تاریخ ارسال : ۰۹ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۲۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

وظیفه کلیدی پاتولوژیست ها در بخش بالینی

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر ناصر کمالیان در افتتاحیه نوزدهمین سمینار هر ساله و دومین سمینار بین المللی لطمه شناسی و طب آزمایشگاه، اظهارداشت: با سپاس زیاد به درگاه خداوند متعال نوزدهمین سمینار هر ساله و دومین سمینار بین المللی لطمه شناسی و طب آزمایشگاهی را در حضور سروران و استادان گرامی، مهمان های ارجمند و همکاران عزیز آغاز می کنیم.

در این گردهمایی مفتخریم علاوه بر جشنواره استادان پیشکسوت دکتر شادوران پرویز دبیری و دکتر مسلم بهادری، بزرگداشت همکار گرانقدر و چهره شاخص و معروف علمی، مدرس و مدیرگروه اخلاق پزشکی، دکتر سیدضیاءالدین تابعی را برگزار می نماییم.

ریاست انجمن علمی لطمه شناسی ایران دنبال کرد: رشته جامع لطمه شناسی مریضی ها و زیرشاخه های فوق تخصصی آن که دربردارنده محتویات کاربردی علوم پایه پزشکی و شناخت رشته های بالینی هست هر کدام در واقع دو تخصص کلیدی و فرعی (Major and Minor) در هم ادغام شده می باشند.

کمالیان اظهار داشت: دایره المعارف آنان دربردارنده کتب تخصصی، مراجع و ماخذ بیشماری هست که یادآوری الگوریتمیک اصول آنان همراه اکتساب دستاوردهای علمی به روز، نیازمند عمری اکثر از عمر نوح هست.

از زحمات همه این عزیزان و دبیران علمی و اجرایی کنگره و افرادی دیگر که به نحوی در برپایی این سمینار مساعدت کرده اند در جای خود و اعضای انجمن تقدیر و تشکر می نماییم.

ریاست انجمن علمی لطمه شناسی ایران اضافه کرد: از همکاران عزیز درخواست ها دارم هر یک به قسمت خود در تولید علم و نشر آن و گرد آوری سرخط مخصوص ها و مطالب علمی روز با کمیته های آموزشی و انتشاراتی انجمن مشارکت زیادتر دارا باشید و زمین لرزه زدگان را فواموش نکنید و در مساعدت و یاری به آنان کوشا باشید.

کمالیان اضافه کرد: در زمینه اغراض شورای تعلیم پزشکی و تخصصی کشور که برای آزمایشگاه های پزشکی به صورت الزامی یک بخش راهبردی موردنظر بوده هست. وظیفه کلیدی شما کاربرد دانش پزشکی و مهارت های تشخیصی رشته تخصصی تان هست تا با تفسیر و تجمیع یافته ها نتیجه های آزمایش ها و مطرح ساختن تشخیص های نوین از صدمات و خسارت های جانی و فوت و میرهای متاثر از تشخیص های دیر رس جلوگیری به عمل آید، در هزینه های بیمار ها و مخارج آزمایشگاه ها در سطح کشور صرفه جویی کلان صورت گیرد و در کنترل اخلاق پزشکی و برقرار کردن عدالت تندرستی سهیم باشید.

وی اظهار کرد: در سال جاری جامعه ما دو موفقیت چشمگیر داشته یکی کنسل تبصره ۲ ماده ۴ مصوب قانونی سال ۱۳۶۷ و دیگری کمپانی فعال و ارائه کاندیدای انجمن در انتخابات نظام پزشکی، انتخاب و راهیابی دو نفر از اعضای انجمن به شورای عالی نظام پزشکی هست.

ریاست انجمن علمی لطمه شناسی ایران اظهار کرد: در این اواخر متاسفانه یکی از رزیدنت های عزیزمان را بهمراه همسرش بر اثر تصادف از دست داده ایم. همچنان انسجام، توسیع متناسب با احتیاج و ارتقاء و کیفیت خدمات جامعه را خواستارم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=81165

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.