تاریخ ارسال : ۰۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۵۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

وام ازدواج ۵ میلیون تومان افزایش یافت

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت صبح امروز(پنجشنبه، سوم اسفند) پارلمان و در جریان ارزیابی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه ۹۷، تبصره‌های (۱۵) و (۱۶) این لایحه را تصویب کردند.

زیادتر بخوانید:

وام ازدواج ۱۵ میلیون تومان گردید + جزئیات

در بند (الف) تبصره (۱۵) لایحه بودجه ۹۷ آمده هست: شرکت تولید و توسعه انرژی هسته ای ایران مکلف هست، مراجع تعیین‌ شده در بودجه مصوب هر ساله خود را به شرکت بهره‌برداری نیروگاه هسته ای بوشهر بابت هزینه‌های بهره‌برداری بپردازد.

علاوه بر این در متن بند(ب) تبصره (۱۶) لایحه بودجه ۹۷ که به تصویب نمایندگان مجلس دست یافته، آمده هست: به‌ منظور پشتیبانی از ازدواج جوانان، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف هست کلیه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری کشور را ملزم کند به اندازه قسمت خود از مجموع کلیه مراجع در اختیار پس‌انداز، جاری و سپرده قرض‌الحسنه بانک‌ها در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه همکاری کرده و تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج را در اولویت نخست پرداخت قرار دهند.

تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج‌ها در سال ۱۳۹۷ یکصد و پنجاه میلیون (۱۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰)۰۰۰)ریال با دوره بازپرداخت پنج‌ساله می‌باشد. بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف هست گزارش کارکرد این بند را هر شش ماه یک بار به کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی عرضه نماید.

ج- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف هست از طریق بانک‌های عامل مبلغ بیست هزار میلیارد (۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ۰۰۰) ریال مانده سپرده‌های قرض‌الحسنه بانکی و رشد مبلغ مزبور را به تفکیک چهارده‌ هزارمیلیارد (۱۴٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰)۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) در حالتی که هر یک از دستگاه‌های ذکر شده نتوانند به هر میزان سهمیه تسهیلات خود را تا انتهاء آذرماه ۱۳۹۷ استفاده کنند، سهمیه ذکر شده به دیگر دستگاه‌های مشمول تعلق می‌گیرد.

۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰)۰۰۰)ریال از مراجع قرض‌الحسنه بانک‌ها، در اختیار ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانی های نیازمند با اولویت زندانی های زن نیازمند، قرار می‌گیرد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=88843

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.