تاریخ ارسال : ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۱۵:۲۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

همسر هاشمی رفسنجانی: مردم ما را می‌پرستند!

دولتی‌ها از یک سو عارف را به سوی مجلس هل دادند تا سال ۱۳۹۶ خیالشان آسوده باشد و از سوی دیگر لاریجانی را برای ریاست ارجح دانستند و عارف را چوپ دو سرطلا کردند.

گروه سیاسی مشرق – با رصد کانال‌های تلگرامی که این روزها بازارشان داغ شده، می‌توان بسیاری از اخبار را سریع‌تر و بدون پرده دریافت کرد. جذابیت و پرمخاطب بودن این اخبار ما را بر آن داشت تا به اخبار رسمی و غیررسمی منتشرشده در این کانال‌ها بپردازیم.

********

موسیقی خیابانی!

ظریف در حال شناخت مختصات جهانی است//// سند منتشر نشده از سوابق وزیر دوران شاه/// دغدغه‌های عدالتخواهانه استاد حکیمی چگونه شکل گرفت//// انتخابات مجلس بیش از آنکه «شانسی» باشد، «مهارتی» است//// خسارت‌های حلقه نیویورکی‌ها به منافع ملی//// تذکر سال گذشته رهبر انقلاب به مسئولان دولت چه بود؟//// چرا آمریکا پیغام هاشمی رفسنجانی را جدى نمی‌گیرد؟/// روحانی بر سر دو راهی عارف/لاریجانی//// از مهدعلیا تا عفت السادات!/// موسیقی خیابانی در خیابان ولیعصر روبروی پارک دانشجو!عزت الله ضرغامی در کانال تلگرامی­‌اش می­نویسد: خیابان ولی عصر (عج)، روبری پارک دانشجو، به دو جوان عزیزی برخوردم که در کنار پیاده رو مشغول نوازندگی بودند. مرا که دیدند احوالپرسی و اظهار محبت کردند. اخلاق و ادب و رفتار و کلام آنان به شدت مرا مجذوب شخصیت شان کرد. جوگیر شدم.

کنارشان ایستادم تا برایم قطعه ای را اجرا کنند. همین است که می بینید . برای انتشار فیلم هم از آنان اجازه گرفتم.

فایل کامل این فیلم را در کانال شخصی ام گذاشته ام.

موسیقی خیابانی مدتی است متولد شده است. بعضی از آنها باکلاس هستند. بعضی ها هم صرفاً آهنگ های لاله زاری قدیم را تکرار می کنند. بعضی شان آرام و دلنشین می زنند. برخی دیگر با یک بلندگوی دستی آلودگی صوتی ایجاد می کنند.

با این پدیده چه باید کرد؟ هنر و هنرمند ارزشمند و مقدس است. نیاز به نان شب برای جوانان مستعد و آماده کار نیز از همه چیز مهمتر است. خوب است وزارت ارشاد با بررسی دقیق این پدیده و پیش بینی آینده آنان، سیاست حساب شده و درستی برای مدیریت آنان درنظر گیرد.

از مهدعلیا تا عفت‌السادات!

ظریف در حال شناخت مختصات جهانی است//// سند منتشر نشده از سوابق وزیر دوران شاه/// دغدغه‌های عدالتخواهانه استاد حکیمی چگونه شکل گرفت//// انتخابات مجلس بیش از آنکه «شانسی» باشد، «مهارتی» است//// خسارت‌های حلقه نیویورکی‌ها به منافع ملی//// تذکر سال گذشته رهبر انقلاب به مسئولان دولت چه بود؟//// چرا آمریکا پیغام هاشمی رفسنجانی را جدى نمی‌گیرد؟/// روحانی بر سر دو راهی عارف/لاریجانی//// از مهدعلیا تا عفت السادات!/// موسیقی خیابانی در خیابان ولیعصر روبروی پارک دانشجو!داریوش سجادی، فعال اصلاح طلب، در کانال تلگرامی خود می نویسد: ماجرای سفر «فائزه هاشمی» به خرم آباد به منظور سخنرانی در یک میتینگ انتخاباتی و اعتراض و زد و خورد صورت گرفته در این میتینگ بین حامیان و مخالفان وی برخوردار از یک حاشیه معنادار و عبرت آموز بود.

