کردیم که اتفاقا با نتایج بسیار خوبی همراه بود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=73667

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.