تاریخ ارسال : ۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۱۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

واقعه ی ۱۰ روزه مصیبت نفتکش ایرانی؛ از تعلل چینی ها تا غروب سانچی

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، سایت خبری وزارت نفت درج کرد: هشت شبانه روز انتظار و امید برای رهایی ۳۲ خدمه «سانچی» ظهر یکشنبه خاتمه یافت و سرنوشت ۲۹ خدمه نفتکش سانچی به آب سپرده گردید. بی شک علل تصادم نفتکش تحت کنترل ایران با فله بر هنگ کنگ باید هر چه تندتر مشخص گردد این منحصرا خواسته خانواده بازماندگان سانچی نیست این خواست یک ملت هست که روز گذشته را آرام نگرفت.

شنبه، ۱۶ دی‌ماه ۱۳۹۶: نفتکش تحت کنترل شرکت ملی نفتکش ایران به اسم «سانچی» که ۲۵ آذرماه با محموله میعانات گازی به توصیه شرکت هانوا توتال کره جنوبی عازم این کشور بود در ۱۵۸ مایلی سواحل شرقی چین با یک فله‌بر چینی برخورد کرد. این اتفاق هشت شب به‌وقت ایران و ۳۰ دقیقه بامداد به‌وقت شانگهای برای این نفتکش افتاد. خبر این سانحه اما شنبه شب در ایران منتشر نشد.

یکشنبه، ۱۷ دی‌ماه ۱۳۹۶: در اولین ساعات روز یکشنبه، خبرگزاری شینهوا چین خبری مبنی بر برخورد نفتکش «سانچی» با یک فله‌بر چینی منتشر نمود که به سرعت در ایران بازنشر گردید. در این خبر آمده بود: «در اثر برخورد یک فله‌بر چینی با نفتکش ایرانی، ۲۱ سرنشین این فله‌بر چینی رهایی پیدا نمودند و از سرنوشت ۳۲ خدمه نفتکش تحت کنترل ایران خبری نیست.»  »  پس از ان، وزارت حمل و نقل چین بیانیه‌ای منتشر نمود که بیانگر از این بود نفتکش ایرانی به سرعت آتش گرفته هست. محموله این نفتکش حدود یک میلیون بشکه میعانات گازی بود که شرکت ملی نفت ایران به روش فوب (FOB) آن را به فروش رسیده بود.

به دنبال این اتفاق اولین اطلاعیه شرکت ملی نفتکش ایران به نقل از مدیرعامل این شرکت با دیرکرد منتشز شد که در آن به اقدام‌های این شرکت در سازماندهی عملیات امداد و رهایی اشاره و عنوان شده بود ۳۲ خدمه حاضر در این نفتکش ۳۰ ایرانی و ۲ بنگلادشی می باشند.

عملیات مهار حریق نفتکش سانچی نیز در این روز در دستور کار جای گرفت. چهار کشتی امدادرسانی و سه قایق پاک‌سازی از چین و یک کشتی و یک بالگرد نیز از کره جنوبی در محل سانحه برای اطفای حریق حضور یافتند.

رویترز هم در همان ساعت اولیه اعلام نمود: این سانحه اولین سانحه دریایی بزرگ برای یک نفتکش ایرانی از زمان برطرف تحریم‌های بین‌المللی بر علیه ایران از ژانویه سال ۲۰۱۶ بوده هست.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس هم اعلام نمود: «شنیده هست قایق نجاتی روی کشتی قرار داشته که هم‌اکنون وجود ندارد. یک احتمال هست که اشخاص از طریق این قایق از محل سانحه دور شده باشند.»

»سیروس کیان ارثی، مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران هم عصر آن روز اظهار کرد: «نمایندگان سه بخش عملیات دریایی، بیمه و حقوقی برای بررسی سانحه نفتکش «سانچی» عازم چین می‌شوند.»

