تاریخ ارسال : ۰۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۵:۴۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

وقتی قهرمانان بسیجی پرده نقره‌ای را درخشان‌تر می‌کنند

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آذر ۱۳۵۸ زمانی که توطئه های منافقین در حال شدت گرفتن بود به فرمان امام خمینی (ره) بسیج بیست میلیونی تشکیل شد.
بسیجی که سینماگران با الهام از قهرمانانش اتفاقات خوبی را روی پرده نقره ای رقم زدند.
از «دیار عاشقان» تا «ایستاده در غبار» در بیش از ۵۰ اثر سینمایی سعی شده گوشه هایی از مجاهدت های بسیجیان به تصویر کشیده شود.
محمود غلامی نویسنده سینما در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در این باره گفت:ما در سینما یک قهرمان سازی و یک قهرمان داریم؛ قهرمانانی مثل شهید بروجردی وجود خارجی دارند و ما از آنها درس می گیریم.
وی افزود: متاسفانه این روز ها ذائقه مخاطبان سینما تغییر کرده است و مقصر اصلی آن خود سینما گران هستند؛ سینما گران باید دغدغه مند بنویسند و فیلم بسازند تا مخاطب فیلم های ارزشمند ببیند و فیلم هایی را دنبال کند که کمکی به رشد فرهنگی آن ها بکند.
غلامی گفت: امیدوارم اهالی سینما بیشتر به نوشتن و به تصویر کشیدن زندگی شهدا و ایثارگران مان بپردازند.
با نگاهی اجمالی به فیلم های تولید شده درباره قهرمانان بسیجی  دیروز و امروز سینما متوجه خواهیم شد با وجود تلاش جمعی از سینماگران هنوز جای خالی بسیاری از حماسه های آن ها بر پرده نقره ای دیده می شود.
احمد رضا درویش کارگردان سینما در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در این باره گفت:هرچه رسانه ها و ابزار های سینمایی پیشرفت می کند کار برای ساختن فیلم های سینمایی در حوزه دفاع مقدس سخت تر می شود.
وی افزود:برای اینکه ما شاهد کارهای بیشتری در این حوزه باشیم باید افرادی که تهیه فیلم ها را به عهده دارند تلاش بیشتری برای ساختن فیلم های حوزه مقاومت و دفاع مقدس داشته باشند.
جواد افشار دیگر کارگردان سینما و تلویزیون در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: متاسفانه این روزها سینماگران و مسئولان درباره ساخت فیلم های ارزشی غفلت می کنند اگر هم اتفاق خوبی در این حوزه می افتد برخاسته از ذوق هنری یک فرد است.
وی افزود: واژه هایی مثل ایثار، رشادت و مقاومت مفاهیمی است که در هر زمانی به درد هر جامعه ای می خورد و باید بیشتر درباره آن ها کار شود.
حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما نیز گفت: با وجود تمام محدودیت های مالی که در سازمان سینمایی وجود دارد فیلم های ارزشی، ارزشمند و به ویژه دفاع مقدس در اولویت اول حمایت ما قرار دارند و از آن‌ها پشتیبانی می کنیم.
هفته ای که گذشت، هفته بسیج و فرصت خوبی برای فکر کردن به بهتر به تصویر کشیده شدن قهرمانان واقعی ایران زمین بر پرده نقره ای بود.
قهرمانانی که راه و منش‌شان می‌تواند الگوی خوبی برای نسل‌های بعد باشد و پرده نقره‌ای یکی از بهترین وسیله ها برای ثبت آن ها در قاب تاریخ است.
امسال هم قرار است تعدادی از سینماگران با روایت هایی از قهرمانان تاریخ معاصر به سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر بیایند، حماسه سازانی که از دل مردم برخاستند و معرفی آن ها به جهانیان سبب می شود راه و هدفشان دنبال کنندگان بیشتری پیدا کند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=31674

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.