تاریخ ارسال : ۱۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۳۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

همایش ملی بررسی اندیشه‌های علامه جعفری‌ در تبریز برگزار می‌شود

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین رحیم شاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز با اشاره به برگزاری همایش ملی بررسی اندیشه‌های فلسفی علامه جعفری(ره) در تبریز اظهار کرد: اندیشه‌های مرحوم علامه جعفری در ۴ محور علم دین، معرفت‌شناسی، فلسفه هنر و فلسفه حقوق بشر در این همایش بررسی می‌شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه سهند تبریز از چاپ مجموعه آثار علامه جعفری برای اولین بار خبر داد و افزود: آثار علامه جعفری به شکل موردی و در هر موضوعی به شکل مستقل چاپ می‌شد اما حالا مجموعه آثار وی به همت موسسه تدوین و نشر آثار علامه جعفری که توسط فرزند وی اداره می‌شود منتشر شده و برای اولین بار در این همایش رونمایی می‌شود.

دبیر این همایش علمی، علامه جعفری (ره) را از مفاخر اندیشه و فلسفه دانست و گفت: علامه جعفری ویژگی‌های بارزی دارد که کتاب‌ها و مقالات وی در رابطه با هنر هم آثاربرجسته و فاخری است.

وی در ادامه به برنامه ریزی برگزاری این همایش در اواخر آبان اشاره کرد و ابراز داشت: به دلیل درخواست تعداد قابل توجهی از صاحبان مقالات و اساتید حوزه و دانشگاه مبنی بر مصادف بودن تاریخ برگزاری همایش با عزاداری ایام دهه آخر صفر، شورای راهبردی همایش، ضمن ارج نهادن به این درخواست زمان برگزاری و ارائه مقالات را با یک هفته تاخیر به اول آذر انتقال داد.

شاهدی در مورد تاریخ و مکان دقیق برگزاری این همایش گفت: مراسم افتتاحیه همایش علمی ساعت ۸ روز چهارشنبه ۱ آذرماه در تالار مصلی امام خمیتی (ره) تبریز برگزار شده و روز پنجشنبه ۲ آذرماه هم در دانشگاه هنر اسلامی تبریز مقالات علمی ارائه خواهد شد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=72817

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.