تاریخ ارسال : ۲۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۲:۵۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

وجود ۱۳۰ هزار هکتار بافت نامناسب و کهنه/ سرعت بازسازی قدر کفایت نیست

ریاست کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ۶۴۰ میلیارد تومان بودجه بازسازی مناطق کهنه شهری در اختیار دولت قرار داده شده هست.

رضایی اظهار کرد: دولت ضروری هست مشوق های زیادتری را برای بازسازی مناطق کهنه شهری عرضه دهد نه اینکه حالا شهرداری هزار میلیارد تومان از دولت بابت تخفیف در آسیب ها بازسازی مجتمع های کهنه طلبکار باشد.

وی اضافه کرد: ۴۰۰ هزار مهندس عمران مهیا به کار در کشور وجود دارد که ضروری هست از حجم آن ها در حوزه بازسازی بافت های کهنه بکارگیری گردد.

ریاست کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تسهیلاتی که دولت برای بازسازی بافت های کهنه می دهد جالب نیست و مردم کم سود این مناطق توان ندارند از آن بکارگیری کنند.

وی اظهار کرد: ضروری هست با اشخاص خاطی در حوزه ساخت خانه برخورد گردد و مهندس حفظ مجتمع برخوردار باشیم.

ریاست کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ۱۳۰ هزار هکتار بافت نامناسب و کهنه در کشور وجود دارد.

غلامرضا هوایی ریاست انجمن مهندسی سازه ایران نیز در این برنامه اظهار کرد: هشت میلیون واحد مسکونی کهنه در کشور وجود دارد که به سبب تنگناهای پولی بانک ها و انجام ندادن تعهداتشان بهسازی بافت های کهنه با دیرکرد مواجه شده هست.

وی اضافه کرد: دولت ضروری هست با تسهیلات شایسته قسمت خصوصی را وارد بازسازی بافت های کهنه کند و شهرداری ها برای کم شدن آسیب ها ترغیب گردند.

ریاست انجمن مهندسی سازه ایران اظهار کرد: بانک ها ضروری هست نقش خود را در جریان بازسازی بافت های کهنه پررنگ تر کنند زیرا حالا انگیزه ای برای قسمت خصوصی برای ورود به این حوزه وجود ندارد.

فرهاد بیضایی کارشناس خانه نیز در این برنامه اظهار کرد: در حوزه بافت های کهنه تا هم حالا هیچ کاری انجام نشده و مشکل این قسمت وجود مسئولان کهنه و ناکارآمد هست.

کارشناس خانه با اظهار اینکه محله های کهنه ۲۰ سال پیش شناسایی شده اند اظهار کرد: تا هم حالا هیچ عملی در مورد بهسازی این مناطق نشده و وزیر خانه و معاونان آن در این محله ها حضور نیافته اند.

وی اضافه کرد: برنامه ملی برای شناسایی مناطق کهنه ۵۴۴ شهر تامین شده هست.

ایزدی اضافه کرد: دربازسازی بافت های کهنه سرعت قدر کفایت وجود ندارد.

وی اضافه کرد: با دقت به نبود چارچوب مشخص برای ساخت و ساز حالا در تهران به جای مجتمع سازی کهنه سازی می کنیم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=74636

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.