تاریخ ارسال : ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۰۲:۱۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

واردات لودر دست دوم از آمریکا

آمار گمرک نشان می‌دهد در فروردین امسال واردات از آمریکا افزایش یافته و کالاهایی چون میگو، لودر دست دوم و خودرو از این کشور به ایران وارد شده است.

به گزارش شلمچه نیوز،  آمار گمرک نشان می‌دهد در فروردین ماه محموله‌هایی از خودروسواری و لودر مستعمل از مبدأ آمریکا به ایران وارد شده است. محموله خودرو سواری از مبدأ آمریکا و از طریق گمرک غرب تهران به شماره تعرفه ۸۷۰۳۲۳۱۹ وارد کشور شده که ارزش دلاری آن ۳۷/۹ هزار دلار و ارزش ریالی آن ۱۱۵ میلیون تومان عنوان شده است.
محموله لودر مستعمل آمریکایی نیز به شماره تعرفه ۸۴۲۹۵۱۲۹ از طریق گمرک شهید رجایی با ارزش ۱۱۴ هزار دلار معادل ۳۴۴ میلیون تومان وارد کشور شده است.

لازم به ذکر است دولت از سال گذشته مجوز واردات خودرو از آمریکا را صادر کرد که متعاقباً یک وارد کننده نیز سفارش واردات تعدادی خودرو سواری از آمریکا را ثبت کرد. با توجه به دستور مقام معظم رهبری در نامه اجرای مشروط برجام مبنی بر ممنوع بودن واردات کالاهای مصرفی از آمریکا، رسانه‌ها خواستار ممنوعیت واردات خودرو از آمریکا شدند، اما وزارت صنعت معتقد بود خودرو، کالای سرمایه‌ای است و مشمول دستور رهبری نمی‌شود.

با رسانه‌ای شدن مجوز دولت برای واردات خودروی آمریکایی، رهبر معظم انقلاب چند هفته پیش نسبت به این مسئله موضع‌گیری کرده و خواستار توقف آن شدند و نهایتاً وزارت صنعت مجوز واردات خودرو از آمریکا را لغو کرد. البته مسئولان وزارت صنعت می‌گفتند که محموله خودروی آمریکایی از مبدأ کره جنوبی به کشور وارد می‌شود.

با این حال، همانطور که آمار گمرک نشان می‌دهد، واردات خودرو به طور مستقیم از آمریکا در فروردین ماه امسال رقم خورده است.

با وجود دستور مقام معظم رهبری مبنی بر ممنوعیت واردات کالاهای مصرفی از آمریکا، آمار گمرگ نشان می‌دهد در فروردین ماه امسال اقلام مصرفی مختلفی شامل جو، ذرت دامی،‌ لوبیا،‌ میگو،‌ تخم سبزیجات، لنز، مکمل‌های غذایی و گندم از آمریکا به ایران وارد شده است.

 نسیم

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=18245

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.