تاریخ ارسال : ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۴:۳۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نینجای کولی روی صحنه نمایش

ماجرا برای السا فیروزآذر مدتی هست در تئاتر هم ادامه دارد؛ واقعه ی ماجراجویی‌هایش در هنر. تا همین مدتی قبل، فیروزآذر «ملی و راه‌های نرفته‌اش» تهمینه میلانی را روی پرده سینماها داشت و همچنین در نمایش «تنهایی پرهیاهو» روی صحنه رفته است؛ نمایشی طبق کتاب مشهور بهومیل هرابال که سال‌ها با آن جلد قرمز و ترجمه پرویز دوایی یکی از محبوب‌ترین رمان‌ها به کارگردانی امیرکاوه آهنین‌جان برای ما ایرانی‌ها بوده هست. ..

همبازی هست.

با بازیگر ۳۴ساله تلویزیون، سینما و تئاتر، از این نمایش و چیزهای دیگر گفته و شنیده‌ایم. برای خودتان اولویت با کدام شمرده می‌شود؟

تمرکز شما بر تئاتر و سینما تقریبا یکسان هست.

برای استمرار این ریتم و حس خودتان چه کردید؟

در تازه‌ترین نمایش خود یعنی «تنهایی پرهیاهو» نقش یک کولی را بازی می‌کنید که پرجنب‌وجوش هست و به ریتم تند نمایش مساعدت می‌کند.

ما از زن کولی، یک‌سری پیش‌فرض‌ها و الگوها در ذهن داریم که هم گریم و هم طراحی لباس شما آن را برهم می‌زند…

« در طراحی لباس و گریم هم این نکته موردنظر داشته شده هست. کولی ما ایرانی نیست و واقعه ی نمایش در آلمان می‌گذرد. از جانب دیگر ما تئاتری کار می‌کنیم که رئال نیست و بنابراین سببی ندارد از لباس‌های رئال استفاده کنیم و لازم هست لباس‌ها فانتزی‌تر باشد. طراح لباس نمایش به ‌دنبال این نکات بود و به این طراحی مطلوب و فانتزی رسید.

اما این نمایش یک‌سری تناقض‌ها را با این مفاهیم می‌سازد. چرا؟

چرا؟ برای این‌که تضاد، ساخته گردد تماما تعمد در کار بوده هست. آ

چرا؟

خلاف تئاتر که با کارگردان‌های متفاوت مشارکت می‌کنید، اما در سینما به‌نظر می‌رسد زیادتر در آثار تهمینه میلانی حاضر می‌شوید. چرا؟ من مانند شما تفکر نمی‌کنم! چندبار با کارگردان‌های دیگر در فیلم‌های سینمایی متفاوت کار کرده‌ام. اصلا این طور نیست که منحصرا با خانم میلانی کار کنم. البته خب آشکار هست که عاشق اقدامات تهمینه میلانی هستم. به هر حال با او زندگانی کرده‌ام و ایده‌های سینمایی‌اش را پذیرفته ام.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=79124

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.