تاریخ ارسال : ۰۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۰۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نیازمند موضوعات اخلاقی در حوزه علمیه هستیم

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آبه گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از ، آیت‌الله رضا مدرسی در دومین شب از سی و ششمین سالگرد ارتحال علامه طباطبائی و پانزدهمین گردهمایی اساتید تفسیر حوزه علمیه که با حضور آیت‌الله جوادی آملی در دارالقرآن و بیت علامه طباطبائی برگزار گردید، با اهتمام بر اینکه اساتید ضروری هست در حوزه علمیه به‌سوی گفتن درس اخلاق بروند، اظهار داشت: اساتید ضروری هست در حوزه علمیه به این‌ سو بروند که هم‌درس تفسیر و هم‌درس اخلاق را بگویند.

وی به رابطه درس اخلاق و آیات قران اشاره و اضافه کرد: بسیاری از آیات قرآن کریم هست که موقع تفسیر شدن با اخلاق نیز رابطه داشته که خود نوعی درس اخلاق هست.

دبیر شورای عالی حوزه علمیه شهر قم افزود: همان‌طور که مقام معظم رهبری و مراجع فرموده‌اند، در حوزه علمیه نیازمند موضوعات اخلاقی هستیم، فقه، اصول و حتی فلسفه با ادبیات غیرمستقیم می‌تواند با اخلاق رابطه دارا باشد ولی آیه آیه قرآن با اخلاق رابطه دارد.

وی با اشاره به اینکه ضروری هست در نشست ها قرآنی ایجاد داعیه گردد، ابراز کرد: قرآن کریم کتابی هست که اگر چندین بار هم آن را بخوانند دوباره هم جاذبه‌دار هست از این‌رو ضروری هست در نشست ها قرانی ایجاد داعیه صورت گیرد.

دبیر شورای عالی حوزه علمیه قم  بابیان اینکه اظهار شبهات در کلاس‌ها مصلحت نیست، اهتمام کرد: نشست ها تفسیر ضروری هست جدی گرفته گردد و به‌سوی معنویت رفت تا به گفته امیرالمومنین (ع) عمل گردد و بصیرت و هدایت زیاد گردد.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=76926

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.