تاریخ ارسال : ۱۲ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۰۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

وصیت نامه با بصیرت بسیجی شهید کریمی فیروزجایی

رهبر معظم انقلاب، بارها در بیاناتشان به این نکته اشاره داشته اند که «وصیت نامه شهدا را بخوانید…» این توصیه در کلام گهربار حضرت امام خمینی(ره) نیز دیده می شود. در این مجال فرصتی دست داده تا با هم مروری داشته باشیم بر گزیده ای از وصیت نامه بسیجی دانش آموز شهید قاسم کریمی فیروزجایی که در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۶۵ به شهادت رسید.

به گزارش شلمچه نیوز، یکی از میراث ماندگار شهدای ایران اسلامی، وصیت نامه آنهاست که علی رغم سن کمی که داشتند اما پس از سال ها وقتی وصیت نامه شان را می خوانیم بصیرت، آینده نگری و ولایت مداری آنها بیشتر دیده می شود. شهید قاسم کریمی فیروزجایی یکی از شهدای دفاع مقدس است که وصیت نامه اش بوی بصیرت و آینده نگری می دهد.

این شهید والامقام در نهم تیرماه ۱۳۴۸ در بخش بندپی غربی بابل به دنیا آمد و ۱۷ ساله بود که در جزیره مجنون به خیل شهدا و برادر شهیدش حسینعلی پیوست و مزار این شهید عزیز گلزار شهدای سیدنظام الدین پاشامیر قرار دارد.

بخشی از وصیت نامه بابصیرت شهید قاسم کریمی فیروزجایی با دقت می خوانیم:

 

* مرگ برای همه می باشد. پس چه بهتراست که مرگ ما مرگ با عزت باشد.
* سفارشی به برادران بسیج به خصوص بسیج محل، از شما عاجزانه تقاضا دارم که در جلسات بسیج و کارهای دیگر بسیج شرکت کنید و همیشه در عزاداری ها و مجالس پیش کار باشید. نگذارید که افراد کثیف در عزاداری و غیره دست اندر کار باشند. اینها می خواهند که به هر طریقی که شده ضربه ای به این انقلاب برسانند. پس آگاه باشید و همیشه با منطق و برنامه کار کنید.
* برادران دانش آموز! شما اکنون در سنگر علم و ایمان و تقوا با جهل و نادانی مبارزه می کنید. شما باید با درس خواندن خود مشتی محکم بر دهان کسانی بزنید که همیشه می خواهند با علم خود ضربه ای به این انقلاب وارد کنند. پس با مطالعه بیشتر در دانشگاه ها و موسسات دیگر کوشش کنید تا چرخ کشور به دست شما افراد عالم حزب الله بچرخد. در مدرسه و جبهه نگذارید جایم خالی بماند… نگذارید که روی سلاح من و بقیه که شهید شدند را خاک بپوشاند.
* سفارش من به خواهران حزب الله این است که حجابشان را حفظ کنند چون حجابشان سخت تر از تیری است که ما بر دشمن می زنیم و خواهران باید با حجاب خود مشت محکمی بر دهان یاوه گویان بزنند. نگذارید که خون شهید پایمال شود.
* شما ای مادر عزیز و مهربانم! مرا ببخش و شیرت را بر من حلال کن تا در آخرت رو سفید باشم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=55359

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.