تاریخ ارسال : ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۰۰:۵۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

هیاهوی کاذب در انتخابات مرحله دوم بابل به کجا می رود؟

اما نیازآذری که این روزها در بنر تبلیغاتی خود را مرد اخلاق و عمل معرفی می کند در سخت ترین شرایط انتخاباتی به سر می برد چراکه گویی همگان بسیج شدند تا او به مجلس نرود! ..


به گزارش شلمچه نیوز، انتخابات مرحله دوم مجلس بابل بین حسین نیازآذری و همت الله طاهرنژاد در روز جمعه دهم اردیبهشت ۹۵ برگزار می شود با توجه به انتخابات ۷ اسفند ۹۴ و حاشیه هایی  که در نتایج آن تأثیر زیادی داشت اما انتخابات مرحله دوم را می شود بدون ملاحظه کاری مورد بررسی قرار داد.

اصلاح طلبان پس از ناکامی هایی که در دوره های گذشته،  انتخابات بابل را تجربه کردند و یکی مهمترین آن عدم تأیید صلاحیت نامزدهای مطرح اما مسئله دار از سوی شورای نگهبان می باشد که حتی محسن نریمان هم از ترس این ردصلاحیت در دو دوره گذشته پا به عرصه رقابت انتخابات نگذاشته بود و همچنین مهره های دیگر این گروه از اصلاح طلبان بابل یا به سرنوشت نریمان دچار می شدند و یا اینکه اقبالی در بین مردم نداشتند بنابراین منتظر فرصتی بودند تا اینکه سکوت چندین ساله خود را بشکنند و یا به عبارتی انتقام شکست خود را به هر نحوی بگیرند.

در مرحله اول انتخابات با توجه به عدم تأیید صلاحیت یکی از داوطلبان مطرح این شهر یعنی کریمی فیروزجایی که اقبال بالایی در انتخابات برخوردار بود اما اینبار هم به دلایلی نتوانست از فیلتر شورای نگهبان عبور کند و از طرفی هم ردصلاحیت فاطمی، معلم، علی نیا و همچنین عدم اتحاد نامزدهای اصولگرایان هم مزید بر علت شد تا اصلاح طلبان موج سواری کنند و ازمحکومین فتنه ۸۸ تا مشارکتی های تندرو نتایج انتخابات را به نفع خود رقم زنند! در مرحله دوم زمزمه هایی باز هم به گونه ای دیگر به گوش می رسد و این گروه افراطی تعدادی از اصولگرایان را هم با خود همراه کرده تا بتوانند آخرین پازل خود را تکمیل کنند.

اما این دسته از اصولگرایان و اصلاح طلبان اعتقاد دارند حسین نیازآزری مانع تأیید صلاحیت آنها در انتخابات بوده است و در این بین مسایل دیگری هم مطرح می شود ولی آنچه مهم است بحث انتقام است! خبرهای انتخاباتی در رسانه ها آمده بود که اصلاح طلبان دو نامزد بابل یعنی همت الله طاهرنژاد و حسین نیازآذری  را در لیست خو قرار دادند و هر کدامشان با قرار دادن تصاویری از محمدرضا عارف در فضای مجازی خود را عملا اصلاح طلب نامیدند و در ادامه نریمان و سروش دو تن از چهره های اصلاح طلب حامی فتنه ۸۸ طاهرنژاد را حمایت کردند و پس از آن اصولگرایانی  که تا قبل از آن روی خوشی به طاهرنژاد نشان داده بودند، دلسرد شده و تصمیم بر کناره گیری با وی را دارند.

اصولگرایان معمولا بر اساس اعتقادات در انتخابات به تکلیف عمل می کنند و تحت هر شرایطی در همه انتخابات مشارکت می کنند بنابراین با توجه به اینکه معمولا در مرحله دوم مشارکت نسبت به مرحله سراسری پایین تر می باشد قطعا اصولگرایان نقش اساسی را خواهند داشت.

طاهرنژاد را عده ای از سیاسیون احاطه کردند و وی ترس از عدم اقبال در انتخابات، فضای نامشخصی را در حوزه سیاست پیش رو دارد و شاید این به دلیل نداشتن تجربه مناسب برای تا این اندازه درانتخابات است که شاید هم غافلگیر شده باشد. در مرحله اول او شاید مدیون طرفداران بیشمار دکتر کریمی فیروزجایی باشد ولی این دوره نیم نگاهی به هم اصولگرا و هم اصلاح طلبان دارد و معمولا در چنین شرایطی داوطلبان سعی می کنند دو طرف را در نظر داشته باشند!

اما نیازآذری که این روزها در بنر تبلیغاتی خود را مرد اخلاق و عمل معرفی می کند در سخت ترین شرایط انتخاباتی به سر می برد چراکه گویی همگان بسیج شدند تا او به مجلس نرود! حال چگونه این موج ایجاد شد که وی را لایق حضور در مجلس دهم ندانند جای تأمل دارد. نیازآذری ها را از حامیان دیرینه هاشمی رفسنجانی و ناطق نوری می شناسند و در دوره نهم حتی علی اکبر ناطق نوری برای وی تا بابل رفته و برای پیروزی نیازآذری سخنرانی کرد.

محسن نریمان یار دیرین نیازآذری بزرگ را چه شده است که مخالف سرسخت حسین نیازآذری می شود؟ یکی از نقدهایی که به نیازآذری ها می شود و مخصوصا در این دوره چهار ساله نمایندگی، حلقه تنگی که اعضای اصلی آن حصار کردند و بیشتر آنان به نوعی فامیلی محسوب می شوند.

حسین نیازآذری یکی از مدیران باسابقه و از خانواده ۲ شهید است که اگر او به صورت عملی با نشان اصولگرایی در انتخابات می آمد شاید پیروز این رقابت محسوب می شد اگرچه در این زمان باقیمانده سعی می کند نشان دهدنامزد و طرفدار اصولگرایان است اما بعید است اصولگرایان این شهر در این باره به اجماع برسند. چون عکس یادگاری با عارف، حمایت اصلاح طلبان و از همه مهمتر حضور تعدادی از اصلاح طلبان تندرو در ستاد وی که این روزها نامه نگاری هایی که در فضای مجازی انتشار می دهند را چه پاسخی خواهد داد؟

تا جمعه ۱۰ اردیبهشت فرصت زیادی نیست اما چقدر پسندیده خواهد بود که داوطلبان صرفا بخاطر موفقیت در انتخابات دست به هر اقدامی غیر اخلاقی نزنند و در عقاید خود پایبند باشند تا اعتماد مردم را بدست آورند که اینان می خواهند به مجلسی بروند که امام فرمود در رأس امور است…

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=15443

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.