به گزارش خبرگزاری های داخلی متعاقب اعتراض های صورت گرفته نسبت به حضور ایشان در خرم آباد، مشاارلیها در بازگشت نیز با اعتراض برخی از مسافران هواپیمائی مواجه می شود که در مسیر خرم آباد به تهران توسط مسئولین فرودگاه پروازشان به تاخیر می افتد تا «فائزه» بتواند خود را به این پرواز برساند!

تاخیری که ظاهراً پس از اعتراض مسافران و بداخلاقی تیم پرواز و ایجاد تشنج در هواپیما نهایتاً با اخراج یکی از مسافران معترض با ۴۰ دقیقه تاخیر تیک آف می شود.

کشمکش مزبور در فرودگاه خرم آباد از حیث شکلی یادآور و قرینه کشمکش و منازعه ۳۰ سال پیش بین مادر فائزه هاشمی (عفت مرعشی) با عاتقه رجائی همسر شهید رجائی و نماینده وقت مجلس ایران در فرودگاه مهرآباد تهران است که طی آن وقتی خانم رجائی در کسوت نماینده مجلس عازم یک سفر کاری از طریق بخش VIP بودند مواجه با معطلی بیش از حد برای پرواز شدند و زمانی که متوجه شدند تاخیر اشغال VIP بدلیل بازگشت خانم مرعشی از سفر مشهد می باشد (!) بعد از مواجهه با عفت مرعشی بر این مبنا معترض ایشان شده که وقتی شما هیچ مسئولیت کشوری ندارید به چه مناسبت باید از کریدور VIP و امکانات بیت المال استفاده کنید و نمایندگان مردم را معطل خود نگاه دارید؟ و در پاسخ مواجه با پاسخ گستاخانه عفت مرعشی می شود مبنی بر آنکه:

تو اصلاً چی می گی؟ مردم ما رو می پرستند!

تقارن دو اتفاق مشابه با دو رویکرد مشابه برای یک «مادر و دختر» می تواند مویدی بر صحت ادعای عفت مرعشی باشد که سال گذشته در مصاحبه با «ماهنامه مدیریت ارتباطات» ضمن نفی نقش داشتن همسرشان (هاشمی رفسنجانی) در تربیت فرزندان با مباهات فرمودند:

تربیت بچه ها همه با من بوده. ایشان (هاشمی) که اصلاً نبودند!

هر چند اعتراف عفت مرعشی به نقش محوری و بالا دستی ایشان در تربیت فرزندان مغتنم است اما، شواهد و قرائن موید آن است که «فرای مناقشه پذیر بودن شیوه و مدل تربیتی مزبور» مشارالیها نقشی بیش از مربی تربیتی را در خانواده برای خود قائل بوده و شأن ایشان در خانواده قبل از آنکه استوار بر مناسبات مادرانه باشد مستظهر به یک اتوریته خویش کامانه است تا جائی که می تواند هاشمی رفسنجانی را تا آنجا مستاصل کند که با چشمانی اشک آلود در مقابل مرحوم پرورش برای بر سر عقل آمدن همسرش دست به دعا بردارند!

طبعاً همسر یک انقلابی سابق که تا پیش از انقلاب در خلوت تنهائی ناشی از اسارت همسرش در زندان ساواک مجبور به دندان کشیدن پنج فرزند قد و نیم قدش از این زندان به زندانی دیگر برای ملاقات با همسر باشد در فردای پیروزی انقلاب وقتی همان همسر برای ملاقات و صرف شام با همان انقلابی سابق از پاویون مرقد امام به ویلای لواسان «هلی بُرد» می شوند نفس چنین مناسبات شاهنشاهانه ای تا آن اندازه برخوردار از چاشنی می تواند باشد تا ضریب خویش کامی عفت مرعشی را بیرون از مناسبات مادرانه و خانه دارانه به جائی برساند که آنک آن بانوی خانه دار را مدعی برقرار کننده مناسبات بین ایران و عربستان بعد از کشتار حجاج ایرانی در سال ۶۶ نماید!

