تاریخ ارسال : ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۱۱:۱۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

هجوم آمریکا تلاشی ناکام برای جبران عقب ماندگی میدانی در سوریه هست

حشمت الله فلاحت پیشه در گفتکو با خبرنگار مهر و درواکنش به هجوم امروز آمریکا و متحدانش به سوریه گفت: عدم حضور در جنگ های فرامرزی سیاست اوباما بود و او معتقد بود امریکا نباید وارد جنگ های فرامرزی گردد که مسیولیت و هزینه اش منحصرا برعهده آمریکا باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست بیگانه مجلس گفت: آمریکا و متحدانش احساس کردند در تغییرات میدانی سوریه ممعوقه اند و ایران و روسیه توانسته اند در تغییرات میدانی مالک نقش باشند.

وی تصریح نمود: به همین سبب کشورهای غربی کوشش کردند اقدام نظامی انجام دهند تا بعد از این در ساز و اقدامات سیاسی این منطقه بتوانند ورود نمایند. کشورهای غربی من جمله امریکا، انگلستان و فرانسه در نشست سوچی و پس از ان در آنکارا خواستار حضور هیات های سیاسی شان بودند که با مخالفت ایران و روسیه رو به رو گردیدند و احساس کردند به شکلی تحریم سیاسی شده اند، در نتیجه با حمله نظامی کوشش کردند در تغییرات بعد از جنگ در سوریه برای خود جای پایی را باز کنند.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس تاکید کرد: سیاست های ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم تا امروز در سوریه ثبات ساز بوده و آثار مشخصی را داشته هست، بنابراین حضورشان مشروع و قابل پذیرش هست اما حضور آمریکا و متحدانش منحصرا وضعیت را در سوریه نا امن تر و پیچیده تر می کند و دلیلی نمی توان برای اینکه جایگاهی را از نظر سیاسی و دیپلماتیک در سوریه پیدا نمایند.

فلاحت پیشه تصریح نمود: حمله های موشکی به سوریه یک فاز از کار هست و نشان می دهد آمریکایی ها در سایر مراحل توان ندارند، حضور وسیع ای از نظر نظامی دارا باشند .

به گفته این نماینده مجلس، آمریکا با حمله نظامی به سوریه کوشش کرده تا اعلام حضوری در سوریه داشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست بیگانه مجلس تاکید کرد: اینکه آمریکا و متحدانش در اینده وارد سایر حوزه های نظامی راهبردی و زمینی گردند که ایران و روسیه گردیدند امکان پذیر نیست، زیرا لشکرهای غربی آمادگی حضور نظامی در سوریه شبیه حضور ایران و روسیه را ندارند.

وی بیان کرد: سوریه یک سرزمین سوخته هست و تمام بنیان ها و اساس های کشوری خود را در اثر جنگ از دست داده، الان هم حضور امریکا و متحدانش منحصرا توان دارد ثبات در این منطقه را به دیرکرد بیاندازد ولی اینکه موجب گردد شاخص های ثبات بعد از داعش در سوریه دچار تحول جدی گردد، اعتقاد دارم کشورهای غربی توان ندارند تا این حد در تغییرات سوریه مؤثر باشند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95904

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.