تاریخ ارسال : ۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۰۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

همه چیز در مورد ۲۷۰ نوع سرطان شایع جهان

همه چیز در مورد 270 نوع سرطان شایع جهانبه گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه فضای سایبری خبرگزاری میزان، ناصر پارسا در دومین کنگره پزشکی شخصی اظهار کرد: آینده پیشگیری و معالجه مریضی ها منسوب به پیشرفت و شناخت تمام مولکول های یک سلول هست.

وی اضافه کرد: امروزه با تشخیص بیومارکرها در مولکول های بدن توان داریم تشخیص زودرس مریضی ها را رقم بزنیم.

این متخصص سرطان شناس اظهار کرد: ۲۷۰ نوع سرطان داریم سرطان هایی که در مرحله اول تشخیص داده می گردند تماما قابل معالجه می باشند و سرطان هایی که مریض دیر متوجه آنان می گردد و بافت های دیگر بدن را درگیر می کند معالجه آنان سخت خواهد گردید. در اینجا وجود بیومارکرها بسیار پراهمیت می باشد زیرا هر سرطان بیومارکرهای خاص خود را دارد.

وی دنبال کرد: ضمانت تندرستی مردم جهان در گرو پژوهش ها سلولی مولکولی هست و نهایتاً هر شخص امضای پزشکی خود را خواهد داشت.

پارسا گفت: وجود این کنگره مساعدت می کند که بدانیم خارج از ایران چه می گذرد و این علم در داخل کشور در چه مرحله ای قرار دارد که با ارزیابی آن، علوم ذی ربط به این حوزه را با دانشمندان دیگر کشورهای جهان به اشتراک بگذاریم.

عضو هیات مدیره انجمن سرطان ایران اظهار کرد: در کمال خوشبختی با برپایی هر ساله این کنگره ها متوجه می گردیم که چه پیشرفت هایی در این حوزه حاصل شده هست. ایرانیان تنوع ژنتیکی زیادی دارند و محتمل هست دارویی که برای ژن یک فرد کرد ساخته می گردد بر روی فردی در دیگر نقاط کشور پاسخ ندهد.

پارسا دنبال کرد: در ایران روز به روز شرکت های دانش بنیان بیشتری به این علم توجه می کنند و جایگاه ها زیادی درگیر این حوزه شده اند. باید برای پیشرفت هر علمی از اتحاد تمامی اساتید ذی ربط به آن حوزه استفاده نمود تا علم خود را با هم تبادل کنند.

وی در انتهاء افزود: پزشکی شخصی در ایران از مرحله مطالعاتی عبور کرده و اشخاص در بانک ژن‌ها می‌توانند متوجه شوند که با استعداد مریضی خاصی می باشند یا خیر.

 

مرجع: مهر

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83274

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.