هم چنان که همین ظرفیت تا آن درجه استعداد دارد تا در ۸۸ مشارالیها را به آن درجه از اعتماد بنفس برساند که فرمان حمله به نظام و ریختن به خیابان را به مردم بدهند (!) و در ۹۲ نیز قبل از اعلام نامزدی هاشمی در انتخابات ریاست جمهوری، کلیت انتخابات در ایران را زیر سوال بُرده و بفرمایند: انتخاباتی وجود ندارد(!) مگر برای اینها (؟) کاری دارد رای ها را عوض کنند!؟ و با همین روحیه و سیئه در فردای محکومیت «مهدی اش» لُغُزخوانانه محاکمه دُردانه اش را تقلب و پدر سوخته بازی عدلیه نظام قلمداد کنند!

چیزی قرینه «مهد علیا» مادر مشهور ناصرالدین شاه که از جوار خویش کامی ها و رشک ورزی های زنانه تا «عزل و فصد» امیرکبیر هم پیش رفت و تاریخ و مقدرات یک کشور را قربانی خلقیات و روحیات و سرکشی های زنانه و جاه طلبی ها و خیره سری های متفرعنانه خود کرد.

علی ایحال ایرانیان در ادبیات فولکلور خود قائل به آنند که پشت هر مرد موفقی زنی در سایه ایستاده!

چنین غُلوّی ناظر بر این مدعاست که مردان موفق، کامیابی خود را مرهون و مدیون همدلی و همراهی و شکیبائی همسران شان هستند.

لذا با فرض پذیرش صحت چنین ادعائی لابد می توان و باید به ابتنای برهان خلف بر این گزاره نیز صحه گذاشت که تقصیر ناکامی و هزیمت همه مردان شکست خورده نیز بر ذمه زنانی است که در قفای همسران از بذل توجه و همدلی و همراهی و شکیبائی با مردانشان در بزنگاه ها و آوردگاه ها و مصائب مضایقه داشته و بدین طریق موجبات ناکامی و شکست و هزیمت همسران خود در آوردها و مجاهدت ها و مساهرت ها را سببیت کرده اند!

ظریف در حال شناخت مختصات جهانی است

ظریف در حال شناخت مختصات جهانی است//// سند منتشر نشده از سوابق وزیر دوران شاه/// دغدغه‌های عدالتخواهانه استاد حکیمی چگونه شکل گرفت//// انتخابات مجلس بیش از آنکه «شانسی» باشد، «مهارتی» است//// //// تذکر سال گذشته رهبر انقلاب به مسئولان دولت چه بود؟//// چرا آمریکا پیغام هاشمی رفسنجانی را جدى نمی‌گیرد؟/// روحانی بر سر دو راهی عارف/لاریجانی//// از مهدعلیا تا عفت السادات!/// موسیقی خیابانی در خیابان ولیعصر روبروی پارک دانشجو!یاسر جبراییلی درباره توئیت دکتر ظریف در کانال تلگرامی­‌اش می‌­نویسد: آقای دکتر ظریف توئیت کرده اند «در جهانی که دادگاه های خارجی می توانند دارایی های دیگران را مصادره کنند، آمریکا قطعا بیشترین (اموال) را برای از دست دادن دارد؛ هم در پرونده های ضد آمریکایی و هم در سرمایه گذاریها.»

اینکه وزیر خارجه دولت یازدهم آرام آرام در حال پی بردن به مختصات جهانی است که در آن زندگی می کنیم، امر مبارکی است. اما این، تنها ویژگی جهان نیست؛ تنها مشخصه آمریکا هم این نیست. این مشخصات، عیان هستند و نیازی هم به تکرار نیست.

امیدوارم دیر نباشد روزی که دکتر ظریف توئیت کنند در چنین جهانی و با چنان آمریکایی، نباید اینگونه برجامی امضا می کردند و از ملت عذرخواهی کنند.

