تاریخ ارسال : ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ ساعت : ۱۴:۱۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ویژه‌نامه الکترونیکی «بازخوانی واقعه ۱۴اسفند۱۳۵۹» منتشر شد

ویژه‌نامه الکترونیکی «آغاز یک سقوط»، بازخوانی واقعه ۱۴اسفند۱۳۵۹ به‌همت بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور) منتشر شد.

به گزارش شلمچه نیوز، این ویژه‌نامه شامل بخش‌های متنوعی مانند ارتباط بنی‌صدر و منافقین، دیدگاه مسئولین درباره این واقعه و از ۱۴ اسفند تا عزل بنی‌صدر است.از دیگر بخش‌های این ویژه‌نامه می‌توان به بازتاب این واقعه در مطبوعات، گالری عکس و فیلم، کتابخانه و مقالات اشاره کرد.

در ۱۴اسفند۱۳۵۹ و در ادامه دشمنی‏‌های بنی‌صدر و گروهک ضدانقلاب منافقین با یاران اصیل امام خمینی(ره) و نظام جمهوری اسلامی، در مراسمی که به‌‌مناسبت سالروز درگذشت دکتر محمدمصدق در دانشگاه تهران برگزار شده بود، بنی‏‌صدر در سخنرانی خود، به شخصیت‏‌های انقلاب و نهادهای انقلابی توهین کرد که با اعتراض امت حزب‏‌اللَّه مواجه شد. پس از آن گارد شخصی بنی‏‌صدر و منافقین مسلح طی یک برنامه از پیش تنظیم شده، به دستور بنی‏‌صدر، به مردم انقلابی حمله کرده و گروه بی‏‌شماری را زخمی و دستگیر کردند. این حادثه منجر به وقوع حوادث و رخدادهایی شد که سرانجام منتهی به درگیری مسلحانه در داخل کشور و در نهایت شکست ضدانقلاب و حذف آن‌ها از صحنه سیاسی شد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=14039

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.