تاریخ ارسال : ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۰۱:۳۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

واقعه ی شایعه شهادت آیت الله در سقوط هواپیما

خبرآنلاین: آیت الله هاشمی رفسنجانی در خاطرات خود از روز اول اسفند سال ۶۴ به شایعه شهادتش با سقوط هواپیما در اهواز اشاره نمود.

در کتاب خاطرات زنده یاد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آمده هست:

با وجود اینکه در مجلس بودم، به علت اقدامات جنگ به جلسه علنی نرفتم. کلیات بودجه سال ۶۵ مطرح بود و نخست ‏وزیر با تندی پاسخ مخالفان را داد که اندکی هم پرازدحام گردید. تا ساعت ده صبح در دفترم کار کردم. ساعت ده جلسه ستاد قرارگاه داشتیم. درمورد عملیات آینده مذاکره نمودیم. چهار هواپیمای دشمن و دو هلی‏کوپتر دشمن را ساقط کرده ‏ایم و یک هواپیما از دست داده‏ایم.

ظهر مسئولین پیشین انتظامات مجلس از مشکلاتشان اظهار کردند. عصر کارگران نمونه آمدند و از ابتکارات خود اظهار کردند. آقای سعیدی مسئول مراقبت اطلاعات سپاه آمد و از مشکلاتش با فرماندهی و تداخل وظیفه ها اظهار کرد. آقای [احمد] جنتی [رئیس سازمان تبلیغات اسلامی] آمد و از کم شدن بودجه سازمان تبلیغات اسلامی شاکی بود.

عصر خبر رسید که هواپیمای حامل هشت نفر نماینده مجلس و آقای محلاتی و جمعی دیگر در حدود اهواز توسط جنگنده‏ های عراقی ساقط شده و همه مسافران شهید شده ‏اند. شب آقای [محسن] رفیق‏دوست که به محل رفته بود، خبر داد که جنازه‏ ها قابل شناسایی نیست. شایع شده بود که من هم جزء مسافران بوده ‏ام، تلفن‏ها راحت مان نمی‏ گذاشت؛ حتی از خارج کشور.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=88640

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.