تاریخ ارسال : ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ ساعت : ۱۰:۴۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

هفتمین باخت برای شاگردان کواچ

جام جهانی ژاپن - دیدار ایران و کانادا
بازی‌های ضعیف تیم ملی والیبال در جام جهانی مقابل کانادا هم ادامه پیدا کرد و شاگردان کواچ برابر این تیم نیز در سه ست متوالی مغلوب شدند. این هفتمین باخت تیم ملی والیبال ایران در ۱۰ بازی برگزار شده بود.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی والیبال ایران از ساعت ۸:۴۰ امروز سه شنبه در ادامه رقابتهای جام جهانی ژاپن در شهر توکیو به مصاف کانادا رفت و با ارایه یک بازی ضعیف و انتقاد آمیز در سه ست متوالی نتیجه را به حریف خود واگذار کرد. شاگردان کواچ در این بازی به ترتیب با امتیازات ۲۵ بر ۲۳، ۲۹ بر ۲۷ و ۲۶ بر ۲۴ مغلوب کانادا شدند. این هفتمین باخت تیم ایران در ۱۰ بازی برگزار شده در جام جهانی بود.

دو تغییر در ترکیب ایران
تیم ایران بازی را نسبت به روزهای قبل با دو تغیر شروع کرد. در ابتدای بازی سامان فائزی و فرهاد قائمی به عنوان بازیکن سرعتی و دریافت کننده جانشین غلامی و عبادی‌پور شده بودند. مجتبی میرزاجانپور، شهرام محمودی، سعید معروف، سیدمحمد موسوی و مهدی مرندی (لیبرو) نیز دیگر بازیکنان ایران در شروع بازی بودند.

در ست نخست دو تیم بازی را پایاپای پیش بردند و اجازه ندادند حریف بر بازی مسلط شود. تیم کانادا که به خاطر نتایج قبلی ایران با اعتماد به نفس بالایی برابر کشورمان قرار گرفته بود، وقت اول استراحت فنی را ۸ بر ۷ پیش افتاد و در ادامه هم برتری ۱۴ بر ۱۱ را روی تابلو ثبت کرد تا کواچ درخواست تایم اوت کند. تیم ایران با چند دفاع روی تور و سرویس خوب در امتیاز ۱۴ با این تیم برابر شد اما کانادایی‌ها در وقت دوم استراحت فنی ۱۶ بر ۱۴ پیش افتادند.

تیم کانادا که در دفاع روی تور مهاجمان ایران را تحت کنترل داشت فاصله را بیشتر کرد و ۲۳ بر ۱۹ پیش افتاد تا کواچ دومین وقت استراحت خود را هم تقاضا کند اما این تایم اوت چندان اثر بخش نبود و تیم کانادا این ست را با حساب ۲۵ بر ۲۳ برنده شد.

کانادا تسیلم نشد
با شروع ست دوم بازیکنان ایران سه امتیاز گرفتند و ۳ بر یک پیش افتادند ولی کانادا با تغییر سرویس وضعیت را ۵ بر ۴ به نفع خود عوض کرد. دو تیم تا امتیاز ۷ برابر پیش رفتند که کانادا ۸ بر ۷ پیش افتاد و به استقبال وقت نخست استراحت فنی رفت. کانادا پس از آن بود که از ایران فاصله گرفت و با چند دفاع خوب ۱۳ بر ۹ پیشی گرفت تا کواچ تایم اوت خود را تقاضا کند.

کانادا با دریافت‌های خوب خوب در کار سرعتی هم به خوبی پیش می‌رفت و وقت دوم استراحت فنی را ۱۶ بر ۱۳ پیشی گرفت. در ادامه تیم کانادا اختلاف را به ۴ امتیاز هم رساند اما بازیکنان کشورمان به یکباره با دفاع روی تور و دفاع انتهای زمین به بازی برگشتند و علاوه بر تساوی در امتیاز ۲۱ از این تیم پیش افتادند. کانادا در امتیاز ۲۳ با تیم کشورمان برابر شد و این تساوی تا امتیاز ۲۷ هم ادامه یافت که در نهایت کانادا دو امتیاز متوالی کسب کرد و ۲۹ بر ۲۷ برنده شد.

شاگردان بی انگیزه کواچ
با شروع ست سوم تیم ایران عبادی‌پور را در ترکیب جایگزین قائمی کرد اما روند امتیازات در آغاز این ست چندان تغییری نکرد. کانادا اگرچه در دریافت اول مشکلاتی داشت اما در دفاع روی تور آنقدر منسجم عمل کرد که وقت نخست استراحت فنی ست سوم را هم ۸ بر ۶ پیش افتاد.

در ادامه کار بازیکنان ایران انگیزه لازم را برای مقابله با حریف نداشتند و کانادا فاصله خود را با برتری ۱۶ بر ۱۲ در وقت دوم استراحت فنی بیشتر کرد. بعد از آن شاگردان کواچ فاصله را روی اشتباهات حریف کاهش دادند و به دو امتیازی این تیم رسیدند و با سرویس سهمگین عبادی‌پور بود که در امتیاز ۲۲ بر ۲۱ اختلاف را به یک امتیاز کاهش دادند. اشتباه مهاجم تیم کانادا باعث شد ایران در امتیاز ۲۳ با این تیم برابر شود با این حال کانادا این ست را هم ۲۶ بر ۲۴ برد تا بازی را در مجموع ۳ بر صفر و اگذار کند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=1229

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.