تاریخ ارسال : ۱۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۳۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

هیچکدام از مراجع تقلید خالف نظام نیستند

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد خاتمی سه شنبه شب در مراسم عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه مولی الموحدین شیراز تاکید کرد: لباس تبلیغ دین هست و این منحصرا به مفهومی منبر نیست لکن دربردارنده کلیه اقدامات فرهنگی می شود، در دستاورد روحانی لازم هست اهل مطالعه، وقت شناس و شجاع باشد.

امام جمعه موقت تهران دنبال کرد: دشمن اهتمام دارد روحانیت را بی سمت نمایش دهد و ان را مبارزه نظام قرار دهد.

آیت الله خاتمی در ادامه اظهارات خود خطاب به طلبه های جوان نیز عنوان کرد:

اولین نکته ای که طلاب پس از عمامه گذاری لازم هست به آن دقت کنند این هست که برای آنان تولدی بار دیگر اتفاق افتاده و این تولد همراه با وظیفهی سنگین است.

وی اضافه کرد: با مسرت در سال های موخر عمامه گذاری طلاب ساماندهی شده و دیگر بصورت سلیقه ای انجام نمی توان و این مراسم طبق آیین نامه ای که برپایه اصول اخلاقی و موادی تدوین شده هست و در شورای عالی حوزه به تصویب دست یافته، برگزار می گردد.

آیت الله خاتمی با اهتمام بر اینکه دومین نکته و کلیدی که یک معمم لازم هست به آن دقت کند تفاوت لباسش با دیگر لباس ها هست گفته بود: لباس یک طلبه لباسی هدف دار با اغراضی مقدس و جهت دار با حهت هایی مقدس هست، لباس پیامبر اسلام (ص) و امامان معصوم (ع) بوده و اصل تعمم منتسب به امامان ما است.

امام جمعه موقت تهران اهتمام کرد: معمم وظیفه هایی دارد که لازم هست آن را بعنوان یک تکلیف بداند، زیرا با پوشیدن لباس شناسنامه دار می شود و نشان هویت یک معمم است.

عضو خبرگان رهبری تاکید کرد: هیچ یک از مراجع رد کننده نظام نیستند لکن همگی بر تقویت نظام تاکید دارند. معمم لازم هست زینت لباسش باشد و این ارزشمند ترین وظیفه او است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به روحانیونی مثل شهید آیت الله دستغیب که نقش سازنده ای در تاریخ داشتند گفته بود: بدنه شهرها را معمم هایی ساخته اند که عامل بودند و مطلوب عمل کردند، بد عمل کردن یک معمم به اسم دین و تمام روحانیت نوشته می شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77826

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.