تاریخ ارسال : ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت : ۲۳:۲۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

وضعیت صلاحیت ۱۴۷ نفر از داوطلبان مجلس فردا اعلام می شود

سخنگوی وزارت کشور گفت: صلاحیت ۱۴۷ نفر از داوطلبان مجلس شورای اسلامی که در هیات‌های نظارت و هیات‌های اجرایی تایید شده و شورای نگهبان صلاحیت این افراد را رد کرده بود، فردا از سوی شورای نگهبان مشخص خواهد شد.

خبرگزاری فارس: شورای نگهبان وضعیت صلاحیت 147 نفر از داوطلبان مجلس را فردا اعلام می‌کند/با تقاضای تغییر حوزه 6 نفر از داوطلبان مجلس خبرگان موافقت شده است

به گزارش شلمچه نیوز، حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور در گفت‌وگویی در خبر ساعت ۲۱ با اشاره به آخرین وضعیت ۱۶۱ نامزدهای تاییدصلاحیت شده مجلس خبرگان در ۳۱ استان کشور گفت: ما اسامی را به محض وصول در اختیار فرمانداری‌ها قرار دادیم و به نامزدها نیز ابلاغ شد.

وی ادامه داد: بر اساس آماری که ما داریم در چهار استان تعداد نامزدهای تایید صلاحیت شده مجلس خبرگان با تعداد کرسی‌های آن استان برابر بود که این استان‌ها شامل سمنان، بوشهر، خراسان شمالی و هرمزگان بود که با این شرایط طبیعتا رقابت به معنای واقعی مصداق عملی پیدا نمی‌کرد.

سخنگوی وزارت کشور خاطرنشان کرد: در عین حال راه حل قانونی برای حل این موضوع شورای نگهبان مسدود نیست و شورای نگهبان می‌تواند با جابجایی نامزدهایی که در استان‌های پرتراکم هستند این مساله را حل کند.

امیری تصریح کرد: براساس آماری که من از سامانه ثبت نام وزارت کشور گرفتم امروز ۶ نفر تقاضای جابجایی داشتند که شورای نگهبان با تغییر حوزه این افراد موافقت کرده است و تاکنون به جز استان سمنان که فعلا یک کرسی با یک نامزد دارد مشکل باقی استان‌ها حل شده است.

سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه انتخابات مجلس خبرگان رقابتی خواهد بود، خاطرنشان کرد: طبیعتا وقتی حداقل دو نفر برای یک کرسی وجود دارند انتخابات رقابتی است.

امیری با اشاره به آخرین وضعیت احراز صلاحیت داوطلبان مجلس شورای اسلامی در شورای نگهبان نیز تصریح کرد: در چند روز گذشته مرتبا شورای نگهبان از افرادی که واجد صلاحیت بودند اسامی افرادی را به ما اعلام کرده است، به علاوه آن که در چند مورد نیز افرادی تایید شده بودند که بر اساس اسناد و مدارکی که به شورای نگهبان رسیده است در صلاحیت آنان تجدید نظر کرده و صلاحیت آنان را رد کرد.

وی ادامه داد: اکنون در مرحله‌ای هستیم که شورای نگهبان مشغول بررسی صلاحیت افرادی است که در مراحل قبلی یعنی در هیات‌های نظارت و هیات‌های اجرایی تایید شده بودند و شورای نگهبان صلاحیت این افراد را رد کرده است که این ۱۴۷ نفر طبق قانون می‌توانند درخواست تجدید نظر کرده و به شورای نگهبان شکایت کنند.

امیری در پایان با اشاره به نشست وزیر کشور با دبیر شورای نگهبان در روز چهارشنبه گذشته تصریح کرد: در این جلسه شورای نگهبان اعلام کرد که مشغول بررسی صلاحیت این افراد هستند و فردا شنبه وضعیت این ۱۴۷ نفر مشخص خواهد شد و شورای نگهبان نظر قطعی خود درباره صلاحیت این افراد را اعلام خواهد کرد.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=11260

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.