تاریخ ارسال : ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۴۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ورزش کشور در سراشیبی سقوط!

اگر قصد ارزیابی وضعیت ورزش کشورمان نسبت به آینده نه چندان دور را داشته باشیم طبق آمارها و نتایج به دست آمده ، کل ورزش کشور در مسیر سقوط قرار دارد؟!

 

به گزارش شلمچه نیوز، همه ورزش کشور را نباید در محور صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی روسیه بدانیم . با کسب کاپ مسابقات تهی از بار فنی چند جانبه کشتی باشگاهها که نام آن را باشگاههای جهان گذاشته ایم نمی توانیم جامعه ورزشی را دلخوش به هیچ در ورزش کنیم.

واقعیت اینست که تیم های کشتی آزاد و فرنگی ما در مکان های هشتم و نهم قهرمانی امید و بزرگسالان جهان قرار گرفته اند و در فوتسال نیز عنوان قهرمانی آسیا را از دست داده ایم .

 

در نوجوانان و جوانان و امیدهای باشگاههای آسیا قهرمان نشدیم و در والیبال نیز بین ۸ تیم دنیا ، هشتم شدیم!

 

در دوچرخه سواری نیز ناکامی ورزشی و اخلاقی ( دوپینگ) ره آورد ما بوده و در رشته هایی همچون تکواندو، کاراته، جودو، دوومیدانی، بستکبال، هندبال و ورزش های آبی نیز حرفی برای گفتن نداریم.

 

شاید دلخوش به مسابقات قهرمانی ورزش های باستانی که تیم های داخلی با هم مسابقه می دهند باشیم زیرا لقب قهرمانی جهان نیز تقدیم به خودمان می شود!

 

در نگاهی دیگر به موضوع مطروحه باید عنوان داشت در مباحث دفاع از حق و حقوق تیم های ورزشی کشورمان حرفی برای گفتن نداریم که عدم دفاع از میزبانی تیم های باشگاهی ما از نمایندگان سعودی در فوتبال لیگ قهرمانان در خاک کشور، می تواند بیانگر این موضوع باشد.

 

 

در بحث محکومیت و محرومیت های بین المللی به مجامع مربیان، ورزشکاران، مشاوران خارجی به عنوان بی انضباط ترین کشور دنیا عدم رعایت قوانین بین المللی لقب گرفته ایم.

 

البته با این کارنامه ضعیف در ورزش زمانیکه بحث رأی اعتماد به وزیر ورزش و جوانان مطرح شد یک لشگر مبتدی در ورزش همگی لبیک گویان به وزیری شدند که کارنامه ای سرتاسر ناکامی در مدیریت ورزش کشور داشته، همین عملکرد نشان از مبتدی بودن همه نمایندگان در مجلس دارد که الفبای ورزش کشور را در میادین بین المللی، آسیایی ، جهانی و المپیک نمی دانند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=82814

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.