تاریخ ارسال : ۱۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۱۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

“همایش مقاومت” شروعی دوباره برای بسیج علما علیه رژیم‌صهیونیستی

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم، همایش جهانی علمای مقاومت با عنوان "وعده حق؛ فلسطین بین اعلامیه بالفور و وعده الهی" در حالی از روز گذشته در بیروت آغاز شد که با حضور باشکوه بیش از ۲۰۰ عالم مسلمان شیعه و اهل‌ سنت از سراسر جهان موجب جهانی شدن این همایش شده است.

مقام معظم رهبری در پیامی به خطاب به "شیخ ماهر حمود" رئیس اتّحادیه جهانی علمای مقاومت، مسئله فلسطین را مسئله فراموش ناشدنی جهان اسلام دانسته و تصریح کردند که این مبارزه‌ای مقدّس و خوش‌ عاقبت است و به فرموده معظم‌له، وعده‌ الهی، نصرت قطعی در این مبارزه است.

بیشتر بخوانید: پیام امام خامنه‌ای به کنگره علمای مقاومت

پیام مقام معظم رهبری با استقبال گسترده حاضران در همایش مواجه شد. حضار با شعار الله‌اکبر از پیام مقام معظم رهبری استقبال کردند.

آیت‌الله اراکی رئیس مجمع جهانی تقریب مذاهب درباره چرایی استقبال علمای مقاومت از پیام مقام معظم رهبری به خبرگزاری تسنیم گفت: حمایت و رهنمودهای مقام معظم رهبری همواره برای جریان مقاومت و علمای مقاومت سرمشق بوده و اینکه رهبر معظم انقلاب خواستار بسیج همه مسلمانان برای مقابله با رژیم‌صهیونیستی و آمریکا می‌شوند که نشان می‌دهد تنها راه پیروزی وحدت و همگرایی بیش از پیش مسلمانان و کشورهای اسلامی است و به نظرم حمایت و استقبال مسلمانان از توصیه‌ها و بیانات ایشان موجب پیروزی‌های بزرگ خواهد شد.

شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان که از سخنرانان مراسم افتتاحیه این همایش بود در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم گفت که حمایت‌های بین‌المللی موجب استمرار تجاوز و جنایات رژیم‌صهیونیستی شده و باید همه مسلمانان برای دفاع از مردم مظلوم فلسطین و مقابله با آن در صحنه باشند، چرا که به گفته وی، تثبیت اشغالگران در فلسطین به معنای تثبیت طرح‌های تجزیه منطقه و تفرقه‌افکنی در آن خواهد بود.

نمایندگان دیگر کشورهای اسلامی نیز که فرصت سخنرانی در مراسم افتتاحیه یا کمیسیون تخصصی این همایش را داشتند بر اتحاد و همگرایی مسلمانان برای مقابله با  رژیم‌صهیونیستی تاکید کردند. برخی حاضران در این همایش، برگزاری چنین کنفرانسی را مقدمه‌ای برای بسیج جهان اسلام برای مقابله با رژیم‌صهیونیستی دانستند.

بیشتر بخوانید: نبردمان با آمریکا، انگلیس و اسرائیل ادامه دارد

شیخ ماهر حمود دبیر این همایش در همین زمینه به خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم گفت که علما برای متحد کردن و بسیج جهان اسلام علیه رژیم صهیونیستی بیشترین نقش را دارند و ما امیدوار هستیم که نقش علما برای این مسئله مهم بیش از پیش شود، چرا که حضور باشکوه و گسترده علمای مقاومت در این همایش نشانه این مسئله مهم است.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از تسنیم، همایش علمای مقاومت که از دیروز در بیروت آغاز شده، عصر امروز به کار خود پایان می‌دهد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=72970

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.