تاریخ ارسال : ۱۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۱۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ورزش بر علیه اشغال + فهرستی از ورزشکاران ضدصهیونیست

گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم- از اول انقلاب به رسمیت نشناختن اسراییل به یکی از اصول سیاست خارجی ایران مبدل گردید و ذیل همین اصل، بازی نکردن ورزشکاران و تیم‌های ورزشی ایران در برابر رژیم رژیم صهیونیستی نیز یکی از اصول مشخص و غیرقابل صدمه در ورزش جمهوری اسلامی ایران گردید. با اهمیت ترین سبب عدم روبرویی ورزشکاران ایرانی در برابر ورزشکاران رژیم صهیونیستی اظهار و ابراز عدم رسمیت این رژیم غاصب  از طریق جمهوری اسلامی ایران و ایراد به جنایت های این رژیم بود. رژیمی که طبق گزارش‌های مراجع رسمی فلسطینی، منحصرا از سپتامبر سال ۲۰۰۰ میلادی تا آوریل سال ۲۰۱۷، اکثر از ۳۰۰۰ کودک فلسطینی را به کشتن رسانده هست. هم‌اکنون نیز حدود ۳۰۰ کودک فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی در حبس می باشند. رژیم صهیونیستی تا پیش از سال ۲۰۱۵ به طور متوسط سالانه ۷۰۰ کودک فلسطینی را بازداشت  می‌کرد، ولی از وقت شروع «انتفاضه بیت‌المقدس» این تعداد به میزان قابل دقتی افزایش یافته هست.اینجا

این اقدام ورزشکاران ایرانی از بعد تبلیغات جهانی با دقت به نفوذ ورزش در بین مردم جهان مؤثری فراوانی داشت و پیام غاصب بودن اسرایئل را به مردم دنیا که شناختی هم از سیاست نداشتند رساند. تا محلی که عوامل این رژیم در مجامع بین‌المللی ورزشی با استدلال سیاسی کردن ورزش از طریق ایران، خواستار محرومیت ورزشکاران و حتی کل تیم ایران در کمیته‌های ورزشی گردیدند.

ورزشکاران فراوانی در تاریخ از میدان پیکارهای یا آوازه قهرمانی خود برای رساندن یک پیام سیاسی استفاده کرده‌اند. «

این گزارش، مروری هست به همه ورزشکاران ایرانی و غیر ایرانی که در برابر ورزشکاران رژیم صهیونیستی حاضر به مسابقه نشده‌اند:

* علیرضا کریمی کشتی‌گیر آزاد این گزارش، مروری هست به همه ورزشکاران ایرانی و غیر ایرانی که در برابر ورزشکاران رژیم صهیونیستی حاضر به مسابقه نشده‌اند:کشورمان در رقابت‌های کشتی آزاد امیدهای جهان (زیر ۲۳ سال) در مقابل نماینده روسیه تن به «باخت عمدی» داد تا به مصاف نماینده رژیم صهیونیستی در این دور از پیکارهای نرود.  "

"علیرضا کریمی بار اول در پیکارهای جهانی جوانان در کشور بلغارستان در سال ۲۰۱۳، چشم خود را بر مدال طلا بست و حاضر نشد به مصاف کشتی‌گیر رژیم صهیونیستیی برود.

البته اجتناب کشتی‌گیران ایرانی از مواجهه با حریفان رژیم صهیونیستیی صرفا محدود به این کشتی‌گیر کشورمان نیست و در سال‌های سابق نیز قهرمانان دیگری از کشورمان حاضر نشدند با رقبای رژیم صهیونیستیی خود مسابقه دهند.

* آرش میراسماعیلی جودوکار کشورمان در المپیک ۲۰۰۴ آتن با حرکتی عمدی و افزایش وزن اکثر از حد مجاز از مسابقه با رقیب رژیم صهیونیستیی خود سرباز زد. 

   میراسماعیلی این کار خود را دفاع از مردم فلسطین و محکوم کردن اسرائیل اعلام کرد.

* محمد علیرضایی شناگر

وی که با آمادگی کامل و برای ترقی رکورد ملی راهی این پیکارهای بود، در فاز مقدماتی در گروهی جای گرفت که کامل بئری شناگر اسرائیلی نیز در آن قرار داشت، بنابراین این ورزشکار کشورمان برای انجام مسابقه روی سکوی استارت مسابقه خود حاضر نشد و از دور پیکارهای کنار رفت.

* وحید هاشمیان فوتبالیست کشورمان در دوره‌ای که در تیم بایرن مونیخ بازی می‌کرد، از عزیمت با این تیم برای مسابقه با مکابی در تل‌آویو انصراف داد.

  پس از آن بازیکنان ایرانی در قرارداد خودشان با تیم‌هاى اروپایى، شرط عدم رویارویی با تیم‌های اسراییلی را ‌گنجاندند.

* اشکان دژاگه فوتبالیست  دیگر کشورمان هنگامی که بازیکن سرشناس ایرانی‌الاصل تیم ملی زیر ۲۱ ساله‌های آلمان بود، برای حضور در مسابقه زیر ۲۱ سال آلمان با رژیم صهیونیستی، از عزیمت به این کشور خوددارى کرد. 

این بازیکن ایرانی‌الاصل که در آلمان بزرگ شده هست، پیش از آن هم در مسابقه تیم آلمان با رژیم صهیونیستی که در تل آویو برگزار گردید، شرکت نکرد و به سبب آن مورد خورده گیری گردیدید رسانه‌ها و جامعه یهودیان آلمان جای گرفت.    سران جامعه یهودیان آلمان حتی درخواست «اخراج» اشکان دژآگه از تیم آلمان را مطرح نمودند.

