تاریخ ارسال : ۰۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۰۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

هجوم به بلیت های جام جهانی

شهروند: دومین حضور پی درپی تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات جام جهانی به اندازه کافی برای طرفداران ایرانی جذابیت دارد که استقبال مخصوصی از دیدارهای تیم ملی در مرحله مقدماتی دارا باشند. در مرحله اول بلیت فروشی مسابقات جام جهانی، طرفداران ایرانی چه در داخل و چه در خارج از کشور استقبال خارق العاده ای داشته اند و آنهایی هم که موفق به خرید بلیت در این مرحله نشده اند بی صبرانه منتظر مرحله دوم بلیت فروشی می باشند تا تماشاگر هنر نمایی های شاگردان کارلوس کی روش در روسیه باشند.
ایرانی های پرتعداد در کازان
کازان در منطقه ای واقع شده که اثرگذاری بسیاری از دین اسلام در آن دیده می گردد به همین سبب روزنامه سرشناس مارکا حدس جالبی از میزان استقبال طرفداران ایرانی از دیدار تیم ملی ایران و اسپانیا داشته هست. بر طبق گزارشی که در این روزنامه منتشر شده، اسپانیایی ها از دیدارهای مقدماتی تیم ملی کشورشان در جام جهانی ٢٠١٨ روسیه، استقبال چندانی نکرده اند. عدم استقبال اسپانیایی ها از بازی های مرحله مقدماتی زیادتر از همه دیدارها در بازی تیم ملی این کشور مقابل ایران بوده و همین موجب شده روزنامه مارکا احتمال دهد طرفداران تیم ملی فوتبال ایران حضور پرشماری در ورزشگاه کازان برای دیدار تیم ملی ایران و اسپانیا دارا باشند. این روزنامه حدس کرده بخش عمده ای از حجم ورزشگاه ۴۵ هزار و ٣٧٩ نفری کازان آره نا در اختیار تیم ملی ایران می باشد چون در بازی دوستانه تیم ملی ایران مقابل روسیه تعداد بسیاری از ایرانی های مقیم این کشور برای تماشای این بازی دوستانه به ورزشگاه رفتند. حساسیت دیدار با اسپانیا و جذابیت تماشای بزرگترین ستاره های دنیای فوتبال هم توان دارد از علل عمده استقبال ایرانی ها از این دیدار باشد. البته روزنامه مارکا هیچ اشاره ای به مرجع خبر خود نکرده که آیا واقعاً کازان در تسخیر ایرانی ها می باشد یا نه چون این خبر صرفاً حدس روزنامه اسپانیایی هست و این مدعا که ٢۵ هزار بلیت بازی ایران و اسپانیا توسط ایرانی ها خریداری شده، برداشتی اشتباه از خبر مارکا بوده که مدعی گردیده نیمی از بلیت های این دیدار به فروش رفته؛ چون فیفا در مرحله اول بلیت فروشی، همه بلیت ها را در اختیار فدراسیون ها قرار نمی دهد.
واقعه ی بلیت فروشی فدراسیون چیست؟
با توجه به لینکی که فدراسیون فوتبال در اختیار طرفداران ایرانی داخل کشور قرار داده ۵ هزار و ٢٠٠ قطعه بلیت برای ٣ دیدار تیم ملی ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی به فروش رفته هست. فیفا در مرحله اول بلیت فروشی جام جهانی ٨ درصد از بلیت های هر بازی را در اختیار فدراسیون ها قرار می دهد و فدراسیون فوتبال ایران با توجه به این که ایرانی ها از کارت بین المللی پرداخت پول برخوردار نیستند با رایزنی و نامه نگاری با فیفا لینک خرید بلیت را در سایت خود قرار داده تا طرفداران فوتبال در داخل کشور بتوانند از طریق سایت فدراسیون برای تهیه بلیت ها اقدام کنند. فیفا هم با در اختیار گذاشتن ٧٠ درصد از سهمیه بلیت ها در مرحله اول بلیت فروشی با ثبت نام ایرانی ها توسط فدراسیون فوتبال ایران موافقت کرد اما ٣٠ درصد ما بقی از این سهمیه ٨ درصدی باید از طریق ثبت نام در سایت فیفا انجام گیرد که ایرانی های خارج از کشور با کارت های بین المللی پرداخت پول خود توانستند این بلیت ها را خریداری کنند. به این ترتیب ۵ هزار و ۶١۵ قطعه بلیت توان دارد از طریق ثبت نام در سایت فدراسیون فوتبال در اختیار طرفداران ایرانی قرار بگیرد که تاحالا ۵ هزار و ٢٠٠ نفر برای خرید بلیت ها ثبت نام