تاریخ ارسال : ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۸:۰۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

هجوم به سوریه فرار رو به پیش بود

مسعود گودرزی در اظهار کرد وگو با ایسنا، اظهار کرد: حمله آمریکا، انگلستان و فرانسه به سوریه فراری رو به جلو است و میتوان آن را اقدامی پیش دستانه با چند هدف عنوان نمود.

وی توضیح داد: این کشورها با حمله به سوریه قصد داشتند در فضای داخلی شان این مبحث را القا کنند که حمله های شیمیایی خط قرمزشان است حال اینکه این حمله در سوریه اثبات نشده است که آنان به مبارزه با آن پرداختند.

گودرزی به موضع گیری ترکیه در مورد حمله به سوریه اشاره و اظهار کرد: ترکیه که در کنار ایران و روسیه از متحدین سوریه شمرده می شد، موضع گیری دوگانه ای در مقابل حمله به سوریه اتخاذ  کرد. این شاید به علت عضویت در ناتو و به اجبار انجام شده است ولی به هر صورت باید ترکیه وضع خود را در ازای سوریه روشن کند.

وی در عکس العمل به توجیه مقام های آمریکایی در حمله به سوریه مبنی بر مبارزه با تروریسم اظهار کرد: آنان باید تشریح خود را از تروریسم روشن کنند. آیا افرادی که برای رسیدن به حق تعیین سرنوشت و استقلال سرزمین خود کوشش می کنند، تروریسم می باشند یا آنهایی که به کشوری مستقل حمله می کنند تروریستند؟

آیا افرادی که برای رسیدن به حق تعیین سرنوشت و استقلال سرزمین خود کوشش می کنند، تروریسم می باشند یا آنهایی که به کشوری مستقل حمله می کنند تروریستند؟این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست بیگانه مجلس اضافه کرد: در این بین بعضی کشورهای منطقه و در راس آن عربستان نیز از حمله به سوریه دفاع کرده اند؛ آن هم چون عربستان پس از دوران بن سلمان سازگاری آشکاری با آمریکا را در پیش گرفته و آمریکا نیز به سبب دلارهای نفتی عربستان اقداماتی انجام می دهند.

گودرزی در انتهاء اظهار کرد: آنچه در صحنه سوریه به وقوع می پیوندد حرکتی تماما سیاسی با محوریت بعضی کشورهای منطقه به ویژه عربستان و پشتیبانی های سیاسی نظامی آمریکا است که با اقداماتشان وضع سوریه را پیچیده تر می کنند. حال اینکه خوب ترین راه برای حل مشکل سوریه مراجعه به مردم این کشور است.

انتهای پیام


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=96248

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.