تاریخ ارسال : ۱۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت : ۱۳:۲۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

همایش بزرگ واقفین خیراندیش با حضور رئیس قوه قضائیه در مازندران برگزار می شود

مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران در نشست مطبوعاتی هفته اوقاف با اصحاب رسانه ، با تسلیت ایام اربعین سالار شهیدان ، از آن به عنوان بزرگترین اجتماع بشری یاد کرد و اظهار داشت : عظمت امام حسین (ع) در این رویداد بزرگ به جهانیان تصدیق شد.

شلمچه نیوز از ساری- شعبان وفایی نژاد؛ ستار علیزاده نقش اصحاب رسانه در ترویج فرهنگ وقف را مورد توجه قرار داد و گفت: گرایش مردم به موقوفات جدید و حُسن اعتماد آنها به اوقاف مرهون تلاش های اصحاب رسانه و خبرنگارانی است که با نگاه انقلابی به این مسئله می نگرند.

وی با بیان اینکه وقف اثرگذارترین عمل خیرخواهانه است ، افزود: علیرغم اقدامات صورت گرفته جایگاه وقف به درستی در جامعه تبیین نشده و باید تلاش های بیشتری در راستای نهادینه کردن آن صورت پذیرد . مدیرکل اوقاف با اشاره به عملکرد دستگاه اوقاف مازندران از شرکت ۲۰۰ هزار نفر در خیمه های معرفت در سال جاری خبر داد و گفت : ۴۸ انجمن یاوران وقف در استان راه اندازی شده و ۲۰ همایش امامزادگان را در سطح استان برگزار کرده ایم.

علیزاده از حضور ۳۰ میلیون تن در برنامه های سالانه فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه مازندران به نیکی یاد کرد و تصریح کرد : ۲۳۰ مرکز فرهنگی قرآنی در بقاع متبرکه دایر شده است.

این مسئول با اعلام عضویت ۸۰۰ نفر در طرح آسمانی و ۵۵۰ نفر در طرح مهر تحصیلی تحت پوشش اوقاف شرکت کرده اند که در مجموع ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده ، از برگزاری ۱۳۰۰ جلسه تفسیر قرآن در سال جاری خبر داد و اظهار داشت: ۶۵۰ مکان مذهبی تکمیل و بهینه سازی شده است.

۰۱

ستار علیزاده مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران یکی از برنامه های سال جاری این اداره را تکمیل اطلاعات پایه بقاع متبرکه برشمرد و گفت : اطلاعات ۱۱۰۰ بقعه متبرکه به ثبت رسیده است .

این مسئول تعداد شرکت کنندگان در مسابقات قرآنی را در سال جاری ۶۵۲۱۸ تن اعلام داشت و گفت: از این تعداد ۹۰۰ تن به مرحله استانی راه پیدا کرده و ۲۳ تن نیز به مسابقات کشوری که در کرمانشاه برگزار می شود شرکت خواهند کرد.

علیزاده عملکرد حوزه اداری این اداره را با ۱۴۱۳۲ مورد مفاصا حساب صادر شده بیان و اذعان داشت : ۳۸۸ کارنامه ارزیابی در این خصوص صادر شده است.

وی عملکرد اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در حوزه اطلاع رسانی را مورد توجه قرار داد و گفت: ۷۰ هزار نسخه اطلاع رسانی صورت گرفت که در ۲۸۰ مورد تبلیغات هدفمند وقف بوده است و ۳۵۰۰ مورد اطلاع رسانی در رسانه های مکتوب و مجازی و ۱۷۳۰ خبر در اطلاع رسانی برنامه های ویژه سازمانی صورت گرفته است.

 

۰۲

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه ۳۶۵ سند مالکیت با مساحت ۸۰۶۴ هکتار اخذ شده ، بیان داشت : ۷۰ درصد موقوفات ما سند ندارد و بزرگترین سند مالکیت در شهرستان بابل به میزان ۱۲ هکتار بوده است. علیزاده از ۱۶۲ پروژه در حوزه بقاع متبرکه در سال جاری به عنوان بخشی دیگر از عملکرد دستگاه متبوعش سخن به میان آورد و گفت : از طریق کمک های مردمی ۴۲ میلیارد ریال هزینه شده و برای تکمیل آن به ۳۰ میلیارد ریال دیگر نیاز است.

تصویب ۱۲ طرح جامع برای بقاع متبرکه، برگزاری ۱۹ دوره آموزشی برای همکاران سازمانی با ۱۴۴۰۰ ساعت آموزش بخشی دیگر از عملکرد اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران بود که مدیرکل با بیان آن ، گفت : هزینه اجرایی نیات واقفین در سال جاری ۳۰ میلیارد ریال بوده است.

برپایه این گزارش در ادامه این نشست ، مدیرکل اوقاف استان با اشاره به ۱۸ الی ۲۴ آذرماه سال جاری به عنوان هفته وقف ، غبار رویی و عطر افشانی / دیدار همکاران با خانواده های معظم شهدا / همایش یاوران وقف – نواختن زنگ وقف در ۲۰ اداره و نشست های صنفی با اصناف مختلف را از برنامه اداره کل اوقاف و امور خیریه در این هفته ، اظهار داشت : همایش بزرگ واقفین خیراندیش در ۲۶ آذر در شهرستان آمل با حضور رئیس قوه قضائیه در دستور کار ما قرار دارد.

وی تجمع بزرگ ۵ هزار نفری در امامزاده قاسم بابل در ۱۹ آذر را به عنوان بخشی دیگر از برنامه های در دست اقدام یاد و خاطر نشان کرد : افتتاح پروژه های عمرانی در هفته وقف نیز از برنامه هایی است که انشالله شاهد برگزاری آن باشیم .

 

 

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=6921

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.