کردند. از این تعداد بلیت ٢ هزار و ۶٠٠ نفر برای بازی ایران و اسپانیا، هزار و ۵٠٠ نفر برای بازی با پرتغال و هزار و ۴٧۵نفر برای بازی ایران و مراکش ثبت نام کرده اند که امروز در فدراسیون فوتبال قرعه کشی برای انتخاب نفرات صورت می پذیرد و نام های در سایت فدراسیون فوتبال درج می گردد و افرادی که نام شان در قرعه کشی درنیاید، مبلغ پرداختی شان را از فدراسیون دریافت می کنند. ٢ ٢ هزار و ۴٠٠نفر هم از طریق سایت فیفا اقدام به ثبت نام برای خرید بلیت های بازی های ایران کردند که فیفا به صورت به صورت مجزا اقدام به قرعه کشی این نفرات می کند. از تعداد بلیت هایی که در مرحله اول به فروش می رسد ۴٠٠ قطعه بلیت برای ایرانی ها باقی مانده که ٣٠٠ قطعه بلیت برای بازی با مراکش و ١٠٠ قطعه برای بازی با پرتغال هست و طرفداران مجال دارند برای ثبت نام آن اقدام کنند.
استقبال خارق العاده ایرانی ها
تا همین چند روز قبل به نظر می رسید ایرانی ها استقبال خوبی از فروش بلیت های دیدارهای تیم ملی در مرحله مقدماتی نداشته اند اما ظرف چند دیروز ۵ هزار و ٢٠٠نفر بلیت های بازی های مدنظر خود را از فدراسیون رزرو کردند و منحصرا ۴٠٠بلیت باقی مانده هست. نکته جالب اینجاست که طرفداران ایرانی از دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل اسپانیا که ارزش خارق العاده ای دارد، بیشترین استقبال را کرده اند و سهمیه مرحله اول ایران برای این بازی به صورت کامل فروخته هست. پس از بازی با اسپانیا، بیشترین استقبال از دیدار با پرتغال بوده اما بازی با مراکش ظاهراً جذابیت بسیاری برای فوتبالدوستان ایرانی ندارد. بر طبق گفته های خطیر، معاون دبیرکل فدراسیون فوتبال و مسئول کمیته بلیت فروشی جام جهانی در ایران مبالغ تمام بلیت های خریداری شده هم واریز شده اما با توجه به این که تنها ٧٠ بلیت در جایگاه مخصوص برای هر بازی به فدراسیون ایران داده شده، فدراسیون ناگزیر به قرعه کشی بین اشخاص هست چون حجم این جایگاه محدود و تعداد ثبت نام کنندگان فراوان هست. در مجموع ایرانی ها استقبال بسیاری از مرحله اول بلیت فروشی داشته اند و قطعاً در فازهای دوم و سوم هم شاهد حضور پررنگ طرفداران فوتبال می باشیم تا بتوانند بازی های تیم ملی را در جام جهانی ٢٠١٨ روسیه از نزدیک تماشا کنند. به این ترتیب امکان بسیاری وجود دارد که حدس روزنامه مارکا درست از آب دربیاید و اسپانیا در دیدار با ایران میهمان باشد چون ورزشگاه کازان در تسخیر طرفداران ایرانی قرار خواهد گرفت چون در مجموع اسپانیایی ها استقبال مخصوصی از بازی های این تیم در مرحله مقدماتی خصوصاً بازی با ایران نداشته اند.
شمارش معکوس برای شروع بلیت فروشی های بعدی
افرادی که نتوانستند در مرحله اول بلیت فروشی اقدام به خرید بلیت بازی های تیم ملی کنند بی صبرانه منتظر مرحله دوم می باشند. مرحله دوم فروش بلیت های مرحله مقدماتی جام جهانی، ازطرف فیفا می باشد و این بار طرفداران فوتبال باید با ثبت نام در سایت فدراسیون جهانی فوتبال، اقدام به خرید بلیت کنند. مرحله دوم بلیت فروشی جام جهانی از اوائل فوریه شروع می گردد و افرادی که زودتر بلیت بخرند توان دارند تماشاگر بازی های موردنظرشان باشند. البته در یک مرحله دیگر هم سایت فیفا باز می گردد و فیفا به افرادی که موفق به خرید بلیت تا ماه آوریل نشده اند فرصتی می دهد تا از این راه بلیت های خود را خریداری کنند. ضمن این که قسمتی از بلیت ها هم از شروع جام جهانی تا روز فینال به صورت روزمره و پیش از برپایی هر بازی به فروش می رسد که تعداد آن معلوم نیست و هر تعداد بلیتی که باقی مانده باشد برای تماشاگران تقاضاکننده به فروش می رسد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=84235

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.