تاریخ ارسال : ۲۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۷:۲۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

واکنش اهالی سینما به اکران «عصبانی نیستم»

عصبانی نیستم به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ «عصبانی نیستم» فیلمی ایرانی به کارگردانی رضا درمیشیان و محصول سال ۱۳۹۲ هست. این فیلم، نماینده سینمای ایران در شصت و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین و دومین فیلم بلند سینمایی رضا درمیشیان بعد از فیلم عداوت هست.

فیلم برداری «عصبانی نیستم» در ۲۴ مرداد شروع و بعد از ۵۲ جلسه فیلمبرداری، ۱۹ مهر سال  1392 به انتهاء دست یافته هست.

عصبانی نیستم

داستان این فیلم که در جشنواره فجر سال ۹۲ به نمایش درآمد، در مورد اتفاقات فتنه سال ۱۳۸۸ هست و به همین سبب تا هم حالا اکران عمومی آن بر روی پرده‌ سینما صورت نگرفته هست.  

« «عصبانی نیستم» مدت‌هاست به یکی از پرچالش ترین فیلم‌های سینمای ایران مبدل شده، تا جاییکه بعد از پنج بار دریافت پروانه نمایش و تشکیل کمیته ارزیابی فیلم‌های توقیفی، اکران آن در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. سبب این گره پیش آمده در این فیلم برمی‌گرد به داستانی که موجب شده به «فیلم حمایت کننده فتنه» مشهور گردد.

عصبانی نیستم

شاید بتوان عنوان کرد که این تصمیم، غیرعقلانی ترین تصمیم اخذ شده در مورد فیلم توقیف شده درمیشیان هست، چرا اکران فیلمی با مضمون پشتیبانی از فتنه، آن هم در آستانه سالروز حماسه ۹ دی، اقدامی ناشایست بود.

رضا درمیشیان که با ساخت «عصبانی نیستم»، احساس های مردم انقلابی را برانگیخته هست، لازم هست به اعتراضاتی که نسبت به این فیلم شده توجه اختصاصیی دارا باشد، چرا که ساخت فیلمی جهت پشتیبانی از فتنه، مناسب سینمای ایران نیست.

این فیلم از جنس فیلم‌های مساله دار هست و من تصمیمی که برای اکران این فیلم گرفته شده را فهم نمی‌کنم.

تا آنجا که بنده اطلاع دارم، قرار هست این فیلم در روز مشخصی اکران گردد، اما لازم هست در شرایط فعلی دنبال فیلم‌هایی برویم که آرمان‌ها را استحکام ببخشد. اگر فیلمی قصد دارد اکران گردد لازم هست طبق آرمان ها باشد.

سید ضیاء هاشمی تامین کننده سینما  نیز معتقد هست که زمان اکران این فیلم نامناسب هست و می‌گوید: این فیلم تحت فشار شورای صنفی ثبت شده و فعلا لازم هست جلوی اکران آن گرفته گردد.

عصبانی نیستم

 پس از ۴ سال انتظار و اعتراض، از انجایی که همه در انتظار اکران این فیلم بودند، حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر   پس از ۴ سال انتظار و اعتراض، از انجایی که همه در انتظار اکران این فیلم بودند، حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر  نایب ریاست کمیسیون فرهنگی مجلس، در صحبت با خبرنگار حوزه سینما باشگاه خبرنگاران جوان، در مورد تصمیم گیری برای اکران فیلم سینمایی «عصبانی نیستم» بیان داشت: فیلم سینمایی «عصبانی نیستم» اکران نخواهد گردید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78601

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.