دوشنبه، ۱۸ دی‌ماه ۱۳۹۶:  » نیروهای امدادرسان چین که فرماندهی عملیات مهار آتش را به عهده گرفته بودند و از شب قبل عملیات را متوقف کرده بودند، برای دومین روز دست به کار گردیدند. ۲ ۲ فروند کشتی شرکت ملی نفتکش و یک فروند کشتی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، با نظارت و مدیریت‌ مرکز جست‌وجو و رهایی شانگهای (MRCC) در محل سانحه حاضر بودند تا بتوانند ردی از خدمه نفتکش پیدا نمایند. حدود ساعت ۱۰ صبح، محمد راستاد، مدیرعامل سازمان بندرهای و دریانوردی اعلام نمود: «جسد یکی از مفقودان نفتکش ایرانی چهار مایل دورتر از کشتی پیدا شده هست. »

»سیروس کیان‌ارثی، مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران هم  در این روز اعلام نمود: «با توجه به پیدا گردیدن یک پیکر احتمال می‌رود خدمه‌ کشتی مجال استفاده از وسایل رهایی را داشته‌اند.» » وی علاوه بر این اظهار کرد: «عملیات اطفای حریق و مهار آتش کشتی به صورت مستمر ادامه دارد، به به صورتی که با اعزام سه فروندکشتی آتش‌خوار بزرگ به محل سانحه، از شدت آتش کسرشده هست.» » خبرها از چین اما بیانگر از این بود که شدت آتش و منفجر شدن در آب‌ علت کندی کار شده و نزدیک شدن به کشتی سخت هست.

سه‌شنبه، ۱۹ دی‌ماه ۱۳۹۶:  وزارت حمل و نقل چین در بیانیه‌ای اعلام نمود که شرایط بد جوی، وزش بادهای شدید، بارندگی و موج‌های بلند مانع اطفای حریق و جست‌وجو برای ۳۱ خدمه مفقود این نفتکش شده هست.

اکبر جبل‌عاملی، مدیر عملیات ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران در همان ساعت‌های اولین سومین روز سانحه به ایسنا اعلام نمود: «پیداشدن پیکر یک خدمه نفتکش که به لباس مخصوص رهایی مجهز هست، نشان از آن دارد که امکان این‌که نفرات دیگر مجال کرده باشند با قایق رهایی وارد آب شده و زنده مانده باشند، فراوان هست.»

»کاپیتان بهرامی، سخنگوی کمیته مخصوص رسیدگی به سانحه «سانچی» در شرکت ملی نفتکش ایران هم در همین روز در جلسه ای به خبرنگاران اظهار کرد: «اگر خدمه‌ کشتی به موتورخانه پناه برده باشند احتمال اندکی دارد که زنده مانده باشند، زیرا موتورخانه‌ این کشتی ۱۴ متر زیر آب هست. از ۲ قایق رهایی هم یکی سوخته و دیگری در عکس ها مشاهده نشده، در نتیجه محتمل هست سرنشینان کشتی با استفاده از آن به آب زده باشند که در این صورت تا ۲ ماه ذخیره دارند و می‌توانند زنده باشند. البته استفاده از قایق رهایی زمانبر هست.»

»احتمال زنده ماندن خدمه نفتکش سانچی به شکلی دقیق در همین روز قوت گرفت و خانواده‌ها امیدوار گردیدند.

استمرار آتش و زمزمه‌هایی مبنی بر کم کاری چینی‌ها و توقف عملیات در شب از سوی آنان علت گردید ریاست جمهوری به صورت رسمی ورود نماید و وزارت نفت، امورخارجه و راه و شهرسازی را پیگیر وضعیت مفقودان این تصادم در آب‌های چین کند. حسن روحانی تاکید کرد: «ابعاد متفاوت سانحه و به‌ویژه سرنوشت کارکنان کشتی و خانواده‌های این عزیزان» پیگیری گردد.

تیم امدادی کره جنوبی، به سبب شعله‌های چموش سانچی در فاصله سه مایلی آن مستقر گردیدند و رویترز هم اعلام نمود: «بادهای شدید، موج‌های بلند و گازهای سمی، مانع پیدا گردیدن دریانوردان ایرانی مفقود نفتکش سانحه دیده در دریای چین شرقی و اطفای آتش‌سوزی کشتی در مدت سه روز گذشته هست.»

