تاریخ ارسال : ۰۶ تیر ۱۳۹۵ ساعت : ۲۱:۳۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ولایت مداری، نخستین گام در مسیریابی سیاسی طلاب است

ولایت فقیه، اصل والای نظام اسلامی کشور است و نمی توان بدون این رکن، خود را معتقد به نظام اسلامی پنداشت.

به گزارش پایگاه اطلاع­رسانی بنیادهاد، «حجت الاسلام والمسلمین مرتضی آقاتهرانی»، در دیدار با طلاب مدرسه صاحب الزمان(عج) و مدرسه عالی فقه اصفهان، با اشاره به نقش اعتقادات در ساخته و پرداخته شدن شکل برزخی انسان، اظهار کرد:عادت بر انجام هر فعلی، همان قوه ملکه در انجام آن است که نیاز به تمرکز ذهنی ندارد.انسان، به هر چه که حب داشته باشد، آن به صورت ملکه در او مبدل می گردد و همانند آن محشور می گردد. همچنان که در روایات وارد شده است “مَن اَحَبَّ حجراً، حَشَرهُ اللهُ مَعَه”.

آقا تهرانی

وی افزود: در عبادت عاشقان واقعی، هیچ انگیزه و طمعی غیر از عشق الهی و سلوک به ذات او وجود ندارد و تحمل هر درد و رنجی برای نیل به او آسان می گردد.

این استاد حوزه با بیان این که مقدمات محبت، اختیاری است، اضافه نمود: اگر انسان به طبابت آن طبیب واقعی عالم، یقین حاصل کرد، به هر چه که او داد راضی خواهد بود و در مصائب و سختی ها صبر خواهد کرد تا رضایت او را به دست آورد.

حجت­ الاسلام والمسلمین آقاتهرانی صبر والا را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: بنا بهعقیده خواجه نصیرالدین طوسی در کتاب “اوصاف الاشراف”، صبر بر سه نوع عامیانه، زاهدانه و عارفانه تقسیم می گردد. صبر عارف، در واقع صبر نیست، چون مصیبتی نمی بیند که بر آن صبر کند. هر چه که خداوند مرحمت کرده است را نعمت و ارزانی دوست می پندارد.

وی، با تأکید بر تأثیر مراوده در محبت، عنوان کرد:باید با محبوب، مراوده کرد تا بر میزان محبت انسان به او افزوده گردد. باید در شبانه روز زمانی را به محبوب واقعی اختصاص داد و با او به راز و نیاز پرداخت، چون که بدون مراوده نمی توان ابراز حب به محبوب نمود.

این استاد حوزه، در بخش دیگر از سخنان خود، ولایت مداری را نخستین گام در مسیریابی طلاب در مسایل سیاسی دانستو خاطرنشان نمود: ولایت فقیه، اصل والای نظام اسلامی کشور است و نمی توان بدون این رکن و اصل، خود را معتقد به نظام اسلامی پنداشت.

حجت­ الاسلام والمسلمین آقاتهرانی ادامه داد: سرنوشت پس از امپراطوری در ترکیه، این عبرت را برای همگان به ارمغان دارد که هدف غرب از سلطه بر کشورهای اسلامی، لائیک کردن و زدن تیشه به ریشه اسلام است.

وی تأکید نمود: در برچیده شدن تمدن اسلامی در اسپانیا نیز در وهله نخست به جوانان آنها نفوذ کردند و با تأسیس مدارس مختلط، بی انگیزه سازی جوانان از کار و تلاش و فساد در بین مسئولان آنها توانستند تمدن آنها را فرو بپاشند و این همان آفتی است که در کشور ما نیز کم و بیش دیده می شود و نظام ما نیز با آن درگیر است.

حجت­ الاسلام والمسلمین آقاتهرانی با اشاره به “حوزه انقلابی” از منظر مقام معظم رهبری ابراز کرد: طلاب حوزه علمیه وظیفه دارند که نخست در خود انقلابی محقق سازند و پس از تربیت خود، در پی اشاعه روحیه انقلابی در همه اقشار جامعه باشند.

وی نیازها و پرسش های جوانان دیروز و امروز را متفاوت دانست و اذعان نمود: راه اندازی و فعالیت باشتاببیش از سیصد مرکز رسانه ای علیه اسلام ناب در آمریکا و صفحات منحرف جنسی موجود در فضای مجازی که اکنون در دسترس هر جوان است، همت دوچندان طلاب حوزه های علمیه در تبلیغ اسلام ناب را در این فضا ها را می طلبد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=19500

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.