تاریخ ارسال : ۰۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۱۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

هیات نظارت بر تشکل‌های اسلامی برای حفظ آرامش دانشگاه تلاش کنند

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، بسیج دانشجویی عوم پزشکی کرمان در واکنش به عدم صدور مجوز سخنرانی علی مطهری از سوی هیات نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشگاه، ضمن اعلام حمایت خود از اقدام هیات نظارت، از ایشان تقاضامندیم در مقابل گروه‌ها و تشکل‌های سیاست زده و حامیان فتنه ۸۸ جایگاه این هیات را حفظ کنند.

 

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

دانشگاه مرکز سعادت و در مقابل شقاوت یک ملت است. از دانشگاه باید سرنوشت یک ملت تعیین شود.دانشگاه خوب یک ملت را سعادتمند و دانشگاه غیراسلامی، دانشگاه بد، یک ملت را به عقب می زند.(صحیفه امام، جلد۸، ص۶۱)

 

تاریخ صدساله اخیر کشورمان نشان دهنده نقش مهم و موثر دانشگاه در سرنوشت و مسیر حرکت جامعه است که اینجا اهمیت سخن امام (ره) مبنی بر «دانشگاه مبدأ تحولات است» روشن می گردد.۱۶ آذر، ۱۳ آبان، تسخیر لانه جاسوسی شیطان بزرگ و… همه ریشه در دانشگاه ها داشتند.

 

امروز قریب به گذشت ۳۸ سال از انقلاب پر برکت اسلامی شاهد پیشرفت و شتاب ۱۳ برابری علم و دانش نسبت به میانگین جهانی هستیم که حاصل تلاش قشرهای دانشگاهی همچون احمدی روشن ها و رضایی نژادی هاست.

 

و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند: «محیط علمی کشور را از حاشیه سازی برکنار دارید.» بنابراین لازمه این پیشرفت ها ایجاد فضایی آرام و به دور از نزاع و درگیری است.

 

به دنبال عدم صدور مجوز یک سخنرانی به یکی از تشکل های دانشگاه توسط هیات نظارت بر تشکل های اسلامی دانشگاه، گروههای سیاسی فرصت طلب داخل و خارج از دانشگاه به دنبال ایجاد تشنج و نزاع و درگیری در این فضای علمی هستند.

 

این اقدام هیات نظارت بر تشکل های اسلامی دانشگاه مطابق قانون مصوب شورای فرهنگی دانشگاه با توجه به الویت جامعه اسلامی برای برگزاری جشن روز دانشجو بوده و قابل تقدیر و تشکر است.

 

اما خارج از بحث این مصوبه شورای فرهنگی دانشگاه، عقل و منطق حکم می‌کند که از ورود اشخاص پرحاشیه که بارها و بارها برای کشور و نظام حاشیه درست کرده اند به دانشگاه جلوگیری شود.

 

بنابراین ضمن اعلام حمایت خود از اقدام هیات نظارت، از ایشان تقاضامندیم در مقابل گروه ها و تشکل‌های سیاست زده و حامیان فتنه ۸۸ جایگاه این هیات را حفظ کرده و برای حفظ آرامش محیط علمی دانشگاه از هیچ اقدامی خودداری نفرمایند.

 

والسلام علی من اتبع الهدی

 

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=31497

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.