تاریخ ارسال : ۲۰ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۳:۰۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

وزارت نفت و کمیسیون انرژی، قرارداد توتال را از حالت محرمانه خارج کنند/ آیا ملت ایران غریبه‌اند؟!

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان خوزستان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: ما دانشجویان بسیجی استان زرخیز خوزستان که سهم غیر قابل انکاری در تولید انرژی این کشور پهناور دارد، به نمایندگی از سایر دانشجویان از وزارت نفت و کمیسیون انرژی مجلس می‌خواهیم که هر چه سریعتر این قرارداد را از حالت محرمانه خارج کند.

 

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم
«الذین عاهدت منهم ثم ینقضون عهدهم فی کل مره و هم لا یتقون»

 

با توجه به افزایش روز افزون آمار جوانان بیکار و در سالی که با تدبیر رهبر حکیم انقلاب به عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نام گذاری شده است، حرکت و تلاش دستگاههای مختلف خصوصا دولت در جهت  اشتغالزایی ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

 

با این حال هر از چندگاهی از طرف دولتمردان صداهایی شنیده می شود که نه تنها هیچ قرابتی با حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی ندارد؛ بلکه در جهت تضعیف توان متخصصان داخلی بوده و پالس های نامناسبی که نشانه ضعف و نیاز این ملت عزیز است را به دیگران صادر می کند.

 

علاوه بر این پالس های صوتی نامناسب و تحقیر کننده، اعمالی نیز انجام می شود که در جهت خلاف تولید ملی و اشتغالزایی است.

 

متاسفانه مسئولان دولت یازدهم در وزارت نفت قراردادی نفتی را با شرکتی امضا کرده اند که سابقه آن در گذشته خوب نبوده و تعلل این شرکت چند سال پروژه های مهم کشور را معطل گذاشته و زیانهای فراوانی را به صنعت نفت کشور تحمیل کرده است.

 

نکته تاسف بار این قرارداد نفتی که موسوم به ipc است، افزایش سهم شرکت بدسابقه توتال نسبت گذشته و به نوعی مدیریت این شرکت بر اجرای پروژه و کاهش سهم شرکت های توانمند داخلی است.

 

سوال اساسی این است که با چه توجیهی می توان به شرکت های خارجی بدسابقه اعتماد نمود و سهم نیروهای متخصص داخلی را در دورانی که اشتغال جوانان از مشکلات اصلی کشور است، تا این حد کاهش داد؟

 

سوال دیگر این است که در دولتی که توجه به حقوق شهروندی یکی از شعارها و وعده های اصلی آن است، چرا باید قراردادی امضا شود که کاملا محرمانه بوده و هیچ کس اطلاع دقیقی از مفاد آن ندارد؟ آیا ملت بزرگ ایران غریبه اند که اجازه دسترسی به محتوای این قرارداد به آنها داده نشده است.

 

ما دانشجویان بسیجی استان زرخیز خوزستان که سهم غیر قابل انکاری در تولید انرژی این کشور پهناور دارد، به نمایندگی از سایر دانشجویان از وزارت نفت و کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی می خواهیم که هر چه سریعتر این قرارداد را از حالت محرمانه خارج کرده و ملت فهمیم ایران را در جریان محتوای آن قرار دهند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=56397

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.