تاریخ ارسال : ۰۳ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۱۳:۰۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

پارکی در بابل بنام شهید، اما جولانگاه معتادان!!!

پارک شهید شُکری یا همان پارکِ شهرکه بعنوان  مکانی برای تفریح و سرگرم شدن کودکان و محلی برای استفاده مردم از فضای سبز معرفی شده بوداکنون به مکانی برای حضور معتادان وارازل واوباش تبدیل گردیده است.

شلمچه نیوز از بابل- زهرا مرادی؛ باتوجه به ناامنی که دراین پارک وجود دارد کمتر خانواده ای حاضر خواهد شد تا اوقات فراغت خود را در این فضا بگذراند.

هرچند این پارک با فرمانداری و ورزشگاه هفت تیر و اداره تربیت بدنی  و اداره ارشاد شهر بابل فاصله چندانی ندارد اما نظارتی از سوی سازمان های مسءول صورت نگرفته است.

در این خصوص جلسه مشترکی باحضور مدیر سازمان پارکها وفضای سبز شهرداری، رییس کمیسیون پارک ها و فضای سبز شورای شهر بابل و فعالان اجتماعی و دوستداران فضای سبز این شهرستان برگزار گردید.

۰۰۱۶

در این جلسه راهکارهای پیشنهادی کوتاه مدت از سوی فعالان اجتماعی شهربابل در جهت احیای پارک شهید شکری اراءه گردید.

۱ – درخواست از فرماندهی انتظامی بابل برای ایجاد کیوسک انتظامات در قسمت انتهایی پارک و استقرار یک نیروی دائمی جهت برقراری امنیت شهروندان و جلوگیری از حضور افراد معتاد و مسأله دار و درصورت امکان نصب دوربین مداربسته برای این منظور.
۲ – نصب ابزار ورزشی برای مراجعه شهروندان به پارک جهت ورزش و تشویق گروههای ورزش صبحگاهی برای استفاده از این مکان .
۳ – برگزاری کلاسهای آموزش نگهداری گلهای آپارتمانی و ایجاد  کلینیک گیاه پزشکی با استفاده از کارشناسان سازمان پارک ها جهت ارائه مشاوره به شهروندان علاقه‌مند با توجه به ساخت و سازهای در دستور کار سازمان .
۴ – نصب سیستم صوتی متمرکز برای پخش برنامه های رادیویی و آواهای مناسبتی برای ایجاد فضای مناسب در ایام خاص و خارج کردن پارک از حالت رکود .
۵ – ایجاد و تعبیۀ تجهیزات لازم بر روی قسمتی از دیوار پارک برای نمایشگاههای دائمی آثار هنری جهت استفاده مستمر دانش آموزان مدارس و سایر هنرمندان شهر .
۶ – ایجاد سکوی تئاتر در فضای رو باز و سکوهایی برای تماشاچیان ، نظیر حیاط گنجینه بابل و دعوت از گروههای هنری و ادبی جهت برپایی مراسم تئاتر ، شعرخوانی و …
۷ – ترمیم سیستم نورپردازی و بازپیرایی فضای سبز و استخر پارک .
۸ – تشویق به برپایی جشن ها و مراسم مناسبتی و آئینی گروهها و نهادهای مختلف شهر در فضای پارک.
۹ – تعویض و بروز رسانی وسایل بازی کودکان در انتهای پارک و فراهم کردن امکانات لازم جهت گردش های جمعی مهدهای کودک و مدارس .
۱۰ – ایجاد تاسیسات رفاهی نظیر سرویس های بهداشتی ، آبخوری، نمازخانه و بوفه با رعایت استانداردهای لازم .
۱۱ – نشست مشترک با رؤسای اداره آموزش و پروش و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت سوق دادن هر چه بیشتر فعالیتهای فرهنگی به این پارک فراموش شده.
۱۲ – پاکسازی و زدودن موانع سد معبری در ورودی اصلی پارک .

با توجه به راهکارهای اراءه شده امیداست هرچه زودتر و پیگری های سازمان مربوطه و همت شورای اسلامی شهر بابل شاهد پارکی شایسته ی نام شهید و مکانی امن برای حضور خانواده ها باشیم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=3954

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.