تاریخ ارسال : ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۴۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ورزشکاری که هرگز نفهمید قهرمان المپیک شده است +عکس

تنها قهرمان گلف بانوان در المپیک هرگز متوجه قهرمانی اش نشد.

به گزارش ایسنا، مسابقه گلف بانوان در المپیک پاریس ۱۹۰۰ در تاریخ ۳ اکتبر برگزار و مارگارت ابوت ۲۲ ساله، پیروز این دیدار شد. گلف‌باز آمریکایی تا زمان مرگش (۱۹۵۵) فکر می کرد در رقابت های جهانی فرانسه به عنوان قهرمانی دست یافته است. ابوت هیچگاه احساس نکرد  قهرمان المپیک شده است چون در بیشتر رقابت ها، مراسم اهدای جام انجام نمی شد و مدالی وجود نداشت. به جای مدال از مهره‌های شیشه ای استفاده می کردند. در آن سال به گلف باز جوان آمریکایی، گلدانی چینی دادند.

ابوت در تیم باشگاهی شیکاگو گلف بازی می کرد و فرزند خانواده ای از این شهر بود. یک سال پیش از المپیک به پایتخت فرانسه سفر کرد تا در رشته هنر ادامه تحصیل بدهد. او مدرسان بزرگی همچون ادگار دگا، نقاش و آئوگست رودین مجسمه ساز داشت. ابوت به همراه ماری ایوز (مادرش) به این کشور سفر کرده بود. ایوز منتقد ادبی شیکاگو تریبون بود. همچنین ویراستار و نویسنده نیز بود.

مادر ابوت نیز در مسابقات گلف المپیک پاریس شرکت کرد و در جایگاه هفتم قرار گرفت. آن بازی اولین و آخرین بار در تاریخ بود که مادر و دختری در یک مسابقه به رقابت می پردازند. در آن بازی‌ها فقط شرکت کنندگان آمریکایی و فرانسوی حضور داشتند و آمریکایی ها سه جایگاه برتر را به خود اختصاص دادند.

ابوت تنها قهرمان بانو در رشته گلف نام گرفت چون پس از آن هرگز این بازی ها در المپیک برگزار نشد. در بخش مردان نیز  این بازی ها تنها در المپیک سنت لوییس ۱۹۰۴ و لندن ۱۹۰۸ برگزار شد.

گلف دوباره در بازی های ریو ۲۰۱۶ المپیکی می شود. این در حالی است که برخی از بهترین های این رشته به خاطر وجود زیکا از حضور در این رقابت ها انصراف دادند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=21766

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.