تاریخ ارسال : ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۴:۳۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ورود کمیسیون انرژی مجلس به سبب طولانی شدن پروسه مهار حریق چاه ۱۴۷ رگ سفید

هدایت‌الله خادمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز، هدایت‌الله خادمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ، با اشاره به حریق چاه ۱۴۷ رگ سفید که بر اثر فوران گاز رخ‌داده، اظهار داشت: صد در صد اتفاق رخ داده شده در رگ سفید عمدی نبوده ولی به هرحال هر حادثه‌ای که به واقع شدن می‌پیوندد یا به سبب خطای آدمی و یا خطای ماشین‌آلاتی هست.

نماینده مردم ایذه در مجلس شورای اسلامی خطای ماشین‌آلات را نیز با خطای آدمی مربوط خواند و در مورد زمان مهار حریق در رگ سفید با اظهار اینکه ما هم علاقه‌مندیم این اطفای حریق هرچه زودتر صورت پذیرد، گفته بود: نمونه‌های همانند چنین رخدادی من جمله چاه ۲۴ نفت‌شهر را قبل از این داشتیم البته خاموش‌کردن چاه ۲۴ به سبب واقع شدن سانحه در عمق‌ کم، سخت‌تر نیز بود.

وی با اظهار اینکه همه امور عملیاتی از هنگامی که چاه ۲۴ نفت‌شهر آتش گرفت و تا هنگامی که مهار گردید منحصرا ۳۸ روز به طول انجامید، اظهار کرد: دوستان نیز برای مهار چاه ۱۴۷ رگ سفید در تلاشند اگر چه مهارگران با مراحل کار آشنا می باشند ولی باید با یکدیگر سازگاری زیادتری داشته باشند چرا که اطفای تندتر این حریق، ضررهای اقتصادی را نیز کمتر خواهد کرد.

خادمی با اشاره به بحث آوازه در این زمینه بیان کرد: به این مبحث که در دنیا گفته می‌شود چاهی آتش گرفته و تاکنون خاموش نشده نیز لازم هست توجه داشت در دستاورد دوستان درکنار رعایت امنیت، برنامه‌ریزی کنند که زودتر این چاه مهار گردد.

وی با اظهار اینکه معاون وزیر نفت و بعضی از مسئولان به درخواست ما به کمیسیون انرژی آمدند و توصیه‌هایی نیز به آنان عرضه گردید، دنبال کرد: بررسی‌های گزارش پایانی پس از خاموش شدن چاه انجام می‌شود البته اگر چاه دیر خاموش گردد و اکثر از ۴۵ روز از آتش‌سوزی در چاه ۱۴۷ رگ سفید بگذرد وارد مبحث می‌شویم و نشست های در راستای علل عدم مهار چاه برگزار خواهد گردید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78853

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.