سند منتشر نشده از سوابق وزیر دربار محمدرضا شاه

عبدالله شهبازی در کانال تلگرامی­اش با انتشار سندی از حسین علاء می­نویسد: این سند فکر کنم تا بحال منتشر نشده. «سند بیوگرافیک» ساواک است درباره حسین علاء، وزیر دربار و نخست‌و زیر دوره پهلوی دوم که مدتی محمدرضا شاه، پس از جدایی از ثریا، می‌خواست با دخترش بنام ایران ازدواج کند. علاء از چهره‌های شاخص لژ بیداری ایران و ماسون قدیمی و از دوستان نزدیک رجالی مانند محمدعلی فروغی و ابراهیم حکیمی و سید حسن تقی‌زاده و دکتر محمد مصدق و دیگران بود. ساواک برای رجال مهم یک فرم استاندارد بیوگرافیک داشت که اول پرونده ایشان می‌گذاشت. تاریخ سند ۱۹ آبان ۱۳۳۷ است. دین علاء «ازلی» ذکر شده و او را بعنوان «کلیددار فراماسونری در ایران» معرفی کرده. مربوط است به بحث بابی‌گری یعنی نشان می‌دهد که بابی‌ها (ازلی‌ها)‌ به صورت یک فرقه بسته بسیار نخبه‌گرا حضور داشتند و از بین نرفتند.

ظریف در حال شناخت مختصات جهانی است//// سند منتشر نشده از سوابق وزیر دوران شاه/// دغدغه‌های عدالتخواهانه استاد حکیمی چگونه شکل گرفت//// انتخابات مجلس بیش از آنکه «شانسی» باشد، «مهارتی» است//// //// تذکر سال گذشته رهبر انقلاب به مسئولان دولت چه بود؟//// چرا آمریکا پیغام هاشمی رفسنجانی را جدى نمی‌گیرد؟/// روحانی بر سر دو راهی عارف/لاریجانی//// از مهدعلیا تا عفت السادات!/// موسیقی خیابانی در خیابان ولیعصر روبروی پارک دانشجو!

دغدغه‌های عدالتخواهانه استاد حکیمی چگونه شکل گرفت

در کانال تلگرامی منتسب به استاد حکیمی خاطره‌ای درباره روز کارگر منتشر شده که در ادامه خواهیم خواند.

استاد حکیمی می گفت:

روزی حاجی حکیمی -پدرم- مرا برای آوردن کارگر، به سر گذر فرستاد. وقتی به آنجا رسیدم ساعتی از روز گذشته بود. دیگر کسی به دنبال کارگر نمی آمد. کارگرها در سنین مختلف -جوان و میانسال و پیر- از من کودک خواهش می کردند تا برای کار، آنها را به خانه ببرم. این درخواستها مرا رنج می داد. دیدن پیرمردی که برای کار و درآمدی اندک، از کودکی تقاضا می کند؛ مرا به تفکر وا داشت. ذهنم را درگیر می کرد.

کارگرها صبح مشغول کار شدند. ظهر که شد برای استراحت و خوردن غذا، کنار حیاط نشستند. غذا آماده شد. برای آنها سفره جدا در حیاط پهن شد. من غذای خودم را برداشتم و به حیاط رفتم. کنار کارگران نشستم و با آنان غذا خوردم.

این آغاز دغدغه های عدالتخواهانه و محروم گرایانه استاد است. آغازی برای راه، یک حرکت و یک اقدام. اینگونه است که استاد تنها به حرف و نظریه بسنده نمی کند و دست به اقدام می زند. زاغه ها را شناسایی می کند. ثروتمندان را به رسیدگی به محرومان فرا می خواند، پیش از آنکه به دعوت عمومی بپردازد.

به نقل از امیر مهدی حکیمی

کتاب مرزبان توحید : ۳۷۳

پیام انتخابات مجلس؛ انتخاب شدن بیش از آنکه یک «شانس» باشد، یک «مهارت» است

مهدی محمدی در کانال تلگرامی‌اش درباره انتخابات مجلس می‌نویسد: ترکیب نهایی منتخبان مجلس پیام های مهمی از حیث شناخت “دیدگاه رای دهندگان” در خود دارد. بیش از ٧٠ درصد ترکیب مجلس جدید است و این یعنی نمایندگان پیشین فاقد “ظرفیت تکرار” بوده اند. کلیشه های سیاسی یکسره بی اعتبار شده است. در مواردی مدافعان سفت و سخت برجام رای آورده اند و در موارد مهم تری منتقدان بسیار تند و تیز آن. در برخی حوزه ها، حامیان دولت برتری آشکاری دارند و در حوزه هایی دیگر نزدیک ترین و شناخته شده ترین حامیان دولت به کاندیداهایی گمنام باخته اند. در برخی حوزه ها، کاندیداهایی بسیار ثروتمند، صحنه را به رقیبان ندار و بی بضاعت واگذار کرده اند و این یعنی پول هم “عامل تمام کننده” نبوده است. حوزه هایی هست که لیست امید در آن قاطعانه برنده بوده و حوزه های دیگری هم هست که با وجود نقش آفرینی جدی طبقه متوسط، اصولگرایان ارتدوکس رای آورده اند.

