تاریخ ارسال : ۰۲ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۶:۳۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

هاشمی رفسنجانی مدعی است که «فائزه» در اعتراضات سال ۸۸ شرکت نکرده است!

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، علیرضا زاکانی در جلسه کاروان روایت فتنه که توسط جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران در محل سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد، افزود: در دیداری که با آقای هاشمی داشتیم در جریان پس از برگزاری انتخابات سال ۸۸ وی به خاطره‌ای از آقای ری شهری اشاره کردند، مبنی بر اینکه یکی از عناصر پیرامون آقای ری شهری به کهک قم برای دیدار با خانواده خود رفته بودند که زمانی پدر این فرد به خانه برمی گردد می‌گوید که برای دادن رای به احمدی‌نژاد ۵۰ هزار تومان گرفته و این در حالی است که این اتفاقات یک هفته قبل از انتخابات رخ داده است.

وی اضافه کرد: یکی استدلال آقای هاشمی برای تقلب در انتخابات همین موضوع خرید رای در کهک قم بود که وزارت اطلاعات این موضوع را مورد بررسی قرار داد و کذب بودن آن را نیز تایید کرد.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس گفت: در جلسه تشخیص مصلحت نظام آقای اژه‌ای موضوع را مطرح کردند که زمانی که این موضوع مطرح شد، آقای ری شهری خطاب به آقای هاشمی رفسنجانی گفتند: من کی به شما این حرف را زده‌ام که معلوم شد حرف‌های هاشمی نادرست بوده است.

وی با بیان اینکه آقای هاشمی مدعی بود که روحانیت دیگر مرجعیت ندارد و در جامعه این دانشجویان هستند که دارای مرجعیت هستند، گفت: او می‌گفت که رهبر معظم انقلاب باید کوتاه بیاید و چیزی به این جوانان بدهد تا به دانشگاه‌ها برگردند وگرنه همچنان به اعتراضات خود ادامه می‌دهند.

 

وی با بیان اینکه هاشمی همچنین از جریانات مناظرات هم ناراضی بود، اضافه کرد: هاشمی در مورد فائزه هاشمی می‌گفت که فائزه در اعتراضات شرکت نکرده، البته می‌گفت کسانی که فائزه را گرفتند با او برخورد محترمانه‌ای داشته‌اند.

 

زاکانی بیان کرد: موقعی که از آقای هاشمی رفسنجانی درخواست کردیم تا اقدامی برای خواباندن التهابات پس از انتخابات ۸۸ انجام دهند وی گفت که منتظر هستند تا ببینید رهبر معظم انقلاب چگونه جبران و چه موضوعی را دنبال می‌کنند. البته موقعی که می‌خواستیم بیاییم ایشان گفتند که با‌شناختی که من از رهبری دارم از این بحران هم عبور می‌کنند.

 

نماینده سابق مردم تهران در مجلس گفت: در دیداری که با هاشمی داشتیم ایشان گفت که رئیس دولت اصلاحات به من زنگ زدند و گفتند که می‌خواهند به همراه سید حسن خمینی و موسوی نزد من بیایند که به آن‌ها گفتم که صبح در جلسه تشخیص مصلحت هستم و ظهر نزد من بیایند که آن‌ها نیز‌‌ همان موقع آمدند و در این دیدار قائل به تقلب در انتخابات بودند و خواسته آن‌ها ابطال انتخابات بود و این کف خواسته آقای موسوی بود، البته چیزهای دیگری را هم می‌خواستند.

 

زاکانی با بیان اینکه آقای هاشمی می‌گفتند که آقای موسوی علاوه بر اینکه کف خواسته‌شان ابطال انتخابات است هیچ راه قانونی را هم قبول ندارند چون او معتقد است که هشت میلیون رای جابه جا شده است.

 

زاکانی افزود: هاشمی گفته بود که من می‌خواهم انتخابات پرشور نباشد تا نامزد ما از صندوق بیرون بیاید، اما رهبر معظم انقلاب می‌گویند انتخابات باید پرشور برگزار شود و هر کسی که از صندوق بیرون بیاید مورد تایید من نیز است که من این را در دادگاه گفتم اما دفتر هاشمی آن را تکذیب کرد، که در ‌‌نهایت آقای فدایی و کسانی که در جلسه‌ای که هاشمی این موضوع را مطرح کرده بود حرف من را تایید کردند.

 

نماینده سابق مجلس گفت: پس از دیدارهایی که با کاندیداهای معترض داشتیم مجدد به عنوان گروهی که از طرف رئیس مجلس برای رایزنی با کاندیدا‌ها انتخاب شده بودیم مجدد نزد آقای هاشمی رفتیم و خطاب به ایشان گفتیم که جمع بندی خود را از مسائل پس از انتخابات ارائه دهند که قرار شد ایشان بیانیه‌ای در این خصوص بدهند. البته آقای هاشمی از خطبه‌های نماز جمعه رهبری ابراز رضایت کردند در هر حال با وجود این شرایط و رضایت آقای هاشمی بعدا متوجه شدیم که ایشان بیانیه را آماده کرده بودند اما خانواده‌شان از انتشار آن ممانعت کردند.

 

زاکانی با بیان اینکه متاسفانه آقای موسوی و کروبی مسیر غیرقانونی خود را پس از انتخابات دنبال کردند، گفت: آقای موسوی ۱۷ بیانیه صادر و نظام را متهم به تقلب کرد از طرفی کروبی هم علاوه بر متهم کردن به تقلب تهمت تجاوز را هم به نظام نسبت دادند و با انتشار یک لیست چهار نفره آبروی نظام را بردند البته با بررسی‌هایی که در مجلس و قوه قضائیه انجام گرفت معلوم شد که این ادعای آقای کروبی دروغ بوده و تنها با این اقدام خود خواستند که آبروی نظام را ببرند.

 

زاکانی با بیان اینکه بعد از وقوع قضیه کهریزک رهبری براساس گزارشی که دریافت کرده بودند دستور دادند که کسی را به کهریزک نبرند اما یکی دو بار از این دستور سرپیچی شد، تصریح کرد: نهایتا هنگام جابه جا کردن کسانی که در کهریزک بازداشت شده بودند سه نفر از دستگیر شدگان به دلیل شرایط بدی که داشتند در مسیر و در بیمارستان به رحمت خدا رفتند.

 

نماینده سابق مردم تهران در مجلس گفت: خطاب به مرتضوی گفتیم کسی که خودش اشتباه کرده و دستور غلط داده باید تاوان اشتباه خود را نیز بدهد و آن را به گردن نظام نیندازد واقعیت این بود که داشتند تلاش می‌کردند تا این دستور غلط در خفا بماند.

 

زاکانی افزود: با وجود تمام مسائلی که پس از فتنه ۸۸ به وجود آمد رهبر معظم انقلاب قائل به این بودند که باید با روشنگری مردم را نسبت به دروغ‌های فتنه گران آشنا کنید که با این روشنگری‌ها در روز قدس، روز ۱۶ آذر و در راهپیمایی ۲۲ بهمن شاهد ریزش معترضین بودیم.

 

وی اظهار کرد: یکی از تکالیفی که بر خود واجب می‌دانستیم در آن برهه این بود که برویم و در دانشگاه‌ها به دانشجویان بگوییم که عده‌ای دارند به شما دروغ می‌گویند البته این کار سختی بود چون در برخی از دانشگاه‌ها مانند دانشگاه علامه طباطبایی روی سر ما پول می‌ریختند و می‌گفتند که خائن چرا این حرف‌ها را می‌زنید؟


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=34934

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.