تاریخ ارسال : ۰۵ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۲:۰۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

واکنش‌ها به صدای ظریف از لابه لای صفحات روزنامه‌ها

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ «نوار غیر مجاز!» تیتر نخست روزنامه وطن امروز است که ذیل آن نوشته است: با وجود هماهنگی‌های قبلی، در کمیسیون امنیت ملی را قفل کردند تا نمایندگان و خبرنگاران فایل صوتی اعترافات ظریف را نشنوند. 
«تحریف و رسانه ای کردن سخنان ظریف خلاف امنیت ملی است» تیتر روزنامه مردم سالاری است که ذیل آن «گزارشی از اقدام نسنجیده عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس» ارائه کرده است و روزنامه ۱۹ دی نیز به نقل از هاشمی رفسنجانی از «مظلومیت ظریف» نام برده است.
روزنامه کیهان در گزارشی خبری تحلیلی نوشته است: مدعیان حمایت از دولت راستگویان، تحمل راستگویی ظریف را ندارند و روزنامه جوان با تیتر «همه منتظر صدای ظریف» نوشته است: اگر اجازه انتشار صدای پشیمانی ظریف در مجلس داده نشد، بهتر است ظریف خود با صدای رسا با مردم صحبت کند. 
آغاز فروپاشی رژیم صهیونیستیروزنامه قانون با اشاره به صدور قطعنامه تاریخی برای پایان شهرک سازی در رژیم صهیونیستی از «آغاز فروپاشی» نام برده و روزنامه خراسان با تیتر «نامشروع تنها ماند» شکست تاریخی این رژیم در شورای امنیت را برجسته کرده است.
«یک محکومیت تاریخی» تیتر روزنامه همدلی از تصویب قطعنامه علیه شهرک سازی اسرائیل با چراغ سبز اوباماست و روزنامه قدس از «تصویب توقف شهرک سازی رژیم صهیونیستی» خبر داده است. 
«رودست اوباما» تیتر روزنامه آفتاب است که ذیل آن نوشته است: آمریکا با امتناع از حق وتو، ‌توانست اسرائیل را محکوم کند. 
روزنامه اعتماد همراهی اوباما در تصویب این قطعنامه را به «ضربه آخر اوباما» نام برده و ابتکار از آن به «تابو شکنی اردک لنگ» یاد کرده است. 
روزنامه کیهان به نقل از سفیر سابق انگلیس در سوریه نوشته است: ماشکست خوردیم، بشار اسد به خوبی سوریه را اداره کرد.
روزنامه جوان نیز با درج تصویری از کودکان نحیف یمنی نوشته است: روزی ۱۵۰ کودک یمنی از سوء تغذیه می میرند.
روزنامه مردم سالاری با اشاره به بازگشت تروریست های غربی به خانه هایشان تیتر «سایه مرگبار داعش روی کریسمس» را برگزیده است. 
آماری که فقط دولتی ها احساس می‌کنند!ستون راست ویترین روزنامه وطن امروز به مسائل اقتصادی پرداخته و با تیتر «چلچلی دلار» خبر از رسیدن قیمت دلار به ۴۰۴۰ تومان داده و در مطلبی دیگر با تیتر «آماری که فقط دولتی ها احساس می کنند!» پرسیده است چرا دولت جزئیات آمار شگفت انگیز رشد اقتصادی را اعلام نمی کند؟ 
روزنامه کیهان در تیتر یک خود از «تورم دو نرخی» نام برده و نوشته است: «تورم دولتی ۸ درصد، جیب مردم ۵۳ درصد».  
روزنامه مردم سالاری به نقل از حمید بعیدی نژاد نوشته است: قرارداد با ایرباس یک قرارداد معمولی تجاری نیست و در مطلبی دیگر با تیتر «تیک آف بویینگ و ایرباس پس از ۴۱ سال» از نتیجه دادن دیپلماسی هوایی دولت یازدهم در دقیقه نود خبر داده است. 
«بنزین های بی برکت» تیتر گزارش روزنامه قانون از وضعیت کم فروشی در جایگاه های سوخت تهران است که رئیس کانون جایگاه داران سوخت در این باره گفته است: کانتر صفر نشد؛ سوخت گیری نکنید. 
روزنامه ایران از جزئیات وام ۱۳۰ میلیون تومانی نوشته و خبر داده است که این وام با سود ۱۸ درصدی به انبوه سازان پرداخت می شود و قابل انتقال به خریداران مسکن است. 
مراقب باشیم انجام ماموریت‌ها، موجب نارضایتی مردم نشودتیتر «مراقب باشیم انجام ماموریت ها، موجب نارضایتی مردم نشود» به نقل از محمد علی جعفری فرمانده سپاه پاسداران خبر مشترک بیشتر روزنامه های امروز است. 
روزنامه وطن امروز به نقل از سردار جعفری از «توطئه مشترک عربستان و اسرائیل علیه ایران»  با خرج دلارها و ریال های زیاد برای ناامنی در ایران خبر داده است.
شکاف در اعتماد ملیروزنامه آرمان به نقل از حمید رضا جلایی پور مدعی شده است که «جبهه پایداری برای تخریب دولت برنامه سنگین دارد».
روزنامه همدلی روایت غلامحسین کرباسچی از وضعیت کنونی نیروهای سیاسی را با تیتر «اختلافات اصلاح طلبان تکرار نمی شود» در صفحه نخست خود آورده است. 
«شکاف در اعتماد ملی» تیتر یک روزنامه شرق است که از استعفای منتجب نیا از قائم مقامی این حزب حکایت دارد. 
روزنامه آرمان از متن گفتگویش با مصطفی معین تیتر «وصف العیش، نصف العیش!» را برگزیده و نوشته است: منشور حقوق شهروندی را جناحی ننگریم و در مقیاس تاریخ ایران نگاه کنیم. 
روزنامه مردم سالاری در تیتر نخست خود با پرداختن به بد اخلاقی ها در نماز جمعه یزد پرسیده است: «آیا اغتشاش ها خود جوش است؟» و ذیل آن به نقل از مصطفی درایتی نوشته است: برهم زنندگان سخنرانی ها حتی به صحبت های رهبری هم اعتنا نمی کنند. 
یادداشت از: مرتضی اذانی


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=35216

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.