نتیجه این است که “الگوی رای دهی” بسیار پیچیده شده و کمتر از قواعد عام تبعیت می کند. “گفتمان هژمون در ابعاد ملی” وجود ندارد و تصمیمات رای دهندگان، تا حدود زیادی تابع “ملاحظات محلی” است.

از همه مهم تر، مهارت های روشی و تکنیکال، و آنچه می توان آن را “هنر کسب محبوبیت” نامید، به شدت با اهمیت تر از گرایش های سیاسی و جهت گیری های گروهی است.

پیام این انتخابات این است: انتخاب شدن، بیش از آنکه یک “شانس” باشد، یک “مهارت” است.

خسارت‌های حلقه نیویورکی‌ها به منافع ملی

دکتر رضا سراج در کانال تلگرامی‌اش می‌نویسد:

پیروزی خاتمی در انتخابات سال ۷۶ منجر به تسلط کامل حلقه نیویورکی ها بر وزارت خارجه شد؛ آنان راهبرد خلع سلاح ایران جهت اعتمادسازی با غرب را برای دولت خاتمی تصمیم سازی نمودند. مطابق این راهبرد، ایران به صورت یکجانبه و بدون دریافت هیچ امتیازی، منع تولید و انبار بمب های خوشه ای، شیمیایی، میکروبی و مین گذاری را پذیرفت

خلع سلاح حزب الله و به رسمیت شناختن اسرائیل

با لشکرکشی‌های امریکا به منطقه و فضای ارعاب ناشی از آن در سال ۲۰۰۳ حلقه نیویورکی ها نامه ای را از طریق سفارت سوئیس برای مقامات آمریکا ارسال نمودند. مطابق آنچه بعدها «دنیس راس»، مشاور ارشد جورج بوش پدر و پسر طی مقاله‌ای در مجله نیوزویک به چاپ رساند، صادق خرازی مسئول نوشتن نامه به امریکایی‌ها شده بود. همچنین «تریتا پارسی» نیز اعلا م کرد این نامه بعد از مشورت‌های طولانی صادق خرازی با محمد خاتمی نوشته شده است. در این نامه ذلت‌بار آمده بود، در ازای «خروج نام ایران ایران از محور شرارت» از سوی امریکا، ایران از طریق طرح ملک عبدالل اسرائیل را مورد شناسایی قرار داده و متعهد می‌ گردید فعالیت‌های هسته‌ای خود را شفاف و از خلع سلاح حماس و حزب‌الله حمایت کند. این همه در حالی بود که ایران به صورت داوطلبانه اجرای پروتکل الحاقی را پذیرفته بود. اجرای پروتکل، زمینه‌ساز بازدیدهای متعدد و گسترده بازرسان آژانس از تأسیسات هسته‌ای ایران را فراهم آورد. نامه جنجالی ۲۰۰۳ حلقه نیویورکی ها به امریکا، به واسطه‌گری «تیم گولدیمن» سفیر وقت سوئیس در تهران از طریق «باب نی» نماینده حزب حاکم جمهوریخواه و عضو سابق کنگره امریکا برای «روو» مهمترین مشاور جورج بوش ارسال شده بود.

این ضعف و زبونی حلقه نیویورکی ها باعث جدی شدن گزینه حمله نظامی آمریکا به ایران شد و عملا کشورمان را چندین سال به لبه پرتگاه جنگ برد.

چرا اصلاح‌طلبان تمایلی به ریاست مجلسی عارف ندارند؟

همسر هاشمی رفسنجانی: مردم ما رو می پرستند/ روحانی بر سر دو راهی عارف - لاریجانیدکتر عبدالله گنجی در کانال تلگرامی‌اش نوشته است: یک روز پس از انتخابات مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی رسانه های اصلاح طلب از پیروزی در جمع دومرحله خبر می دهند.البته خوشحالی آنان بیشتر از گرفتن سرپل در نظام بدون عذرخواهی از اتهام تقلب به نظام و شعارهای فرا تقلب پس از آن است. حال سوال این است که اکثریت ادعایی منجر به ریاست یک اصلاح طلب بر مجلس خواهد شد؟ دیروز یکی از اعضای مجمع روحانیون گفته است که هنوز روی عارف به جمع بندی نرسیده ایم. کرباسچی هم تفاوتی بین عارف و لاریجانی ندانسته است. روزنامه آرمان هم مرتب عارف را تحقیر می کند و صرفا اندکی از اصلاح طلبانی که مشی آنان مثل خود عارف است و یا امیدوارند در پرتو عارف وارد هیات رئیسه شوند (کواکبیان،حضرتی ….) از ریاست وی حمایت می کنند.