»اسدالله قره‌خانی، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس هم در همین روز اعلام نمود: «کشتی ژاپنی نیز برای کمک‌رسانی در این منطقه حاضر است و نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران به فرمان امیر خانزادی و امیر سیاری تیم‌های حرفه‌ای خود را به این منطقه اعزام کرده‌اند تا هرچه سریع‌تر آتش کشتی خاموش شود». آقای قره‌خانی هم اعزام نیروی ارتش جمهوری اسلامی ایران را در این روز به صورت رسمی و برای اولین بار خبری کرد. 

چهارشنبه، ۲۰ دی‌ماه ۱۳۹۶:  روز چهارم سانحه فرار رسید. شعله چموش سانچی به گفته مراجع چینی فروکش کرد و خبرها نیز بیانگر از آن بود که انفجارها در کشتی متوقف شده و امکان ورود گروه تجسس و رهایی به کشتی فراهم شده هست.

رویترز اما در این روز در خبری مدعی گردید ده‌ها قایق امداد با بادهای شدید، موج‌های بلند و دودهای سمی در منطقه‌ای به مساحت ۳۱۰۰ کیلومتر مربع برای یافتن ۳۱ ملوان گم شده و اطفای حریق مقابله می‌کنند، در حالی که نگرانی‌های فزاینده‌ای نسبت به احتمال منفجر شدن یا غرق شدن این کشتی وجود دارد.»  »  احتمال غرق شدن نفتکش سانچی در همین روز فراگیر گردید.

با این که در این روز خبرهای خوبی از فروکش کردن شعله‌های آتش شنیده گردید، اما توقف عملیات در شب از سوی چینی‌ها مشابه آب سردی که ریخته گردید، سخنگوی شرکت ملی نفتکش اظهار کرد: «چین به بهانه‌ بدی آب‌وهوا و به سبب احتراق کوچکی که روی نفتکش رخ داده بود، عملیات اطفای حریق را متوقف کرده هست. این در حالی هست که به سبب واقع شدن سانحه در آب‌های چین، این کشور طبق کنوانسیون‌های بین‌المللی در ازاء خاموش کردن این آتش‌ مسیولیت دارد.»

»کاپیتان بهرامی، عصر همین روز اعلام نمود گروهی از متخصص ها و تکاوران نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای امداد و رهایی خدمه نفتکش «سانچی» عازم چین می‌شود تا عملیات هلی برن را انجام دهند.

علاوه بر این در این روز علی ربیعی ‌بعنوان مسئول کمیته مخصوص رسیدگی به سانحه نفتکش ایران انتخاب گردید؛  یعنی چهار روز بعد از سانحه.

پنجشنبه، ۲۱ دی ماه ۱۳۹۶: در این روز نشست ها کمیته اضطرار سانحه سانچی با انتخاب علی ربیعی ادامه یافت، علاوه بر این نشست‌هایی با سفیران چین و ژاپن برگزار و قرار گردید عملیات مهار آتش از سوی چینی‌ها سرعت گیرد. بر طبق گفته ربیعی عملیات سرعت هم گرفت.

وی اظهار کرد: «تمهیداتی در این کشتی‌ها پیش‌بینی می‌شود تا اشخاص بتوانند خود را رهایی دهند. »

»ربیعی علاوه بر این اعلام نمود: «جریان باد، نفتکش غرق در آتش را آرام آرام به سمت مرزهای آبی ژاپن می‌برد که امید داریم با خارج شدن کشتی از آب‌های چین، این کشور همچنان به عملیات دنبال کند و ناهماهنگی در تعاملات بین‌المللی در مهار آتش تاثیری نداشته باشد.»

»هادی حق‌شناس، معاون امور دریایی سازمان بندرهای و دریانوردی در این روز در مورد ورود سانچی به آب‌های دریایی ژاپن هم توضیح داد: در روز نخست سانحه (شنبه، ۱۶ دی‌ماه) این کشتی در ۱۵۸ مایلی شانگهای بود و هم حالا تقریبا در ۲۷۰ مایلی شانگهای و ۱۹۰ مایلی اوکیناوا قرار گرفته هست که با توجه به این که یدکش آتشخوار ژاپن نیز در این مسیر قرار گرفته هست، به سود ایران هست.

