تاریخ ارسال : ۰۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۱۷:۳۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

وزش باد شدید در تهران

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور در روز آینده و خروج آن درروز پنجشنبه ۶ خرداد خبر داد.

به گزارش شلمچه نیوز، احد وظیفه گفت: بر اساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، بعدازظهرامروز (دوشنبه ۳ خرداد) در دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی و ارتفاعات شمال شرق بارش پراکنده پیش‌بینی می شود.

وی با بیان اینکه امروز در بخش‌هایی از شرق کشور بویژ منطقه زابل، وزش باد شدید وگرد و خاک رخ خواهد داد، اظهارکرد: روز سه‌شنبه ۴ خرداد نیز با ورود سامانه بارشی به کشور در شمال غرب، غرب، سواحل غربی خزر و بتدریج دامنه‌های جنوبی البرز رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی افزود: از اواخر روز سه‌شنبه به تدریج با شمالی شدن جریانات بر روی دریای خز، بارش‌ها به ویژه در سواحل مرکزی و شرقی دریای خزر، دامنه‌های البرز شرقی و شمال شرق کشور تشدید شده و دریای خزر مواج می‌شود همچنین این سامانه به تدریج از اوایل روز پنجشنبه ۶ خرداد، از کشور خارج می‌شود.

به گفته وظیفه، روز سه‌شنبه با افزایش سرعت وزش باد بر روی کشور عراق، شرایط برای تشکیل توده گرد وخاک و انتقال آن به مناطقی از جنوب غرب وغرب کشور مهیا خواهد بود، خلیج فارس امروز و روز چهارشنبه (۳ و ۵ خرداد) مواج پیش‌بینی می‌شود، همچنین بعدازظهر روز چهارشنبه وزش باد نسبتا شدید برای استان‌های البرز، تهران، قم، سمنان و شمال اصفهان پیش‌بینی می‌شود.

وزش باد شدید در استان تهران

وی در پایان در مورد وضعیت هوای استان تهران نیز اظهار کرد: آسمان تهران در روز سه‌شنبه ۴ خرداد، کمی ابری، در بعدازظهر افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید با حداکثر و حداقل دمای ۳۴ و ۲۲ درجه سانتیگراد و در روز چهارشنبه ۵ خرداد، نیمه ابری، در بعضی ساعات افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید با حداکثر و حداقل ۳۱ و ۱۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=17320

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.