تاریخ ارسال : ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ ساعت : ۱۸:۳۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

هشدار احمد توکلی نسبت به گرایش دولت به اقتصاد سرمایه‌داری و رواج اشرافی‌گر

«متأسفانه دولت به توصیه‌های خیرخواهانه درباره اتخاذ تئوری و استراتژی اقتصادی عدالت‌محور بی‌اعتنایی کرد و به‌کام تئوری غالب روز یعنی لیبرال سرمایه‌داری فرو افتاد که خطر این روحیه و رویکرد به‌اندازه خطر از بین رفتن استقلال کشور است».

به گزارش شلمچه نیوز، احمد توکلی نماینده اقتصاددان مجلس شورای اسلامی در مطلبی با عنوان «خطر از بین رفتن استقلال کشور» تصریح کرد: باید نگران شکل‌گیری جریانی بود که قانون را به خدمت از بین بردن ضعفا و مستضعفین می‌برد؛ جریانی که با ترویج لیبرالیسم اقتصادی پروژه نفوذ فرهنگ غرب را تکمیل کند.

وی افزود: متأسفانه این دولت، به توصیه‌های خیرخواهانه درباره اتخاذ تئوری و استراتژی اقتصادی عدالت‌محور بی‌اعتنایی کرد و به کام تئوری غالب روز یعنی لیبرال سرمایه‌داری و الگوهای بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول فرو افتاد؛ خطر این روحیه و رویکرد به‌اندازه خطر از بین رفتن استقلال کشور است.

نماینده مردم تهران در مجلس همچنین با اشاره به رواج اشرافی‌گری و مانور تجمل در تهران اظهار داشت: وقتی ثروت در قالب کاخ‌ها و به‌شکل برج‌های بزرگ در می‌آید، حتماً به‌تعبیر امیرالمؤمنین(ع) چاله‌های بزرگی پیدا شده که این تپه‌های بزرگ ساخته شده است.

توکلی افزود: الآن تقریباً کار سالم اقتصادی که به برج‌ها منتهی نمی‌شود، خیلی سخت شده است؛ به‌طوری که الآن می‌شود با روشهای فاسدی که پیدا و شبکه‌های فسادی که ایجاد شده، ره صدساله را یک‌شبه رفت.

وی با انتقاد از تبلیغ مدل زندگی غربی در کشورمان ادامه داد: تبلیغ سبک زندگی غربی فرهنگ‌ها را به‌نفع غرب یکسان می‌کند و در این شرایط، مانورهای تجملی چون حرکت پورشه‌‌ها در خیابان ‌های پایتخت و تفاخر در ساختمان‌سازی‌های عظیم و استفاده از وسائل لوکس خارجی، حرمان و حسادت‌های اجتماعی را افزایش می‌دهد و به روابط انسانی ضربه می‌زند و اثر نمایشی این نوع رفتارها باعث می‌شود توقع طبقات پایین زیاد شود و بخواهند زودتر به نتیجه برسند و چون با کار سالم نمی‌شود زود به نتیجه رسید، آنها هم دچار فساد شوند.

تسنیم


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=11607

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.