علت بی مهری درون جریانی به عارف چیست؟ سه نگاه را می توان در اینجا دید:

۱- برخی اصلاح طلبان مشکلات کشور را به گونه ای می بینند که حل آن پیچیده است و از گردش توقع مردم به خود برای حل مسایل هراسانند و نمی خواهند در جایگاه پاسخ دهی باشند.

۲- برخی شخص و شخصیت عارف را زیر سوال می برند و در محافل خصوصی وی را این کاره نمی بینند.

۳- دسته ای دیگر به این خاطر عارف را نمی پسندند که وی را معتقد به نطام و هماهنگ با جهت گیری کلی نطام می دانند. این جماعت در سال۱۳۹۲ نیز عارف را کاندید نهادهای امنیتی اعلام کردند. در این میان دولتی ها پیچیده تر عمل کردند از یک سوعارف را به سوی مجلس هل دادند تا سال ۱۳۹۶ خیالشان آسوده باشد و از سوی دیگر لاریجانی را برای ریاست ارجح دانستند و عارف را چوپ دو سرطلا کردند.

تذکر سال گذشته رهبر انقلاب به مسئولان دولت چه بود؟

سایت دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه‌ای اقدام به انتشار طرح‌های گرافیکی از بیانات ایشان کرده است که در ادامه برخی از آنها نقل می‌شود.

ظریف در حال شناخت مختصات جهانی است//// سند منتشر نشده از سوابق وزیر دوران شاه/// دغدغه‌های عدالتخواهانه استاد حکیمی چگونه شکل گرفت//// انتخابات مجلس بیش از آنکه «شانسی» باشد، «مهارتی» است//// خسارت‌های حلقه نیویورکی‌ها به منافع ملی//// تذکر سال گذشته رهبر انقلاب به مسئولان دولت چه بود؟//// چرا آمریکا پیغام هاشمی رفسنجانی را جدى نمی‌گیرد؟/// روحانی بر سر دو راهی عارف/لاریجانی//// از مهدعلیا تا عفت السادات!/// موسیقی خیابانی در خیابان ولیعصر روبروی پارک دانشجو!

به رفع مشکلات جامعه کارگری از جمله معیشت، اخراجها و تعویق حقوقها توجه کنید!

ظریف در حال شناخت مختصات جهانی است//// سند منتشر نشده از سوابق وزیر دوران شاه/// دغدغه‌های عدالتخواهانه استاد حکیمی چگونه شکل گرفت//// انتخابات مجلس بیش از آنکه «شانسی» باشد، «مهارتی» است//// خسارت‌های حلقه نیویورکی‌ها به منافع ملی//// تذکر سال گذشته رهبر انقلاب به مسئولان دولت چه بود؟//// چرا آمریکا پیغام هاشمی رفسنجانی را جدى نمی‌گیرد؟/// روحانی بر سر دو راهی عارف/لاریجانی//// از مهدعلیا تا عفت السادات!/// موسیقی خیابانی در خیابان ولیعصر روبروی پارک دانشجو!

البتّه دانشگاه‌ها، محیط جامعه و صدا و سیما مهم است، امّا هیچ‌کدام به اهمّیّت آن پایه‌ى ابتدایى، پایه‌ى دبستان، نیست.

ظریف در حال شناخت مختصات جهانی است//// سند منتشر نشده از سوابق وزیر دوران شاه/// دغدغه‌های عدالتخواهانه استاد حکیمی چگونه شکل گرفت//// انتخابات مجلس بیش از آنکه «شانسی» باشد، «مهارتی» است//// خسارت‌های حلقه نیویورکی‌ها به منافع ملی//// تذکر سال گذشته رهبر انقلاب به مسئولان دولت چه بود؟//// چرا آمریکا پیغام هاشمی رفسنجانی را جدى نمی‌گیرد؟/// روحانی بر سر دو راهی عارف/لاریجانی//// از مهدعلیا تا عفت السادات!/// موسیقی خیابانی در خیابان ولیعصر روبروی پارک دانشجو!

