تاریخ ارسال : ۲۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت : ۱۰:۰۶ 1 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

هرگونه اختلاف افکنی و تفرقه در میان امت اسلام محکوم است

یکی از آسیب های جدی دیگر عدم وحدت، تقویت پروژه اسلام هراسی است. امروزه اسلام‌هراسی یکی از پدیده‌های حاصل از اراده‌ی بدخواهان علیه اسلام بشمار می رود.

  ، به گزارش شلمچه نیوزحجت الاسلام و المسلمین امیری سوادکوهی از نویسندگان و محققان جوان همزمان با هفته وحدت، در مقاله ای علمی ضمن تبیین اهمیت والای مقوله “وحدت اسلامی” در موقعیت حساس امروز جهان اسلام و ضرورت اجتناب از تفرقه افکنی و اختلافات در جامعه اسلامی، هرگونه اختلاف افکنی و تفرقه در میان امت اسلام را محکوم و بر ضرورت اتحاد شیعه و سنی در عصر حاضر تأکید کرد.


وی  با اشاره به مسأله مهم فلسطین و عراق، کمرنگ شدن وحدت مسلمانان را بزرگ ترین عامل مظلومیت مردم مسلمان غزه و عراق دانست و با ضروری دانستن بیداری اسلامی در مقوله مهم وحدت، همگان را به چنک زدن به ریسمان محکم الهی دعوت کرد.

این محقق جوان در ادامه با محکوم نمودن جنایات رژیم اشغالگر اسرائیل و گروهک تروریستی – تکفیری “داعش” و بی تفاوتی برخی کشورهای مدعی اسلام  نسبت به کشتار مسلمانان،  تأکید کرد: هرگونه ایجاد اختلاف و کوبیدن بر طبل تفرقه و نفاق در میان امت اسلام، از نگاه خود اسلام عزیز محکوم است و مدعیان اسلام می بایست از حقیقت اسلام تبعیت و بر تحقق وحدت اسلامی تحت لوای قرآن و عترت همت گمارند و بر علیه صهیونیست و استعمار بپا خیزند.

وی تأکید کرد: یکی از آسیب های جدی دیگر عدم وحدت، تقویت پروژه اسلام هراسی است. امروزه اسلام‌هراسی یکی از پدیده‌های حاصل از اراده‌ی بدخواهان علیه اسلام بشمار می رود. مخاطب اسلام‌هراسی  ـ که یک پروژه است و نه یک پروسه ـ افکار عمومی جهانی است. کوششِ دشمنان بر این است که ضمن ایجاد تفرقه و فاصله بین مسلمین، با جنگ های داخلی و فرقه ای در کشورها و آشکار نمودن خشونت نفرت انگیز با نام اسلام، سبب آن شوند که افکار عمومی جهانی، نگاهی بدبینانه‌ نسبت به اسلام پیدا کنند که فعالیت های گروهک های تکفیری مانند القاعده و داعش نیز از این نوع مقوله است که با پرچم محمّد رسول الله و فریاد الله اکبر سر از پیکر پیروان حقیقی قرآن و عترت و حتی اهل تسنن و مسیحیت جدا می کنند تا اسلام رحمت و محبت محمّدی و علوی را اسلامی خشن و سفیانی جلوه دهند و استعمار را در خیال خامِ خاموش نمودنِ خورشید عالمتابِ اسلام یاری رسانند.
۳۴۶۰۲_LIUBG46H_pic
حجت الاسلام والمسلمین امیری سوادکوهی در بخشی از این مقاله افزودند: پس از ابلاغ فرمان الهی و جهانی غدیریه ی رسول خدا صلی الله علیه و آله مبنی بر امامت و وصایت امیرمؤمنان حضرت علی علیه السلام، مُهره های خفته جاهلیت و یهود، زنگ خطر بزرگی را برای آینده خود احساس کردند، چرا که خاتم الانبیاء در خطبه غدیر یکایک امامان و جانشینان بعد خود را معرفی و سرانجام به مبحث مهم مهدویت و منجی و پیروزی اسلام اشاره فرمودند. از طرفی نیز در منابع معتبر نزد شیعه و سنی و سایر کتب آسمانی نیز بشارت موعود و منجی بشریت به جهانیان داده شده و توحید ادیان در دین اسلام و محو یهودیت در عصر ظهورخاتم الاوصیاء حضرت مهدی موعود ارواحنا فداه نیز بطور کامل و مفصل تبیین شده است. از این رو مُهره های خفته جاهلیت و یهود، اسلام ستیزی خود را از روز غدیر وارد مرحله جدّی تری کردند. آنها با همفکری و همدستی منافقان آن زمان، در میان مسلمانان نفوذ کرده و به شستشوی فکری آنان همت گماردند و عقائد تحریف شده تورات را بر آنان تزریق نموده، تا آیین محمّدی، حقیقت و هویت واقعی خود را از دست داده و آنان را در مقابل یکدیگر قرار دهند.

وی در خاتمه با تأکید بر الگوگیری امت اسلام خصوصاً سران عرب از امام خمینی و امام خامنه ای تأکید کرد: هفته وحدت ابتکاری بزرگ و بی نظیر از امام امت بوده و امروز بزرگ علمدار و منادی وحدت اسلامی، مقام معظم رهبری است و می بایست همگان با الگوگیری از این دو گنجینه ی دنیای اسلام اتحاد بی نظیر  شیعه و سنی را به رخ جهانیان بکشیم.

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=7401

  • حسینی ۱۳۹۴-۰۹-۲۵ - ۱۳:۲۴ - پاسخ دادن

    عالی بود

  • دیدگاه شما

    معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.