یدک‌کش آتشخوار ژاپن  هم در این روز به محل سانحه رسید، اما خبرهای خوبی از آنجا مخابره نشد. سخنگوی گارد ساحلی ژاپن به رویترز اظهار کرد: «مقام‌های چینی پیشنهاد گارد ساحلی ژاپن را برای مساعدت رد کرده‌اند».  تلویزیون دولتی چین هم اعلام نمود که ۱۴ کشتی در حال عملیات اطفای حریق و جست‌وجو برای یافتن مفقودان می باشند.

جمعه، ۲۲ دی‌ماه ۱۳۹۶: عملیات کلیدی با حضور دومین یدک‌کش آتشخوار ژاپن به محل سانحه و  مشارکت چینی‌ها انجام گرفت. همچنان خبری از ۳۱ مفقود این سانحه نبود. 

 بازهم زمزمه تعلل چینی‌ها در عملیات مهار آتش شنیده می‌شد، عملیات همچنان در شب متوقف بود و این در حالی بود که کارشناسان معتقد بودند توقف عملیات در شب علت شعله‌ور شدن کشتی می‌شود و عملیات در روز را با مشکل روبه‌رو می‌کند.

ربیعی همزمان با توسیع این زمزمه‌ها و خواست خانواده دریانوردان و دولت ایران به چین اعزام گردید. وی قبل از عزیمتش بیان کرد: «باید به خانواده‌های مفقودان آرامش بدهیم. »

»در همین حال خبرگزاری فارس شامگاه شنبه خبری به نقل از امیر سرتیپ دوم شاهین تقی‌خانی، سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی منتشر نمود که در آن آمده بود: «یک تیم عملیات مخصوص نیروی دریایی ارتش، دربردارنده تکاوران کلاه‌سبز  در محل حاضر هستند و اگر چین بالگرد در اختیار آنان بگذارد، با انجام «راپل» برای رهایی ملوانان وارد نفتکش می‌شوند.»

»سخنگوی کمیته مخصوص رسیدگی به وضعیت نفتکش سانچی هم اظهار کرد: «مرکز امداد و رهایی دریایی چین در حال اندازه‌گیری و بررسی دمای پاشنه (عقب) نفتکش هست تا در صورت مساعد بودن شرایط، نیروها بتوانند برای تعیین تکلیف سرنشینان نفتکش وارد بدنه کشتی گردند.»

12 »12 تکاور ارتش جمهوری اسلامی هم عصر این روز وارد شانگهای گردیدند تا روز بعد خود را به محل استقرار نفتکش که صدها مایل از محل برخورد دو کشتی فاصله گرفته بود، برسانند.

گارد ساحلی ژاپن هم به‌طور رسمی اعلام نمود نفتکش سانحه‌دیده ایرانی از بامداد روز جمعه، بر اثر وزش باد شدید از دریای چین فاصله گرفته و وارد منطقه انحصاری اقتصادی ژاپن شده هست.

شنبه، ۲۳ دی ماه ۱۳۹۶:    ساعت ۶ صبح به وقت ایران و در هفتمین روز این اتفاق از اتاق فرماندهی شانگهای خبر رسید که گروه تجسس رهایی این کشور موفق شد وارد سانچی گردد و در پل فرماندهی که بالاترین نقطه کشتی هست افزون بر یافتن ۲ پیکر، جعبه سیاه را پیدا نماید. این جعبه سیاه باید بر طبق مقررات بین‌المللی به کشوری که کشتی در آن ثبت شده، یعنی پاناما، تحویل داده ‌شود. تیم چهار نفره تجسس و رهایی به سبب فراوان بودن گازهای سمی به سرعت از کشتی خارج شدند.

علاوه بر این تکاوران نیروی دریایی ارتش ایران صبح همین روز با قایق افراطی راهی آب‌های ژاپن گردیدند تا خدمه این نفتکش را رهایی دهند، آنان ۱۵ ساعت راه پیش‌رو داشتند.