برخی با دیدن یک ناهنجاری از یک دختر یا پسری در خیابان یا در هر محیطی، فوراً قضاوت میکنند که نسل جوان ما از بین رفت؛ نه آقا! نسل جوان؛ نسل جوان مؤمنی است.

چرا آمریکا پیغام هاشمی رفسنجانی را جدى نمی‌گیرد؟

ظریف در حال شناخت مختصات جهانی است//// سند منتشر نشده از سوابق وزیر دوران شاه/// دغدغه‌های عدالتخواهانه استاد حکیمی چگونه شکل گرفت//// انتخابات مجلس بیش از آنکه «شانسی» باشد، «مهارتی» است//// //// تذکر سال گذشته رهبر انقلاب به مسئولان دولت چه بود؟//// چرا آمریکا پیغام هاشمی رفسنجانی را جدى نمی‌گیرد؟/// روحانی بر سر دو راهی عارف/لاریجانی//// از مهدعلیا تا عفت السادات!/// موسیقی خیابانی در خیابان ولیعصر روبروی پارک دانشجو!مهدی محمدی در کانال تلگرامی‌اش می‌نویسد: هاشمی رفسنجانی برای امریکا پیغام فرستاده که “دوران زورگویی تمام شده است.” سوال این است که امریکا چرا باید این حرف را جدی بگیرد؟ به دلیل ایمیل های دهشتناک آقای عراقچی (؟!)، واکنش های مهیب دولت به حفظ تحریم ها (؟!) یا انصراف جانسوز دکتر ظریف از ابراز محبت و دوستی به عادل الجبیر؟! آقای هاشمی هر وقت تصمیم گرفت سرچشمه اصلی فشارها علیه ایران را بیابد، کافی است کمی در آینه خویش را بنگرد. دوران “زور گفتن” تنها وقتی تمام خواهد شد که دوران “زور شنیدن” تمام شده باشد.

روحانی بر سر دو راهی عارف/لاریجانی

دکتر رضا سراج در کانال تلگرامی‌اش می‌نویسد:

محمدعلی ابطحی در اینستاگرام خود نوشت : «اصرار بر ریاست آقای عارف بر پارلمان اصرار بر هویت اصلاح طلبی است. حداقل توقع امید آفرینان ریاست عارف است. و مهمتر از آن اهمیت دادن به مردمسالاری است. ریاست آقای عارف با پشتوانه رای یک میلیون و ٢٠٠ هزار نفری در مقابل رای ١۶٠ هزاری اقای لاریجانی، بهترین حرمت گذاری به مردم است. پیشنهاد اقای لاریجانی برای ریاست مجلس مثل پیشنهاد آیت الله جنتی برای ریاست خبرگان است.»

چالش های روحانی

اصلاح طلبان از همان ابتدا، دولت روحانی را رحم اجاره ای برای تولد مجدد و بازگشت به قدرت می دانستند. اکنون با مشخص شدن نتایج انتخابات مجلس دهم، آنان خود را تولد یافته احساس می کنند. هویت طلبی اصلاح طلبان بر سر ریاست مجلس دهم، سرآغاز چالش های روحانی خواهد بود. عبور روحانی از لاریجانی و تن دادن به ریاست عارف بر مجلس، روحانی را وادار به اصلاحاتیزه کردن دولت یازدهم و تغییرات وزرا و استانداران مطابق خواسته آنان خواهد کرد.

نتیجه

اصلاحاتیزه شدن دولت یازدهم، اولویت حوزه سیاسی و تبعات آن را به روحانی تحمیل می نماید. این آدرس غلط و غفلت از حوزه اقتصادی، ناکارآمدی دولت روحانی را تشدید و مردم را از وی ناامیدتر می سازد. از سوی دیگر تن ندادن روحانی به مطالبات اصلاح طلبان نیز پایگاه عاریتی اجتماعی وی را دچار مخاطره می کند. بنابراین روحانی بر سر دو راهی قرار گرفته است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=15915

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.