تاریخ ارسال : ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۲۰:۵۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نیات پشت پرده ولیعهد عربستان در لبنان

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، رابرت فیسک در تحلیلی برای روزنامه ایندیپندنت می‌نویسد: “سعد حریری اظهار کرد پس از برگشت به لبنان استعفایش را برپایه قانون بنیادی این کشور تایید می‌کند ولی نگفت با چه منطقی تفکر کرد که می‌تواند لبنان را با اظهار استعفایش از ریاض، پایتخت عربستان شوکه کند؟

سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان یک “مصاحبه” سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان یک “مصاحبه” عجیب و غافلگیرانه در کانال تلویزیونی مربوط به خود داشت که تحت فشارهای سعودی‌ها در ریاض انجام گردید. حریری در این “مصاحبه” مدعا کرد مدتها پیش متن استعفایش را نوشته و در عربستان “آزادی کامل” دارد ولی می‌خواسته “مراقب خانواده”‌

این “مصاحبه” این “مصاحبه” در نوع خود تنها منعکس‌کننده دیدگاه‌هایی که حریری به طور مداوم در لبنان اظهار می‌کرد نبود لکن بازتاب دیدگاه‌های دولت عربستان تحت رهبری موثر شاهزاده محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان به تعداد می‌رفت.

او اظهار کرد که “خیلی زود” به لبنان باز می‌گردد و در اظهاراتی زیاد عجیب اظهار کرد که ” او اظهار کرد که “خیلی زود” به لبنان باز می‌گردد و در اظهاراتی زیاد عجیب اظهار کرد که “می‌خواستم شوک مثبتی به مردم لبنان بدهم تا مردم بدانند که ما در چه شرایط پرخطری هستیم.” او اظهار کرد در برگشت به لبنان، “استعفایش” ” او اظهار کرد در برگشت به لبنان، “استعفایش” را برپایه قانون بنیادی این کشور تایید می‌کند. ولی او با چه منطقی تفکر کرد که می‌تواند لبنان را با اظهار استعفایش از ریاض “شوکه” کند؟

ولی او با چه منطقی تفکر کرد که می‌تواند لبنان را با اظهار استعفایش از ریاض “شوکه” کند؟ در این فاز مطلوب هست که به یاد برخوردار باشیم که هدف کلی این هجوم تمامیت ارضی لبنان، ساقط کردن دولت، برپایی انتخابات تازه و اخراج وزرای حزب‌الله از کابینه هست تا قدرت ایران در لبنان شکسته گردد. به نظر می‌رسد که تمام هدف ولیعهد عربستان همین بوده باشد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=74430

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.