* محسن حاجی‌پور کشتی‌گیر  با داعیه کشورمان هنگامی در پیکارهای کشتی جهانی سال ۲۰۱۱ استانبول متوجه گردید قرار هست در دور دوم با کشتی‌گیر رژیم صهیونیستیی کشتی بگیرد، در پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین و به سبب به رسمیت نشناختن  رژیم اشغالگر قدس، مقابل دونیر اسلام‌اف از مولداوی تن به شکست داد تا رویاروی نماینده رژیم صهیونیستی در این دور از پیکارهای قرار نگیرد و با این شکست خورد مصلحتی از گردونه رقابت کنار رفت.

* فاطمه برقول شطرنج‌باز آ آبادانی کشورمان که پیشینه قهرمانی این رشته را هم در کارنامه خود دارد، در سال ۷۹ در یکی از تورنمنت‌های بین‌المللی شطرنج نابینایان در کشور اسپانیا از رقابت با شطرنج‌باز نابینای رژیم صهیونیستیی کناره‌گیری کرد و حاضر نشد با نماینده رژیم صهونیستی مسابقه دهد.

* صالح نجفی شطرنج ‌باز ۱۰ ساله ایرانی سال ۱۳۸۰ در پیکارهای بین‌المللی شطرنج نونهالان به سبب هم گروهی با یک شطرنج باز نونهال رژیم صهیونیستیی از پیکارهای کنار کشید.

* غلامحسین ذوالقدر تکواندوکار

* سیدمصطفی صالحی‌زاده فرنگی‌کار کشورمان، نماینده وزن ۹۶ کیلوگرم کشورمان در دور نخست پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان بود که در مرحله یک‌چهارم پایانی، هنگامی که مشخص شد ضروری هست با نماینده رژیم صهیونیستی مسابقه دهد، در دفاع از آرمان‌های مردم مظلوم فلسطین حاضر به مسابقه مقابل نماینده رژیم صهیونیستی نشد و از دور پیکارهای کنار رفت.

* فرخنده سلیمانی داور ایرانی تنیس‌ در سال ۱۳۸۶ در یک تورنمنت تنیس روی میز از قضاوت دیدار پینگ‌پنگ باز رژیم صهیونیستیی با یک ورزشکار دیگر انصراف داده بود.

این ورزشکاران منحصرا تعداد کمی از قهرمانان کشورمان می باشند که حاضر به حضور در برابر حریفان رژیم صهیونیستیی و رسمیت بخشیدن به رژیم صهیونیستی نشدند و قید اکتساب مدال‌های رنگی پیکارهای ورزشی را زدند.

اما پشتیبانی از مردم فلسطین، صرفا در میان ورزشکاران ایرانی وجود ندارد. در سال‌های سابق بعضی از بزرگ ترین ورزشکاران جهان نیز، اعتراضات خود نسبت به کشتن مردم در غزه و سیاست‌های اشغالگرانه رژیم صهیونیستی اظهار کرده‌اند. 

 در واقع پشتیبانی از مردم فلسطین و ایراد نسبت به سیاست‌های رژیم اشغالگر قدس، منحصرا مختص ورزشکاران ایرانی که مشترکات مذهبی با مردم مظلوم فلسطین دارند، نیست لکن اشخاص دیگری بدون کوچکترین اشتراک مذهبی یا نژادی با مردم فلسطین با موضع هایی برگرفته از شرافت آدمی به طور مستمر حمایت کننده مردم مظلوم فلسطین بودند.

..

* کریستیانو رونالدو مرد سال فوتبال جهان در سال‌های سابق نیز بعضی از بزرگ ترین هنرمندان و ورزشکاران جهان نیز، اعتراضات خود نسبت سیاست‌های اشغالگرانه رژیم صهیونیستی به خصوص بعد از حملات هوایی رژیم صهیونیستی تحت عنوان « صخره سخت» به طرف نواز غزه در سال ۲۰۱۴ اظهار کردند.

* سفیان فغولی بازیکن مسلمان و ستاره تیم ملی الجزایر او در جواب به پرسش خبرنگار الجزیره ورزشی مبنی بر این که «شما در خاک رژیم صهیونیستی هستید یا فلسطین؟» اظهار کرد: من در خاک فلسطینم. «  »

* ادین هازارد ستاره بلژیکی تیم فوتبال چلسی »در سال‌های سابق به برپایی جام ملت‌های اروپا زیر ۲۱ سال در فلسطین اشغالی واکنش نمایش داد. آ سبب این مخالفت هجوم های نظامیان رژیم صهیونیستی به غزه در طول برپایی پیکارهای بود.

* فردیناند مدافع انگلستانی و معروف تیم فوتبال منچستریونایتد آنان این مبحث را خلاف ارزش‌های ورزشی می‌دانستند. * مایکل بنت بازیکن لیگ فوتبال آمریکایی (ان اف ال) آمریکا    در پشتیبانی از ملت مظلوم فلسطین از معیت بازیکنان لیگ در عزیمت به فلسطین اشغالی اجتناب کرد.    

* کنی استیلز یک بازیکن دیگر لیگ فوتبال آمریکایی  بنت با اشاره به رنج مردم فلسطین در رژیم صهیونیستی اظهار کرد که می‌خواهد صدای اشخاص خاموش باشد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77049

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.