تاریخ ارسال : ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۲۰:۳۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ویزیت پزشکی بیش از ۳۰۰ هزار زائر در مرزهای سه‌گانه کشور

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، حسن نوری عصر امروز در جریان بازدید از امکانات، تجهیزات و بیمارستان و درمانگاه صحرایی در مرز شلمچه با اشاره به فعالیت های انجام شده در حوزه بهداشت و درمان در ایام اربعین افزود: شرایط بسیار خوبی در مرز شلمچه وجود دارد، بیمارستان صحرایی ایده آلی نیز در منطقه ایجاد شده که هم امکان پشتیبانی موارد روتین را دارد و هم می تواند بحث بهداشت، درمان و مخاطرات احتمالی را به خوبی کنترل کند، البته بازدید از بیمارستان خرمشهر نیز نشان دهنده وجود شرایط خوب این بیمارستان به عنوان پشتیبان خوب برای مرز بود. 

وی با بیان اینکه امکانات فعلی برای بازگشت زائران حفظ می شوند، اظهار کرد: از آنجایی که نیروهای ما بایستی سه هفته در مرز مستقر باشند بخشی از زمان را به این افراد استراحت داده می شود، اما در زمان بازگشت زائران، میزان استراحت آنان کم می شود، تعداد آمبولانس ها، امکانات و خدمات قابل ارائه افزایش می یابد.
 
نوری تصریح کرد: در زمان ورود زائران به کشور، واحد بیماریهای واگیر نیز خدمت بسیار مهم و قابل توجهی را به منظور جلوگیری از انتقال بیماریهای واگیردار ارائه می کنند. 

معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور گفت: تاکنون ۱۸ بار بالگردهای ما در مرزهای سه گانه برای انتقال مصدومان به پرواز در آمده اند ضمن اینکه بالگردهایمان ۱۰ بار برای انتقال بیماران به استانهای داخلی کشور از مرزها به پرواز درآمده اند. 

نوری با بیان اینکه در ایام گذشته مشکل حادی نداشتیم، افزود: اگر چه چند حادثه اتوبوس و مینی بوس در مرزهای شلمچه و مهران داشتیم اما با حضور نیروهای تخصصی موارد به خوبی کنترل شد. 

وی اظهار کرد: با توجه به موج بازگشت زائران اربعین از کربلا، بیش از ۴۰۰ پزشک و متخصص را به مرزهای سه گانه اضافه کرده ایم ضمن اینکه ۸۰۰ دستگاه آمبولانس، ۹ بیمارستان صحرایی و ۱۰ بالگرد ما در حال خدمات رسانی به زائران اربعین در مرزهای سه گانه هستند.

وی با شرح اینکه امسال میزان خدمات رسانیمان نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد افزایش یافته است، تصریح کرد: البته این حجم از افزایش خدمات با تصور گشایش مرز خسروی انجام شد که با توجه به عدم گشایش این مرز تمامی امکانات میان سه مرز شلمچه، چذابه و مهران توزیع شد، امسال با یک ظرفیت بیشتر خدمات رسانی را آغاز و در حال انجام داریم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=73566

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.