تاریخ ارسال : ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۲:۰۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

هزینه های تندرستی باید مدیریت گردد/ توجه به اقشار عارضه پذیر

وی اظهار کرد: نبود دوا و امکانات در حوزه تندرستی چیزی نیست که بتوان نسبت به آن بی توجه بود. تندرستی دارای بالاترین سطح ارزش هست که پایین ترین بی مبالاتی توان دارد مشکلات بسیاری به بار آورد.

موهبتی دنبال کرد: با توجه به کم بودن مراجع مالی مدیریت هزینه ها شرط کلیدی برای برون رفت از مشکلات موجود هست .

وی اضافه کرد: تشکیل کمیته هایی در دانشگاه و بیمارستان ها برای تنظیم هزینه ها احتیاج جدی هست و لازم هست به صورت فعال در راستای کاهش هزینه ها در این کمیته ها کوشش گردد.

موهبتی اظهار کرد: ما در مدیریت هزینه ها نباید اذن دهیم به مردم و اقشار عارضه پذیر فشار وارد گردد، اما هزینه های مازاد و غیر لازم باید کنترل گردد.

وی اضافه کرد: مشکلات کرمانشاه و بویژه عارضه های زمین لرزه را فهم می کنیم و نگاه خاصی به این استان داشته و داریم و برای کمک دریغ نخواهیم کرد.

موهبتی تاکید کرد: پرداختی های ذی ربط به زمین لرزه را در برنامه خود قرار داده و در این زمینه مشارکت خواهیم کرد. با توجه به اینکه در ابتدای مسیولیت دکتر مرادی و تیم جدید با رویداد زمین لرزه رو به رو گردیدیم مدیریت ارزشمندی در راستای زمین لرزه انجام گردید.

وی اظهار کرد: در حوزه بهداشت و معالجه کارهای خوبی در رویداد زمین لرزه در استان انجام شده و قدر زحمات همکاران کرمانشاه را می دانیم.

وی اضافه کرد: با مساعدت بیمه تندرستی بعضی از مطالبات دانشگاه پرداخت شده، اما هنوز هم از نظر پرداخت به پرسنل و بازار دچار مشکل هستیم.

مرادی با عنوان این مطلب که پهنه زمین لرزه موخر بسیار فراوان بوده و ۷ شهرستان استان با حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار نفر تحت تاثیر زمین لرزه قرار گرفتند، دنبال کرد: هزینه های بسیار بسیاری در زمین لرزه موخر توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه انجام شده که نیازمند مساعدت وزارت بهداشت و بیمه ها برای جبران این هزینه ها هست.

وی اظهار کرد: در زمان زمین لرزه ۲۱ میلیارد تومان دوا برای تمام بیمارستان های دانشگاهی، سپاه، ارتش و سایر جایگاه ها برپا شده به منظور مداوای مردم منطقه های زمین لرزه زده توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه پرداخت شده هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=87688

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.