تاریخ ارسال : ۱۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت : ۱۹:۳۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

هر هفته دو کارگر در حوادث کار فوت می کنند

مرگ و میر ناشی از حوادث کار در هفت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۸ درصد افزایش یافت و از ۴۹ نفر در هفت ماهه سال گذشته به ۵۸ نفر(همگی مرد ) در سال جاری رسیده است.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان ،دکتر عباسی با بیان اینکه از این تعداد ۷۹درصدمتاهل و ما بقی مجرد هستند افزود : بر اساس آمارهای موجود سقوط از بلندی با ۵۰درصد فوتیرتبه اول مرگ‌های ناشی از حوادث کار را به خود اختصاص می دهد، همچنین برق گرفتگی با ۴۵درصد فوتی در رتبه ی بعدی مرگ بر اثر حوادث کار قرار دارند.

۶۶ درصدفوت ناشی از کار در تابستان اتفاق می افتاد

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران افزود :در هفت ماهه امسال بیشترین مرگ‌های ناشی از حوادث کار با ۱۴مورد در شهریور ماه و کمترین آن با ۳مورد دراردیبهشت ماه ثبت شده‌ است .

سن ۲۱ -۴۰ سال با ۵۹ درصد بیشترین فوتی

عباسی با بیان اینکه ۵۵ نفر از کشته شدگان ایرانی و ما بقی افغانی هستند افزود :۵۹ درصد از سن فوت شدگان دارای سن ۲۱ الی ۴۰ سال سن هستند.

این مقام اجرایی استان تصریح کرد : طی این مدت شهرستان‌های ساری، آمل و بابل هر کدام با نه (۹)فوتی بیشترین و شهرستان‌های چالوس،رامسر و بهشهر هر کدام با یکفوتی کمترین موارد مرگ بر اثر حوادث کار را داشتند.

مدیر کل پزشکی قانونی با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان میباشد گفت:ارزش نهادن به جان انسانها ، داشتن برنامه ایمنی در کار ، رعایت استاندارد ها و قوانین مربوطه ، آموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهمترین راهکارها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار دانست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=6560

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.