تاریخ ارسال : ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۰۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

وحدت حوزه و دانشگاه عامل ارزشمند برتری انقلاب اسلامی بود

 به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از اهواز، آ به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از ، آیت‌الله عبدالکریم فرحانی نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در سمینار آنالیزی «وحدت حوزه و دانشگاه؛ از حرف تا عمل» اظهار داشت: اتخاد حوزه و دانشگاه را می‌توان از حیث عملکردی و رفع کردن مسئله روشنفکری در ایران ارزیابی کرد.

وی با اظهار اینکه مقام معظم رهبری که خواسته ها کلیدی و ارزشمند خود را با دانشگاه و حوزه در میان می‌گذارند عنوان کرد: ۲۰ سال قبل در جمع دانشگاهیان بحث ارتجاع روشنفکری را مطرح نمودند و تا هم حالا آن را زیاد جدی دنبال کنندهی می‌کنند، از نظر وی روشنفکری در ایران مریض متولد شد، غرب‌زده بود، درس خواندگی داشت و با دین سر آشتی نداشت.

نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری دنبال کرد: بعد از برتری انقلاب اسلامی، دانشجوهای جریان روشنفکری را عقب زدند و منزوی کردند پس از ان در دوران دفاع مقدس ما روشنفکر انقلابی داشتیم و در دهه هفتاد تلاش‌هایی آغاز گردید که جریان روشنفکری به پیش از انقلاب برگردد و بالاخره این رقم خورد و جریان روشنفکری به بیماری پیش از انقلاب بازگشت.

وی با طرح این پرسش که اتخاد حوزه و دانشگاه برای جلوگیری از این حوادث و جریانات چه کارهایی داشته هست، گفته بود: امروز وسیله سلطه فرهنگی را خودمان به دست دشمن دادیم.

فرحانی گفته بود: امام در وقتی که مخرج مشترک همه نظریه‌ها کنار زدن دین بود با مدل اتخاد حوزه و دانشگاه قیام کرد، اتخاد حوزه و دانشگاه مدل برتری انقلاب اسلامی بود.

وی افزود: امام خمینی(ره) با اتخاد حوزه و دانشگاه برتری انقلاب اسلامی را عملیاتی کردند. حال که انقلاب ادامه دارد همچنان این اتخاد به این هدف لازم هست شکل بگیرد.

نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری اهتمام کرد: بیشترین تخفیفی که آن زمان به دین می‌دادند، مدل اسلام آمریکایی یعنی تفکر سکولار بود که امام این مدل را نقد کرد، محافظت هنجارهای انقلاب به مقابله احتیاج دارد و مدل اتخاد حوزه و دانشگاه، مدل این مقابله هست.

وی افزود: ما علوم متفاوت بنیادین را در حوزه دنبال کرده و تولید کرده‌ایم اما تا وقتی که این علوم با علوم آدمی دانشگاه برخورد پیدا نکند گسل‌های موجود پر نمی‌شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=79726

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.