تاریخ ارسال : ۱۰ فروردین ۱۳۹۵ ساعت : ۰۲:۱۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

هشدار مدیریت بحران مازندران به مسافران نوروزی

اداره کل مدیریت بحران مازندران با انتشار اطلاعیه ای از مسافران نوروزی خواست تا برای تغییرات جوی چند روز آینده از جمله کاهش دمای هوا و بارش باران و برف در این استان آمادگی داشته باشند.

به گزارش شلمچه نیوز، مدیرکل مدیریت بحران مازندران با استناد به پیش بینی هواشناسی از مسافران نوروزی خواست ضمن رعایت نکات ایمنی و کسب اطلاعات از مسیر ، در جاده های ارتباطی اصلی و فرعی استان بخصوص در هنگام شب رفت و آمد کنند.

احمدی افزود: بر ضرورت رعایت احتیاط لازم هنگام تردد در بستر و حریم رودخانه ها در زمان بارندگی تاکید کرد.

وی گفت : با توجه به پیش بینی بارش باران و برف بویژه در روزهای پنجشنبه و جمعه به مهمانان و مسافرین توصیه می شود برنامه بازگشت از سفر را به روزهای آخر موکول نکرده و زودتر به محل زندگی و شهر خود مراجعه کنند.

وی افزود : به علت احتمال بارش برف در مناطق سردسیر کوهستانی و لغزندگی جاده ها به کلیه مسافران توصیه می شود پوشاک گرم ، زنجیر چرخ و تجهیزات مورد نیاز را به همراه داشته باشند.

مدیریت بحران مازندران از دامداران و ساکنان بومی حاشیه رودخانه ها و مسیل ها هم خواست تا هنگام بارندگی نکات احتیاطی و ایمنی را رعایت کنند.

این مدیریت همچنین از مسافران و مجاوران خواسته است هنگام مواج بودن دریا از ماهیگیری و تردد شناوردهای سبک و تفریحی در دریا خودداری کند.

مدیریت بحران مازندران به تمامی نیروهای امدادی و خدماتی هم توصیه کرد آمادگی لازم را جهت هرگونه عملیات امداد و نجات و خدمات رسانی بخصوص در راههای ارتباطی اصلی و فرعی داشته باشند.

هواشناسی مازندران پیش بینی کرد که از امشب تا چهارشنبه یازدهم فروردین هوای استان ابری همراه با بارش پراکنده باران و رعد و برق و باد شدید خواهد بود و از روز پنجشنبه دوازدهم فروردین دور جدید بارش باران شدید همراه با کاهش دما در این استان شروع می شود.

بارش برف در مناطق کوهستانی ، اختلال در تردد خودروها و مواج شدن دریای خزر نیز دیگر پیش بینی های هواشناسی مازندران برای روزهای پایانی تعطیلات نوروزی بوده است.

هم اکنون نیز بارندگی در مناطق مختلف مازندران آغاز شده است ، نم نسبی هوا در مرکز استان حدود ۹۰ درصد است و دمای هوا نیز به ۱۴ درجه سانتی گراد رسیده که پیش بینی شده است در خنک ترین زمان شب به ۱۰ درجه برسد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=13790

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.