تاریخ ارسال : ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۲۲:۰۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

هاشمی چشم بسته غیب گفت!

محسن هاشمی که برادرش مهدی هاشمی معروف به جونیور همچنان دوران محکومیت خود در زندان را سپری می کند، با بیان یک اصل بدیهی چشم بسته غیب گفته(!) و اعلام کرده است که “انتخاب شهردار موضوعی است که باید با اجماع یا نظر اکثریت اعضای شورای شهر انجام شود!”.

 

به گزارش شلمچه نیوز،  شورای شهر پنجم  پس از برگزاری جلسه اخیر خود برای تعیین سازوکار انتخاب شهردار، روایت های متفاوتی از آن ارائه کرده اند.

 

درحالی که موضوع محوری این روزهای منتخبان شورای شهر، تصمیم گیری در خصوص امکان یا عدم امکان نامزدی محسن هاشمی برای شهرداری است، خود او اشاره ای به این مسئله نکرده و صرفا به کلی گویی درباره جلسه مذکور پرداخته است.

 

محسن هاشمی که برادرش مهدی هاشمی معروف به جونیور همچنان دوران محکومیت خود در زندان را سپری می کند، با بیان یک اصل بدیهی چشم بسته غیب گفته(!) و اعلام کرده است که “انتخاب شهردار موضوعی است که باید با اجماع یا نظر اکثریت اعضای شورای شهر انجام شود!”.

 

در همین حال، افشین حبیب زاده، جزییاتی از جلسه اخیر منتخبان شورای شهر در دفتر احمد مسجدجامعی  را روایت کرده که بر اساس آن، “مقرر شد هر عضو شورا سه نفر را به عنوان داوطلب برای شهرداری تهران معرفی و پیشنهاد کند. از میان کاندیداها هر کسی که حداقل ۵ رای کسب کند، وارد لیست اولیه کاندیدهای شهردار تهران خواهد شد.”

 

به این ترتیب، اگر انشعابات داخل شورای شهر به صورت حزبی عمل کنند، احتمالا احزاب کارگزاران و اتحاد ملت می توانند گزینه های اصلی شهرداری تهران را معرفی کنند که معرفی محسن هاشمی از سوی کارگزاران محتمل است.

 

با این وجود، زهرا نژاد بهرام منتخب دیگر شورای شهر به موضوعی اشاره کرده است که بر اساس آن محسن هاشمی اجازه کاندیداتوری برای شهردار شدن را ندارد.

 

به گفته او، در جلسه قبلی منتخبان شورا مخالفت با حذف ماده ۱۶ میثاق نامه که تأکید بر عدم خروج منتخبان شورای شهر برای قبول مسئولیت‌های دیگر ازجمله شهردار شدن ۱۱ به ۱۰ رأی مثبت آورده شده است.

 

به بیان ساده تر، ۱۱ نفر از منتخبان، مخالف شهردار شدن یکی از اعضای شورای شهر از جمله محسن هاشمی هستند.

 

بر اساس اظهارات نژادبهرام، محسن هاشمی نمی تواند کاندیدای شهرداری شود. با این حال اگر به هر دلیل این اتفاق رخ دهد می توان این گونه تعبیر کرد که ۱۱ نفر مخالف شهردار شدن او هستند. این آرا البته می تواند تا روز رای گیری کمی جابجا شود اما از آنجا که بر اساس قانون، خود محسن هاشمی در صورت نامزدی نمی تواند در فرایند انتخاب شهردار شرکت کند، جبران این رای، به جلب نظر دست کم دو مخالف نیاز دارد.

 

آنچه مسلم است اینکه شورای شهر پنجم با وجود یکدست بودن در همان گام اول و حتی قبل از تشکیل اولین جلسه در مورد محوری ترین موضوع خود، به اختلاف خورده و معلوم نیست با ادامه روند فعلی چه سرنوشتی در انتظار آن خواهد

 

 

صراط


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=53493

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.