در همین روز مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل سازمان پزشکی قانونی کشور اظهار کرد: به دنبال سانحه آتش‌سوزی نفتکش ایرانی در آب‌های چین و یافتن جسد سه نفر از خدمه این کشتی، سازمان پزشکی قانونی کشور با سازگاری سازمان بندرهای و کشتیرانی از روز پنجشنبه ۲۱ دی ماه کار اخذ نمونه ژنتیکی از خانواده خدمه کشتی را شروع کرد.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران هم در این روز با «وانگ یی»، همتای چینی‌ خود در مورد وضعیت نفتکش حادثه‌دیده ایرانی گفت‌وگو کرد.

علاوه بر این علی ربیعی، به عنوان نماینده مخصوص ریاست جمهوری در سانحه نفتکش «سانچی» اعلام نمود که از ژاپن و کره جنوبی برای شرکت در عملیات اطفا از امشب درخواست کرده‌ایم. وی علاوه بر این از چین درخواست کرد که مجال گفت‌وگو با خدمه کشتی هنگ‌کنگی را فراهم آورد، اما چین اذن گفت‌وگو با خدمه را نداده بود.

نفتکش سانچی همچنان با سرعت می‌سوخت و با حضور آتشخوارها گرچه عملیات اطفای حریق سرعت گرفت، اما توقف عملیات در شب همچنان مشکل ساز بود. چینی‌ها به دلایل فنی عملیات را در شب متوقف نمودند.

علاوه بر این عصر این روز رئیس‌جمهوری در مکالمه تلفنی با ربیعی وضعیت مهار آتش‌سوزی نفتکش سانچی را جویا گردید و تاکید کرد که همه اقدام‌ها و ابزارها لازم برای اطلاع سریع‌تر از وضعیت و دسترسی به خدمه ایرانی نفتکش بسیج گردد.

یکشنبه ۲۴ دی‌ماه ۱۳۹۶: ساعت حدود پنج صبح تکاوران نیروی دریایی ارتش به محل استقرار  نفتکش سانچی در اوکیناوای ژاپن رسیدند، اما آتش چنان زبانه کشیده بود که امکان نزدیک شدن به آن وجود نداشت. درجه حرارت کشتی سانچی طبق داده‌های اتاق کنترل عملیات شانگهای ۳۵۰ درجه گزارش گردید.

در همین روز فرمانده چینی عملیات امداد و رهایی اظهار کرد: «احتمال رهایی جان دریانوردان ایرانی حاضر در این نفتکش بسیار ضعیف هست، اما همه تلاش‌ها برای ادامه عملیات امداد با جدیت پیگیری می‌شود.»

»همچنین علی ربیعی در این روز در جواب به  این‌که به چه سبب تکاوران ایرانی به جای بالگرد با قایق افراطی به محل اعزام گردیدند،به شبکه خبر اظهار کرد: «چین و ژاپن با سبب فنی عنوان نمودند که امکان اعزام تکاوران با بالگرد وجود ندارد، ضمن این که به سبب بعد مسافت امکان اعزام با بالگرد وجود نداشت.»

»محمد راستاد، ریاست سازمان بندرهای و دریانوردی هم نزدیک ظهر اعلام نمود که سانچی از حالت شناور بودن خود خارج شده و در حال غرق‌ شدن هست و امیدی به پیدا کردن مفقودان نیست.

« «فوت ۲۹ خدمه نفتکش را تایید می کنم»این را راستاد اظهار کرد. «سانچی» به صورت کامل غرق گردید.

دوشنبه، ۲۵ دی‌ماه ۱۳۹۶: « تاریخ مطمئنا سبب این سانحه را مشخص خواهد کرد، باید حوصله کرد. ویکی پدیا قبل از اتفاق برای نفتکش ایرانی در مورد سانچی نوشته بود: «سانچی یک روستای کوچک در منطقه رایسن درایالت مادیا‌ برادش هندوستان هست و در ۴۶ کیلومتری شمال شرق بوپال قرار دارد.

گنبد بزرگ در سانچی در اصل توسط امپراتور بزرگ آشوکا در سه قرن قبل از میلاد بنا گردید. »


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83484

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.