تاریخ ارسال : ۲۴ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۶:۴۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ورود اشخاص سودجو به طب سنتی/تندرستی مردم تهدید می گردد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، احمد حمزه، با بیان اینکه طب سنتی در سال های موخر در جامعه بشدت مورد توجه قرار گرفته هست، اظهار کرد: مردم اقبال بسیاری را نسبت به آن نشان دادند در نتیجه وقتی که مردم و جامعه به سمت سوژه ای توجه نشان می دهند اشخاص سودجو از علاقه و گرایش مردم سوء استفاده نمود و با مدعیات دروغین تندرستی مردم را به خطر می اندازند.

وی، فعالیت اشخاص سودجو و مجال طلب را یکی از آسیب های جدی طب سنتی دانست و اضافه کرد: متاسفانه اشخاص سودجو با گذراندن دوره های کوتاهی به حوزه طب سنتی ورود کرده و به عنوان طبیبان سنتی اقدام به انجام امور و فعالیت های تندرو کرده و موجودیت طب سنتی را آسیب زده کرده اند.

حمزه با تاکید بر اینکه طب سنتی نباید راه را برای اشخاص سودجو باز کرده و به نظام تندرستی ضربه بزند، تصریح نمود: اگر مسئولین وزارت بهداشت که در حوزه طب سنتی مسیولیت دارند با برنامه ریزی منسجم و مناسب به اشخاص سودجو اذن نمی دادند طب سنتی را مورد تاخت و تاز قرار دهند به صورت قطع جایگاه طب سنتی از لحاظ آکادمیک و مردمی رفیع تر از جایگاه فعلی بود.

وی با انتقاد از اینکه تعدادی از طب سنتی برای منفعت طلبی خود سودجویی می کنند، اظهار کرد: این در حالی هست که دستگاه های نظارتی وزارت بهداشت در این حوزه بسیار ضعیف عمل کرده و کارکرد شایسته ای برای برخورد با متخلفان نداشته هست.

وی با یادآوری اینکه فعالیت اشخاص غیرمتخصص مردم را نسبت به طب سنتی بدبین می کند، اظهار کرد: احتیاج هست مسئولین وزارت بهداشت، صنعت، معدن و تجارت و وزارت جهاد کشاورزی با مشارکت هماهنگ نظارت شایسته ای را بر حوزه طب سنتی دارا باشند و اذن ندهند طب سنتی بیشتر از این آسیب ببیند.

عضو کمیسیون بهداشت و معالجه مجلس، با تاکید بر لزوم ادغام طب سنتی در نظام خدمات تندرستی، اضافه کرد: دو واحد درسی تحت عنوان طب سنتی به درس های دانشجوهای پزشکی افزوده شده و این اقدام توان دارد در جلوگیری از سوء استفاده و تخلف های این حوزه موثر واقع گردد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95677

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.