تاریخ ارسال : ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت : ۰۹:۵۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

هیچ کشوری ۲۰روز تعطیل نیست و این همه تخم کدو نمی‌شکند!

 حجت الاسلام والمسلمین قرائتی: چرا عید این همه تعطیل است؟ ۲۰روز عید؟ ‌کدام کشور روی کره زمین ۲۰روز تعطیلی دارد؟‌ ۳‌ماه هم تابستان تعطیل است.

به گزارش شلمچه نیوز، ۵۲ روز جمعه در سال تعطیل است. ۵۲روز هم پنجشنبه تعطیل است. گاهی هم بین التعطیلین است. الان عمر ما مثل گوشت کبابی شده است. در ۴کیلواش یک کیلواش کبابی است. ۳کیلواش چربی و پی و استخوان است. شما خودتان روی عمر خودتان مدیریت کنید. حق ندارید تقلید کنید. در عمرتان حق ندارید از هیچ مرجعی تقلید کنید. چون عمر جزو موضوعات است و در موضوعات حق تقلید ندارید.

۲۰۱۶_۳_۱۲_۸_۳۸_۳

برای تعطیلات عید یک برنامه بریزید. عمرتان را صرفه‌جویی کنید. نگویید عید است. یک‌روز عید را برای صله ارحام می‌گذارید. ساعت ۸ تا ۸و نیم، خانه عمه! ۹ تا ۹و نیم‌، ‌خانه خاله! ۱۰ تا ۱۰و نیم… در یک‌روز همه را تمام کنید. صبح می‌رویم تخمه کدو می‌شکنیم تا غروب! این برای عمه! فردا یک ۲۴ساعت دوباره تخم کدو می‌شکنیم. هیچ کشوری اینقدر تخم کدو نمی‌شکند. هیچ کشوری ۲۰روز تعطیل نیست. چرا اینقدر ما تعطیل هستیم؟ دانشگاه باید یک هنری یاد دانشجوها بدهد. از تعطیلات کم‌ کند و یک مهارتی یاد دانشجوها بدهد، که اگر فردا یک مشکلی برای مملکت پیش آمد، مثل امروز که میلیون‌ها لیسانس و فوق‌لیسانس کار ندارند، به‌خاطر این است که هیچ مهارتی ندارند. مدرک دارد ولی هنر ندارد. مهارت ندارد. می‌خواهد پشت میز بنشیند، دولت هم ۵میلیون میز ندارد. جمعه را چه‌کسی گفته است که تعطیل است؟ ‌قرآن می‌گوید: ‌جمعه اذان خطبه‌ها که گفته شد، صدای اذان جمعه که آمد یعنی تعطیل! نمازجمعه که تمام شد، بعد از نماز باز بیایید و مغازه را باز کنید. جمعه یک ساعت تعطیل است. ما به چه دلیل جمعه را ازصبح تا شب تعطیل می‌کنیم؟ جمعه‌ها تعطیل است؟ شما جمعه‌ها صبح از ۸تا ۹را برای نهج‌البلاغه بگذارید. ۵۲جمعه است، می‌بینید ۲ساله همه نهج‌البلاغه را مباحثه کرده‌اید.

نگاه نکنید که چه تعداد کتاب خوانده‌اید و چقدر باسواد هستید، نگاه کنید که میلیون‌ها نخوانده‌ایم که چقدر بی‌سواد هستیم. میلیون‌ها بچه مدرسه‌ای و دانشجو داریم. ۵میلیون دانشجو داریم. ۱۳میلیون هم محصل داریم. ۵میلیون و ۱۳میلیون، ۱۸میلیون، یک میلیون هم معلم داریم، ۱۹میلیون. اگر بقیه را هم حساب کنیم، استادان دانشگاه و طلبه‌ها، شاید یک میلیون هم آنها بشوند. ما عید ۲۰میلیون آدم فارغ داریم. این ۲۰میلیون همه‌اش تخمه کدو می‌خواهیم بشکنیم. بلند شوید و جلسات عید را تبدیل کنید، ۵دقیقه‌اش را! از هیچ، چیزی بسازید. در تعطیلات عید این دانشجوهای فامیل ۳-۲ روز به بچه‌های راهنمایی کمک کنند، فردا خرداد‌ماه در امتحانات شکست نخورند. این را صله رحم می‌گویند. تخمه کدو که صله‌رحم نیست. تخمه کدو را بشکنید. من هم گیرم بیاید می‌شکنم. ولی حیف هستید اگر عمرتان را پای تعطیلات بگذارید. پیغمبر از هیچ، چیزی درست کرد، ولی ما از همه‌‌چیز هیچ درست می‌کنیم.

خدایا! دقیقه‌هایی از عمر که هدر دادیم، لحظه‌هایی که هدر دادیم، ساعت‌هایی که هدر دادیم، جوانی‌هایی که هدر دادیم، حرف‌هایی که می‌توانستیم به جای آن حرف‌های دیگری بزنیم، می‌توانستیم به جای این مقاله، مقاله دیگری بخوانیم. می‌توانستیم به جای این دیدنی، چیز دیگری ببینیم. آنچه از نعمت‌ها را هدر دادیم، از ما ببخش و بیامرز.
* برگرفته از آخرین برنامه‌ درس‌هایی از قرآن


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=12970

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.