تاریخ ارسال : ۱۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۰۱:۱۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

هزاران انگلیسی فریاد «انقلاب» کشیدند

با حمله پلیس به تظاهرات هزاران نفر از مخالفان نظام سرمایه‌داری و حامیان فلسطین، خیابان‌های لندن بار دیگر صحنه اثبات پوشالی بودن ادعای دموکراتیک مقامات انگلیسی شد.


به گزارش شلمچه نیوز، ساعت‌های پایانی شب پنج‌شنبه و بامداد روز جمعه حدود ۱۸هزار فعال لندنی نقابدار در یک راهپیمایی جهانی ‏علیه سانسور ‏خبری، فساد و جنگ شرکت کردند و در حالی که برخی از آنها پرچم فلسطین را هم در دست داشتند، علیه نظام ‏سرمایه‌داری و سیاست‌های اقتصادی دولت دیوید کامرون شعارهایی چون «یک راه‌حل،‌ انقلاب»، «محافظه‌کارهای آشغال»، ‏‏«راه سرخ، انقلاب» و «خیابان‌ها مال کیست؟ مال ماست» سر دادند. پلیس و نیروهای امنیتی به معترضانی که در مقابل کاخ ‏باکینگهام و دفتر نخست‌وزیری ‏انگلیس تجمع کرده بودند حمله و ضمن ضرب و جرح آنها دست‌کم ۵۰ نفر از معترضان بازداشت و ‏شماری دیگر را زخمی کردند. برخی تظاهرکنندگان نیز وارد محله تجاری اصلی لندن اطراف خیابان آکسفورد شدند که در همین ‏حال سناریوی تکراری شکستن شیشه مغازه‌ها در این خیابان تکرار شد تا بار دیگر دولت این فرصت را بیابد که معترضان را ‏اوباش خطاب کند؛ کاری که در واکنش به اعتراضات سال ۲۰۱۱ در مورد دانشجویان معترض به افزایش شهریه‌ها صورت گرفت. گفته می‌شود نیروهای امنیتی لباس شخصی انگلیس با نفوذ در میان معترضان عمدا به مغازه‌ها حمله می‌‏کنند تا زمینه سرکوب و اتهام‏زنی به معترضان فراهم شود. به هر صورت این تظاهرات که به فراخوان گروه مخالف سرمایه‌داری موسوم به «انانیموس» و تحت عنوان «راهپیمای یک ‏میلیون ماسک»برگزار شد، ‌از میدان «ترافلگار» آغاز شد و در مقابل ساختمان مجلس انگلیس خاتمه یافت. ‌روز فراخوان در ‏واقع موسوم به گای فاکس بود که مصادف است با پنجم نوامبر و در واقع یادبود سربازی با این نام. فاکس سال ۱۶۰۵ در ‏اعتراض به آزار کاتولیک‌ها قصد داشت با باروت پارلمان بریتانیا را منفجر کند. ‏

۱۱۷ هزار امضای بی‌اعتمادی به کامرون
شمار افرادی که تومار بی‌اعتمادی به نخست‌وزیر انگلیس را امضا کرده‌اند، به ۱۱۷ هزار نفر رسید. ‏ در این تومار با اشاره به آسیب هایی که سیاست‌های دیوید کامرون به جامعه ‏انگلیس، به ویژه خانوارهای فقیر وارد کرده، از علاقه مندان خواسته شده است تا با امضای آن، بی‌اعتمادی خود را به ‏نخست‌وزیر انگلیس اعلام کنند. ‏ در این تومار آمده است: قطع بودجه‌های مربوط به خدمات عمومی و رفاه اجتماعی، فقر را در سراسر انگلیس گسترش و ‏تعمیق داده است. ‏ براساس قانون پارلمان انگلیس که از سال ۲۰۱۰ تصویب شد، هر توماری که بیش از یکصد هزار امضا داشته باشد، مجلس ‏این کشور موظف است به درخواست‌های آن رسیدگی کند. ‏ تومارهای مشابهی نیز با بیش از یکصد هزار امضا تهیه شد که دولت و مجلس آن را فاقد وجاهت قانونی برای رسیدگی ‏اعلام کردند. از جمله تازه‌ترین این تومار‌ها که بیش از ۱۰۰هزار نفر آن را امضا کردند مربوط به بازداشت نتانیاهو نخست ‏وزیر رژیم صهیونیستی به عنوان جنایتکار جنگی هنگام سفر به لندن بود که توجهی به آن نشد. ‏نتانیاهو هفتم سپتامبر امسال به دعوت دیوید کامرون نخست‌وزیر انگلیس وارد لندن شد؛ ‏سفری که از ابتدا تا انتهای آن با تظاهرات گسترده مردم مقابل ساختمان نخست‌وزیری انگلیس در اعتراض به جنایات و ‏حضور وی همراه بود.

کشته‏‎شدن کودک ۶ساله توسط پلیس امریکا
یک کودک ۶ ساله روز پنج‌شنبه در ایالت لوئیزیانا و در پی درگیری پدرش با پلیس و شلیک گلوله میان دو طرف کشته شد. بر اساس گفته منابع پزشکی، «جرمی ماردیس» در اثر اصابت گلوله به سر و سینه‌اش کشته شده و پدرش نیز جراحت‌های خطرناکی برداشته است. منابع رسمی اعلام کردند که پدر این فرزند از چنگ عدالت گریخته بود و در عملیات تعقیب و گریز وی با پلیس، شلیک گلوله روی داد و این کودک که با پدرش در خودرو بود، کشته شد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=5086

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.