تاریخ ارسال : ۱۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۳۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

واکنش به تصویب طرح تمدید تحریم های ایران در سنای امریکا

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه، سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه در واکنش به تصویب طرح تمدید تحریم های یکجانبه امریکا علیه کشورمان در سنای آن کشور اظهار داشت: همانگونه که مکررا مقامات عالی رتبه کشور اعلام کرده اند، مصوبه اخیر مجلس نمایندگان و سنای امریکا برای تمدید تحریم ها علیه ایران مخالف برجام و تعهدات امریکا در حقوق بین الملل مبنی بر عدم مداخله در روابط داخلی و بین المللی سایر کشورهاست. 
بهرام قاسمی افزود: بر اساس اصول اولیه حاکم بر روابط بین الملل، دولت امریکا مسئول اجرای تعهدات بین المللی آن کشور است و تحولات سیاسی داخل امریکا و ارتباطات میان قوای مقننه و مجریه آن کشور نمی تواند توجیهی برای اهمال و یا استنکاف از اجرای تعهدات بین المللی آن کشور محسوب شود. 
وی تصریح کرد: رئیس جمهور ایالات متحده در برجام پذیرفته است که با استفاده از همه اختیارات خود، از قانونی و اجرایی شدن موارد مخالف برجام، ازجمله مصوبه اخیر کنگره، جلوگیری کند. 
سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران نشان داده است که به توافقات بین المللی خود پایبند است ولی برای همه شرایط، پیش بینی های متناسب را انجام داده و آمادگی لازم را برای پاسداری مؤثر، قوی و مدبرانه از حقوق مردم ایران در هر شرایطی ایجاد کرده است. 
قاسمی افزود: وزارت امور خارجه، رفتار دولت امریکا در این زمینه را به صورت دقیق رصد می کند و گزارشی کامل به هیئت نظارت بر اجرای برجام به منظور تصمیم گیری و اقدام مقتضی ارائه خواهد کرد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=32257

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.